2010. december 27., hétfő

Tuvinian Singers & Musicians - Throat-Singing From the Center Of Asia (1993) Network Median

A Tuvai Autonóm Köztársaság Oroszország délkeleti részén fekszik, 170 500 négyzetkilométer területén körülbelül háromszázezren élnek.
A köztársaság területe igen gazdag szkíta és hun régészeti leletekben, és az ország lélekszámát messze meghaladó arányban vesz részt a világ népzenei életében, nem utolsó sorban torokhangon éneklő énekesei révén




2010. december 22., szerda

Andrew Bird - Music of Hair (1996) Grimsey Records

Az 1973. július 11-én Chicagoban született Andrew Bird szüleinek, és a Suzuki-metódusnak köszönhetően már kiskorában megismerkedett a zenecsinálás fortélyaival, aminek eredményeképpen ugyanolyan jól tud fütyülni, mint énekelni, és kezében a hegedű is ugyanolyan szépen szól, mint a mandolin, az akusztikus gitár vagy a glockenspiel. Korai munkássága főleg az európai népzenék ismertetőjeleit keverte a jazz és a blues minden finomságával, később aztán, a divatot ügyesen meglovagolva, ám nem behódolva neki, átállt a jóval populárisabb indie/folk vonalra.
A kuckóban két későbbi albumával is találkozhattatok már, most az első, instrumentális felvételeket tartalmazó lemezét ajánlom figyelmetekbe.


A számok:

1. Nuthinduan Waltz
2. Ambivalence Waltz
3. Oh So Insistent
4. Rhodeaoh
5. Two Sisters
6. St. Francis Reel
7. Ratitat/Peter’s Wolf/Oblivious Reel
8. The Greenhorn/Exile of Erin/Glasgow Reel
9. Pathetique
10. Song of Foot
11. Minor Beatrice
12. Oh So Sad

Frank Zappa & The Mothers of Invention - Freak Out! (1966) BMI

Az 1001 Albums You Must Hear Before You Die (1001 lemez, amit hallanod kell, mielőtt meghalsz) sorozat hatvankilencedik lemeze Frank Zappa és zenekara, a The Mothers of Invention debütáló albuma, a Freak Out!
A Freak Out!-ban minden megvan, ami tipikusan Zappára jellemző: R&B, doo-wop, hagyományos bluesos rock, nagyzenekar, disszonancia, bizarr őrület és avantgárd hangkollázsok. A Mothers ekkori felállása a következő volt: Ray Collins énekes, Elliot Ingber gitáros, Roy Estrada basszusgitáros és Jimmy Carl Black dobos. A legtöbb dalban szerepet kap a szimfonikus zenekar is, melyet Zappa irányított. Itt találkozunk először Zappa albumainak visszatérő szereplőjével, Suzy Creamcheese-zel.


A számok:

1. "Hungry Freaks, Daddy" – 3:29
2. "I Ain't Got No Heart" – 2:30
3. "Who Are the Brain Police?" – 3:22
4. "Go Cry on Somebody Else's Shoulder" – 3:31
5. "Motherly Love" – 2:45
6. "How Could I Be Such a Fool?" – 2:12
7. "Wowie Zowie" – 2:45
8. "You Didn't Try to Call Me" – 3:17
9. "Any Way the Wind Blows" – 2:52
10. "I'm Not Satisfied" – 2:37
11. "You're Probably Wondering Why I'm Here" – 3:37
12. "Trouble Every Day" – 6:16
13. "Help, I'm a Rock" – 8:27
14. "It Can't Happen Here" – 3:56
15. "The Return of the Son of Monster Magnet" – 12:17

2010. december 11., szombat

Republic & Cseh Tamás - Levélváltás (2000) EMI

2000-ben a 10 éves fennállását ünneplő Republic együttesnek és Cseh Tamásnak, a "nagy generáció" egyik meghatározó (és a társadalmi mozgásokra érzékenyen reagáló) énekes-zenészének közösen elkészített albuma. Az album szándékosan tartalmaz kevésbé ismert Republic- számokat, a szerzők nem kívántak sehova betörni, albumuk a már meglévő Republic és Cseh Tamás rajongókhoz szól, egyfajta üdvözlőkártyaként. A dalok egymásba fonódása - az előadók hasonló gondolatvilágából adódóan - természetesnek hat, a kölcsönösen átvitt zenei eszköztár pedig minden korosztály számára élményt adó üzenet hordoz.

1. Fehér babák
2. Gyerek vagyok
3. Budapest
4. Jópofa vagyok
5. A jobbik részem
6. Kék és narancssárga
7. I love you so
8. Hazudj még nekem
9. Pénzügyesek
10. Valahogy másképp történt meg
11. Tangó
12. Elindultam szép hazámból
13. Riport a lemez-stúdióban

Rippingtons - Moonlighting (1987) Passport

A remek smoot dzsesszt játszó amerikai bandát Russ Freeman gitáros alapította 1986-ban, és azóta sorozatban jelennek meg színvonalas lemezeik, melyek közül elsőként a Moonlighting jelent meg 1987-ben.
A lemez készítésekor a zenekar a következő felállásban játszott: Russ Freeman (guitar, electric guitar, keyboards, guitar synthesizer, programming); Kenny G (soprano saxophone); Brandon Fields (alto saxophone); David Benoit (piano); Gregg Karukas (keyboards); Dave Koz (EWI, ez egy elektromos fúvós hangszer); Tony Morales (drums, cymbals, percussion); Steve Reid (drums, percussion, programming).

A számok:

1. Moonlighting
2. She Likes To Watch
3. Angela
4. Dreams
5. Mirage
6. Calypso Cafe
7. Open All Night
8. Intimate Strangers

2010. november 25., csütörtök

Hevia - Tierra De Nadie (1998) EMI

"A modernitás és a tradíció csak igen ritkán találkozik egymással. Ausztrál didgeridook és nagydobok együtt a legkevésbé elvarázsolható dobokkal. Egy asszony a Picos de Europából, az ő atavisztikus éneke és az évezredvég frenetikus ritmusai. Evilági dudák és az elektronika csodái kéz a kézben. Mindezek esszenciális elemei, annak a munkának, melyet a galíciai dudás José Angel Hevia tálal elénk egy intenzívnek tetsző művészi utazáson; egy olyan album ez, melyen az ősök a gyökereiket a legsugárzóbb modernitásba ágyazzák. A Tierra de nadie olyan lemez, amelyet már régesrég megírtak és még sose írtak meg. Filmzene egy a hegylábaknál vagy a világ bármely pontján fekvő faluhoz. Nagyszerű példája ez az időtlenségtől áthatott zenének. Olyan anyagból készült, amelyből a legmaradandóbb művek készülnek." (Zajlik.hu)




A számok:

1 Busindre Reel 4:37
2 Naves 4:38
3 Si La Nieve 5:00
4 Gaviotes 3:41
5 El Garrotin 4:36
6 El Ramu 3:01
7 La Linea Trazada 3:30
8 Llaciana 3:26
9 Sobrepena 4:23
10 Barganaz 3:32
11 Añada 9:0

2010. november 13., szombat

Tarja - What Lies Beneath (2010) Universal Music

Galamb Zoltán, Ekultura.hu: "2005. október 21-én a Nightwish a rajongók megdöbbenésére nyílt levélben közölte a nagyvilággal, hogy megválnak énekesüktől és egyik alapító tagjuktól, az opera rock ikonjaként számon tartott Tarjától.
Öt évvel később, a harmadik (klasszikus értelemben azonban csak a második) szólóalbum megjelenése után immár egyértelmű, hogy a szakadásért nem kizárólag az akkoriban fő problémaként említett személyes ellentétek, hanem a közmondásos művészi nézeteltérések úgyszintén okolhatók. Tarja zenéje ugyanis sokkal inkább képviseli az eredeti irányvonalat, mint az új frontasszonnyal felálló régi csapat.
Tarja „Nightwishebb” magánál a Nightwishnél is.
Elsőre nem feltétlenül minden elemében befogadható zene ez, a számok megkívánják az elmélyülést, alaposabb ismeretség után azonban rengeteg szépséget találhatunk benne - ősrajongónak és „novíciusnak” egyaránt rengeteg örömet adhat viszonzásul a befektetett idő."
Az együttes tagjai:
Tarja Turunen – ének, vokál, zongora

Mike Terrana – dob
Alex Scholpp – gitár
Doug Wimbish – basszusgitár
Christian Kretschmar – billentyűs hangszerek
Max Lilja – cselló

Közreműködők:
Van Canto – a cappella (1)
Phil Labonte – ének (8)
Joe Satriani – gitár (9)

A lemezen elhangzó számok listája:
1. Anteroom Of Death
2. Until My Last Breath
3. I Feel Immortal
4. In For A Kill
5. Underneath
6. Little Lies
7. Rivers Of Lust
8. Dark Star
9. Falling Awake
10. The Archive Of Lost Dreams
11. Crimson Deep

Bonus CD:
1. We are
2. Naiad
3. Still of the Night

V.A. - Taking Woodstock - OST (2009) Rhino Records

"Ang Lee Woodstock-filmjét leginkább a keveredés jellemzi – mindenféle szinteken: keverednek benne a műfajok, hangulatok, még a filmnyelvi stílusok is. Korrajzot, esetleg a ’69-es év egy újabb lenyomatát, netán sztárparádét nem érdemes benne keresni – nem is találnánk meg. A Woodstock a kertemben többé-kevésbé személyes történet a legendás fesztivál szervezéséről, amely azonban képes mellőzni a szirupos nosztalgiát.
A Woodstock a kertemben kellemes, vidám hangulatú alkotás, de – a fesztivállal ellentétben – nem hagy különösebben mély nyomokat az emberben. Nagyon is szerethető film, de nem valószínű, hogy igazi kedvenccé válik majd. Elmegy mellettünk anélkül, hogy felrázna, vagy felfrissítene minket, miközben nem fog sem tabukat, sem rekordokat döntögetni."
Filmnett.ro - Verpeléti András

01. Richie Havens - Freedom (2009)
02. Danny Elfman - Taking Woodstock Titles
03. Crosby, Stills & Nash - Wooden Ships
04. Grateful Dead - China Cat Sunflower (live)
05. The Doors - Maggie M'Gill
06. Danny Elfman - Elliot's Place
07. Arlo Guthrie - Coming Into Los Angeles (Live)
08. Country Joe McDonald - I-Feel-Like-I'm-Fixin'-To-Die Rag
09. Canned Heat - Going Up The Country (Live)
10. Janis Joplin - Try (Just A Little Bit Harder)
11. Danny Elfman - A Happening (Office #2)
12. Love - The Red Telephone
13. Melanie - Beautiful People (live)
14. The Band - I Shall Be Released (Live)
15. Danny Elfman - Perspective Extended
16. The Paul Butterfield Blues Band - One More Mile
17. Jefferson Airplane - Volunteers

Rising Sons - Rising Sons (1992) Sony

A Rising Songs nevű együttes 1964-ben Los Angelesben alakult, és 1966-os szétválásukig mindössze egy kislemezük jelent meg.
Stúdiófelvételeikből 1992-ben készült ez a válogatáslemez.
A csapat tagjai: Ry Cooder (vocals, six and 12-string guitar, mandolin, slide and bottleneck guitar, dobro), Taj Mahal (vocals, harmonica, guitar, piano), Gary Marker (bass), Jesse Lee Kincaid (vocals and guitar), Ed Cassidy (drums).

No one knew quite what to make of this L.A. band in the mid-’60s, which unbelievably included Ry Cooder, Taj Mahal, Kevin Kelly (later in the Byrds), and even Ed Cassidy (briefly) in the same lineup. They only managed one single on Columbia before breaking up in 1966, but they also got to lay down an album’s worth of unreleased material, which was finally issued over 25 years later. Their languid, bluesy, folksy sort of sound anticipated future recordings by outfits like Moby Grape, Buffalo Springfield, the Grateful Dead, and even the country-rock Byrds.
Their lone single and unreleased album form the core of this 22-track reissue, which features imaginative rearrangements of standards like “Corrine, Corrina,” an obscure Dylan cover (“Walkin’ down the Line”), rocking originals, a confident performance of Goffin/King’s “Take A Giant Step” (later Mahal’s signature tune), and nifty guitar interplay between Mahal and Cooder throughout. Overall, it sounds a lot more like it belongs in 1967-68 than 1965-66. This archival release has value above and beyond historical inerest.

2010. november 5., péntek

Joe Pass with Red Mitchell - Finally (1992) Japan Phonogram

Két nagyszerű és szimpatikus amerikai zenész, Joe Pass (1929-1994) gitáros és Red Mitchell (1927-1992) bőgős lemezét mindig szívesen hallgatom. Remélem ezzel Ti is így lesztek.


1. THE SHADOW OF YOUR SMILE (J.Mandel) 6:11
2. HAVE YOU MET MISS JONES (R.Rodgers) 5:38
3. I THOUGHT ABOUT YOU (J.Van Heusen) 7:25
4. DOXY (S.Rollins) 5:28
5. ALL THE THINGS YOU ARE (J.Kern) 5:03
6. THESE FOOLISH THINGS (Strachey-Marvell-Link) 8:40
7. BLUE MOON (R.Rodgers) 5:46
8. FOR DJANGO -Joe’s solo (J.Pass) 3:33
9. FINALLY (R.Mitchell) 5:15
10. PENNIES FROM HEAVEN (A.Johnston) 3:03
11. SOFTLY AS IN A MORNING SUNRISE (S.Romberg) 6:15

Norah Jones - iTunes Originals (2010)

Az Apple cég iTunes online zeneszolgálata nem elégszik meg a piacon található lemezekkel: saját maga is készít kiadványokat. Ezek közül a kuckóban Natalie Merchanté már elérhető volt, most Norah Jones é került sorra.

1. My First Real Song (Interview)
2. Come Away With Me (iTunes Originals Version)
3. A Total Experiment (Interview)
4. Don't Know Why
5. Dancing to Chopin (Interview)
6. Seven Years
7. A Real Country Vibe (Interview)
8. Creepin' In
9. I Don't Make Very Typical Singles (Interview)
10. Sunrise
11. It's Just a Really Fun Song (Interview)
12. Bull Rider (iTunes Originals Version)
13. Sometimes You Just Need to Loosen Up a Little (Interview)
14. Sinkin' Soon (iTunes Originals Version)
15. A Lot of Claps, a Few Nasty Letters (Interview)
16. My Dear Country
17. Confident Enough (Interview)
18. Chasing Pirates (iTunes Originals Version)
19. Not Intentional, It's Second Nature (Interview)
20. Even Though (iTunes Originals Version)
21. It's Kind of a Weird Story (Interview)
22. I Wouldn't Need You
23. Experimenting With New Sounds (Interview)
24. Young Blood (iTunes Originals Version)
25. Sleep Won't Come
26. It's Gonna Be (Alternate Version)

Thrice Mice - Thrice Mice (1971) Philips

A német zenekart a két gitáros testvér, Rainer és Werner Gosen és Arno Bredehöft dobos 1966-ban alapították. 1972-ben oszlottak fel, s ez az egy lemez maradt utánuk, melyet 2003-ban a LongHair Records digitalizált változatban újra kiadott.
A zenekar tagjai: Rainer von Gosen - basszusgitár; Werner von Gosen - gitár; Arno Bredehöft - dobok; Karl-Heinz Blumenberg - ének, alt szaxofon, ütősök, fuvola, gitár; Wolfgang Buhre: tenor-, alt- és szoprán szaxofon, klarinét, ütősök; Wolfram Minnemann: orgona, zongora, gitár.

A számok:

01. Joe Joe 8:48
02. Vivaldi 11:31
03. Torakov 12:51
04. Fancy Desire 7:56
Bonus Tracks:
05. Drive Me 2:17
06. Pig II 10:52
07. Vivaldi's Revival 7:15
08. Trying 5:06
09. New Life 2:17
10. Dawn 2:54
11. An Invtation 3:08

Yello - Essential (1992) Fontana Island

A svájci illetőségű, elektronikus popzenét játszó popzenekar válogatáslemeze. A zenekar tagjai a brummogó hangú Dieter Meier, és Boris Blank, de időnként vendégművészek is közreműködnek felvételeiken. E lemezen például Shirley Bassey is énekel.


A számok:

01 - Oh Yeah 03:05
02 - The Race 03:15
03 - Drive - Driven 04:11
04 - Rubberbandman 03:35
05 - Vicious Games 04:19
06 - Tied Up 03:32
07 - Lost Again 04:19
08 - I Love You 04:05
09 - Of Course I'm Lying 03:50
10 - Pinball Cha Cha 03:33
11 - Bostich 04:35
12 - Desire 03:40
13 - Jungle Bill 03:35
14 - Call It Love 04:05
15 - Goldrush 04:20
16 - The Rhythm Divine 04:20
17 - Tremendous Pain 03:58
18 - Jingle Bells 02:58

Csatlakozó feltöltések:
AlFipapa feltöltése Yello 1992 - The Essential Yello
Yello - Touch Yello (2009)

2010. október 17., vasárnap

Joe Satriani - Black Swans and Wormhole Wizards (2010) Sony


A Passzio.hu lemezismertetője:"54 évesen a 14. stúdió albumát adja ki Joe Satriani, a világ egyik legnagyobb hatású rock gitárosa. 11 dalt vett fel a veterán rock producer Mike Fraser (AC/DC, Metallica) vezetésével, Jeff Campitelli dobos, Allen Whitman basszer és Zappa mellett is dolgozó Mike Keneally billentyűs segítségével...
Előző stúdió albuma 2008-ban jelent meg Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock címmel, 2009-ben a Chickenfoot-tal bandázott... és idén év elején már kiadta a Live In Paris: I Just Wanna Rock című élő albumot... Nemrég Tarja lemezén tűnt fel... ja, és 2010. november 08-at minden rajongója piros betűvel írta a naptárába...
Akinek nem volt elég hülye cím a Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock, annak itt a következő: Black Swans and Wormhole Wizards vagyis Fekete hattyúk és féreglyuk varázslók... A névvel ellentétben zeneileg most is sokkal decensebb albumot készített, némi változással, de stílusában maradt, mint korábban mindig, most is tapintatosan és illedelmesen viselkedik.

Technikailag persze nincs változás... Ő ennek az instrumentális rock gitár-hősködésnek az egyik, hanem "a" legnagyobb alakja, gitárjátéka most is zseniálisan kidolgozott... Villog és csillog minden lefogott hangja, mint mindig, most is élmény hallgatni!

Az viszont biztos, hogy Mike Keneally csatlakozása jó dolgokra késztette. A korábbi lemezeknél okosabb lett ez az új! Mondjuk a Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock-on tapasztalt folyamatos önismétlés helyett Keneally-vel, főleg az album második felében - a megszokott hangulatú egyszerű melódiák mellett - free jazz-esen lebegő improvizációs rock is hallható, ami egyrészt portalan és kortalan, másrészt szokatlan Satriani lemezein, talán még sohasem csinált hasonlóan jazzben vibráló világba ágyazott szólókat...

Mike Keneally egyszerűen zseniálisan deformálja Satriani egyszerű és sokszor üresnek tűnő háttereit. A Fekete hattyúk és féreglyuk varázslók második felén sok esetben egyenrangúvá tudja tenni az alapokat Satriani szólóival, és bár a hátterei nem tűnnek nagy kalandnak, egyszerűek és hatásosak, mégis képesek másik dimenzióba repíteni főszereplőnk szólóit... A néhol feltűnő zongora-szintetizátor-orgona szólóit pedig egyszerűen élmény hallgatni... Nyilván öregszik Satriani, keresi a végleges helyét a rock palettán. A Chickenfoot is valami ilyesmi volt szerintem... Ez az album lépés a jazz-rock felé, és bizony Keneally sokat segíthet... ez a mostani helyezkedés most nagyon jó ötletnek tűnik nekem... Ráadásul az is nagyon érdekes, hogy a rockosabb dalokban is sokkal nyitottabbnak tűnik most... Szóval szokatlanul érdekes lett ez az album szerintem, aminek minden rajongója örülni fog!"

Közreműködő zenészek:
Joe Satriani - gitár
Jeff Campitelli - dob
Mike Keneally - billentyűs hangszerek
Allen Whitman - basszusgitár




A számok:

01. Premonition
02. Dream Song
03. Pyrrhic Victoria
04. Light Years Away
05. Solitude
06. Littleworth Lane
07. The Golden Room
08. Two Sides to Every Story
09. Wormhole Wizard
10. Wind in the Trees
11. God Is Crying

Roger McGuinn - Back From Rio (1991) Arista

Roger McGuinn, a kíváló amerikai Byrds folk-rock együttes egyik alapítója, énekese és szólógitárosa 1942-ben született Chicagoban. A Byrds, mint Amerika válasza a Beatlesre 1964-ben alakult Los Angelesben három gitáros-énekes (McGuinn mellett David Crosby és Gene Clark) elhatározásából.
Mindhárman az amerikai folk-rock nagy egyéniségei.
A zenekar több tagcserét követően 1973-ban szűnt meg, de addig is az egyik legnépszerűbb amerikai együttesnek számítottak, munkásságuk több zenei stílus kialakításában úttörőnek számított: a space rock, a pszichedelikus rock és a raga rock létrejöttében érdemeik elvitathatatlanok.
1991-ben megjelent Back From Rio című szólóalbuma alkalmat nyújt a hatvanas évek jó hangulatának felidézésére.
A lemez készítésében részt vett zenészek: Roger McGuinn (vocals, guitar, acoustic guitar, electric guitar, 12-string guitar, background vocals); Chris Hillman, David Crosby, Tom Petty (vocals, background vocals); John Jorgenson (guitar, acoustic guitar, electric guitar, mandolin, sitar, saxophone, bass guitar); Michael Thompson (guitar, acoustic guitar, electric guitar); Mike Campbell (guitar, electric guitar, slide guitar, steel guitar); Michael Penn (acoustic guitar, 12-string guitar, background vocals); David Cole (acoustic guitar, piano, synthesizer, percussion); Dan Higgins (saxophone); Benmont Tench (organ, keyboards); George Hawkins (bass guitar); Stan Lynch (drums, percussion); Steven Soles, Timothy B. Schmit, Elvis Costello (background vocals).



A számok:

1. Someone to Love
2. Car Phone
3. You Bowed Down
4. Suddenly Blue
5. Trees Are All Gone, The
6. King of the Hill
7. Without Your Love
8. Time Has Come, The
9. Your Love Is a Gold Mine
10. If We Never Meet Again

2010. október 16., szombat

Céu - Vagarosa (2009) Six Degrees Records

Maria do Céu Whitaker Poças brazil énekesnő, dalszerző 1980. április született Sao Paoloban egy ismert zenészcsalád gyermekeként.
Saját bevallása szerint Billie Holiday, Ella Fitzgerald, Lauryn Hill, és Erykah Badu gyakorolták rá a legnagyobb hatást.
Vargarosa című harmadik albuma a Billboard World Music listáján a második helyen végzett.

A számok:

1. Sobre o Amor e Seu Trabalho Silencioso
2. Cangote
3. Comadi
4. Bubuia
5. Nascente
6. Grains de Beauté
7. Vira Lata
8. Papa
9. Ponteiro
10. Cordão da Insônia
11. Rosa Menina Rosa
12. Sonâmbulo
13. Espaçonave

2010. szeptember 11., szombat

Chicken Shack - Accept (1970) Blue Horizon

A brit banda negyedik albumának készítésekor a csapat tagjai a következők voltak: Stan Webb - gitár, ének; Paul Raymond - billentyűsök, ének; Andy Silvester - basszusgitár; Allison Young - ének; Dave Bidwell - dobok.


A számok:

01. Diary Of Your Life - 3.04
02. Pocket - 3.22
03. Never Ever - 2.42
04. Sad Clown - 2.40
05. Maudie - 2.52
06. Telling Your Fortune - 4.22
07. Tired Eyes - 2.05
08. Some Other Time - 3.05
09. Going Round - 2.30
10. Andalucia Blues - 2.19
11. You Know You Did You Did - 2.24
12. She Didn't Use Her Loaf - 2.11
13. Apple Tart - 3.10
14. Hideaway (Instrumental Bonus) - 5.07

Santana - Caravanserai (1972) Columbia

Szahid színvonalas weboldalának cikkéből idézek:
"A rockzene legérdekesebb előadói közé tartoznak azok a zenészek akik muzsikájukat a népdalok dallam és hangzásvilágával teszik teltebbé és összetettebbé. Ezek a zenészek általában az angolszász népzenét, folklórhagyományokat használják fel műveikben, mint Bob Dylan, Donovan és sokszor a Jethro Tull. A dél amerikai népzenei elemek temperamentumának felhasználására, a "latin-rock" létrehozására egy mexikói származású fiatalember, Carlos Santana vállalkozott előszőr. Santana 1947-ben született a mexikói Autlanban. zenei környezetben nőtt fel, apja profi muzsikus volt. Az ifjú Carlos tizenöt évesen kötött életre szóló ismeretséget a gitárral. Eleinte bluest játszott. A fiatal Santaná-ra nagy hatással volt a szülői ház bensőséges légköre és a latin kultúra. 1967-ben az Egyesült Államok nyugati partjára, San Franciscóba költöztek, de nem tudott igazán amerikaivá válni. Emlékeiben és főleg vérében mindvégig ott hordozta a latin muzsika szépségét, lüktetését. "
A nevét viselő együttes egyik legjobb albuma szerintem az 1972-es Caravanserai, melynek felvételein Neil Schon is gitározott.
A teljes stáblistát a Wikipédián megnézhetitek.


A számok:

01. Eternal Caravan Of Reincarnation (Shrieve, Rutley, Schon) - 4:28
02. Waves Within (Rauch, Rolie) - 3:54
03. Look Up (To See What's Coming Down) (Rolie, Santana, Rauch) - 3:00
04. Just In Time To See The Sun (Shrieve, Santana, Rolie) - 2:18
05. Song Of The Wind (Shrieve, Schon, Santana) - 6:04
06. All The Love Of The Universe (Santana, Schon) - 7:40
07. Future Primitive (Areas, Lewis) - 4:12
08. Stone Flower (Jobim) - 6:15
09. La Fuente Del Ritmo (Lewis) - 4:34
10. Every Step Of The Way (Shrieve) - 9:05

André Ceccarelli Trio - Avenue des Diables Blues (2005) Dreyfus Records

Andre Ceccarelli francia dobost én neve alapján inkább olasznak véltem, de tévedtem.
A lemez meghallgatása viszont megérte a ráfordított időt.
A trió tagjai: André Ceccarelli - dobok; Biréli Lagrene - gitár és Joey DeFrancesco - Hammond orgona.


A számok:

01. Nardis (5:09)
02. Sophisticated Lady (7:01)
03. Summertime (Tribute to Mr. Jimmy Smith) (6:52)
04. Prelude (1:50)
05. April In Paris (5:32)
06. 3 Views Of A Secret (7:30)
07. Avenue Des Diables Blues (4:32)
08. La Vie En Rose (5:37)
09. Sunrise (6:07)
10. The Song Is You (6:49)
11. Tchoukar Wago (2:37)

Rhesus 0 - Rhesus 0 (1971) Epic

A francia zenekart Jean-Pol Asseline billentyűs 1971-ben alapította, és ez az egyetlen, cím nélküli albumuk jelent meg. Zenéjük folk- és klasszikus elemekkel gazdagított dallamos dzsessz-rock, amelynek a hangszerek összeállítása ad különleges, egyedi jelleget.
A csapatban ugyanis két billentyűs-, és két basszushangszeres is van.
A lemezt Lőri barátunk küldte.
Kedves Lőri, nagyon szépen köszönjük!
A zenekar tagjai: Alain Monier/ organ, percussion; Alain Hatot/ soprano, tenor, barytone sax, flute; Jean-Pol Asseline/ elec piano, harpsichord; Francis Moze/ elec bass, acoustic guitar, xylophone; Serge Lenoir/ electric bass; Thierry Blanchard/ drums, percussion; Guy Pederson/ double bass, electric bass; Jean Stout/ choir conductor.



A számok:

1. Cigüe (2'42)
2. Maldonne (6'51)
3. Crier Pour Donner (5'29)
4. Le Prophete Egaré (2'16)
5. Préambule (6'21)
6. Eveil (4'39)
7. Outre-Tombe (2'50)
8. Parcours (3'51)
9. Nos Baignoires Sont Enchantées (0'44)

Frederic Chopin - 24 Préludes Op. 28 (1990) Deutsche Grammophon

A romantikus zene nagy alakja 1938. október végén élettársa, George Sand, és annak gyermekei társaságában Mallorca szigetére utazik, remélve, hogy ez a romantikus kirándulás jótékony hatással lesz tüdőbajára. A huszonnyolc esztendős művész a szeles, elhagyatott helyen fekvő Valdemosa kolostorban komponálja egyik mesterművét, a prelűdök sorozatát.
Az 1942-ben született olasz zongorista, Maurizio Pollini 1971-től a Deutsche Grammophon hanglemeztársaság vezető zongoristája. A hanglemezborítón látható fényképe alapján a CD alapját képező eredeti felvételek valamikor a hetvenes évek végén készülhettek.



1. Agitato – C major
2. Lento – A minor
3. Vivace – G major
4. Largo – E minor
5. Molto allegro – D major
6. Lento assai – B minor
7. Andantino – A major
8. Molto agitato – F-sharp minor
9. Largo – E major
10. Molto allegro – C-sharp minor
11. Vivace – B major
12. Presto – G-sharp minor
13. Lento – F-sharp major
14. Allegro – E-flat minor
15. Sostenuto – D-flat major ("Raindrop Prelude")
16. Presto con fuoco – B-flat minor
17. Allegretto – A-flat major
18. Molto allegro – F minor
19. Vivace – E-flat major
20. Largo – C minor
21. Cantabile – B-flat major
22. Molto agitato – G minor
23. Moderato – F major
24. Allegro appassionato – D minor


2010. augusztus 29., vasárnap

Virgilio Mazocchi - Vespro della Beata Vergine (2008) Harmonia Mundi

Virgilio Mazzocchi (1597-1646) olasz barokk zeneszerző életéről és munkásságáról nagyon keveset lehet tudni, a magyar zenei lexikon meg sem emlékezik róla. Bátyjával, Domenicoval együtt Rómában éltek, s kizárólag vokális egyházi műveket szereztek.
A lemez a Virgilionál jóval ismertebb kortársak: Frescobaldi és Carissimi művei mellett az egyik nagy előd, Palestrina egy művét is bemutatja.



Virgilio Mazzocchi (by 1597 - 1646)
Psalmi vespertini: Dixit Dominus
Sacrae flores, Op. 1: Beata Mater
Psalmi vespertini: Laudate pueri

Giacomo Carissimi (1605 - 1674)
Exurge cor meum in cithara

Virgilio Mazzocchi
Psalmi vespertini: Laetatus sum
Surge amica mea
Psalmi vespertini: Nisi Dominus

Giacomo Carissimi (1605 - 1674)
O dulcissimum Mariae nomen

Virgilio Mazzocchi
Psalmi vespertini: Lauda Jerusalem

Giacomo Carissimi (1605 - 1674)
Salve Regina

Girolamo Frescobaldi (1583 - 1643) [attr.]
Canzoni (40) da sonare, libro primo: Canzoni a due cori

Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525 - 1594)
Ave maris stella

Virgilio Mazzocchi
Psalmi vespertini: Magnificat

Spencer Davis Group - Every Little Bit Hurts - EP (1965) Fontana

A Spencer Davis Group harmadik kislemeze 1965. januárjában jelent meg.
Az A oldalra az amerikai Ed Cobb Every Little Bit Hurts című számának feldolgozása került. E számot először Brenda Holloway adta elő, s számos feldolgozása ismert.
A B oldalon Steve Winwood It Hurts Me So című száma került.

01. Every Little Bit Hurts
02. It Hurts Me So

Cseh Tamás - A DAL nélkül (2009) Hungaroton

A lemez hivatalos ismertetőjéből:
"Dal nélkül címmel jelent meg Cseh Tamás előadóművész, zeneszerző egyik 1973-as estjének felvétele a Hungaroton kiadónál; az albumra az ismert nóták mellett lemezen eddig nem hallható szerzemények is felkerültek. A szerdai bemutatón Cseh Tamás egészségi állapota, Bereményi Géza szövegíró pedig színházi elfoglaltsága miatt nem tudott részt venni. I
dő: 1973. szeptembere
Helyszín: Budapest, VI. ker., Népköztársaság útja 101. a MUOSZ Székház padlástere, a Huszonötödik Színház. Igen, igen… Ez a színház adott helyet az előadóművészi pályát kezdő Cseh Tamásnak….Így kezdi visszaemlékezését a most kiadott „legújabb” és egyben a legelső Cseh Tamás hangfelvétel albumának bevezetőjében a felvétel készítője.Az új album, az 1973-ban bemutatott A DAL nélkül című előadóest felvétele.Ez a felvétel nem akármilyen kultúrtörténeti emlék. A helyszínt Gyurkó László, a Huszonötödik Színház színigazgatója biztosította. A műsort a dalok szövegének írója, Bereményi Géza állította össze, a kísérőzenekar, az Ad Libitum együttes, tagjai: Mártha István, Novák János és Kecskeméti Gábor volt. Az akkor még csak huszonéves, tehetséges fiatalok, ma már közismert személyek, számos kitüntetés birtokosai. A felvételt, az Ad Libitum együttes egyik tagja - aki ezáltal botcsinálta hangmérnökké avanzsált - tökéletesen amatőr, de annak idején házi használatban csúcsminőségnek számító TESLA B-43 típusú sztereofónikus magnetofonnal rögzítette, és az utókor nagy szerencséjére, mind a mai napig meg is őrizte. Az esten elhangzott dalok közül több, az 1977-től folyamatosan megjelentetett Cseh Tamás albumokon is felbukkan, de 5 olyan mű is szerepel a koncert műsorán, melyeket egyedül ez a felvétel rögzített. Kizárólag kiadatlan felvételekből áll az öt bónusznak szánt dal is. 1974-ből valók és természetesen ezek is amatőr felvételek. Hangzásban különböznek a koncerttől, de reméljük valóban szép ajándék a Cseh Tamás-rajongóknak. Úgy éreztük, „Az atmoszférikus gondolat hidrológiai lecsapódása” című dal már címe miatt is kiérdemelte, hogy felkerült a lemezre. "

A dalok:
1. A Dal halála - I.*
2. Füst, füst… (Végre egy dal a cigarettáról)*
3. A rubinpiros tangó
4. Sohase láttam…
5. Balogh Ádám (Antoine és Désiré történelemkönyve)
6. Az ócska cipő
7. Arthur Rimbaud elutazik
8. A Dal halála - II.*
9. Subi-dubi…*
10. Verkliszó
11. Ha Koncz Zsuzsával járhatnék egyszer*
12. Filmdal
13. Lee van Cleef
14. Petőfi halála
15. Fűszálszobám
16. Szőke barátném
17. Az első fénykép
18. A színház

Bónusz felvételek (1974)

19. Vacak kis város*
20. Esténként a kiskocsmában*
21. Az atmoszférikus gondolat hidrológiai lecsapódása*
22. Az utolsó nyáron*
23. Szomszédom, Cseh Tamás

Renee Olstead - Renee Olstead (2004) Warner Bros.

Nem minden nap fordul elő, hogy egy 14 éves kislány dzsessz lemezzel jelentkezik.
Az amerikai Renee Olstead esetében mégis így történt.
Bemutatkozó lemezén a népes kísérő csapatnak olyan tagjai voltak, mint Chris Botti, vagy Brian Bromberg.



A számok:

01.Summertime (Gershwin, Gershwin, Heyward) ? 4:12
02.Taking a Chance on Love (Duke, Fetter, Latouche) ? 3:31
03.Is You Is or Is You Ain't My Baby (Austin, Jordan) ? 3:20
04.Someone to Watch Over Me (Gershwin, Gershwin) ? 4:26
05.Breaking Up Is Hard to Do (Greenfield, Sedaka) ? 4:11
06.A Love That Will Last (Foster, Thompson) ? 3:32
07.Meet Me, Midnight (Manilow, Sussman) ? 2:56
08.Sunday Kind of Love (Belle, Nye, Prima, Rhodes) ? 4:34
09.On a Slow Boat to China (Loesser) ? 3:16
10.What a Diff'rence a Day Makes (Adams, Grever) ? 3:27
11.Midnight at the Oasis (Nichtern) ? 3:21
12.Sentimental Journey (Brown, Green, Homer)

Kazuhito Yamashita – Guitar Concertos by Vivaldi, Carulli & Giuliani (1990) RCA

Kazuhito Yamashita japán gitárművész és a cseh Leos Janacek Kamarazenekar előadásában három gitárversenyt hallhatunk a lemezen.



A művek:

Guitar Concerto No. 1 in A major, Op. 30
Composed by Mauro Giuliani
01. Allegro maestoso
02. Andante siciliano
03. Alla polacca

Lute (Chamber) Concerto, for lute (or guitar), 2 violins & continuo in D major, RV 93
Composed by Antonio Vivaldi
04. Allegro giusto
05. Largo
06. Allegro

Concerto for guitar & orchestra, in E Minor, Op 140 (“Petit Concerto de Societe”)
Composed by Ferdinando Carulli
07. Allegro
08. Polonais

Gary Burton, Chick Corea - Crystal Silence (1973) ECM

A modern dzsessz egyik legnagyobb zongoristája és Gary Burton, a vibrafonjáték megújítója gyakran dolgoznak együtt.
E lemezük felvételeit 1972-ben Osloban rögzítették.

A számok:

1-Señor Mouse
2-Arise, Her Eyes
3-I'm Your Pal
4-Desert Air
5-Crystal Silence
6-Falling Grace
7-Feelings And Things
8-Childrens Song
9-What Game Shall We Play Today

Booker T. & The MG's - Green Onions (1962) Atlantic

Az 1001 Albums You Must Hear Before You Die (1001 lemez, amit hallanod kell, mielőtt meghalsz) sorozat harminckettedik lemeze.
A Booker T. & The MG's együttes a nagy Atlantic céggel együttműködő memphis-i Stax hanglemezkiadó stúdiózenészeiből verbuválódott, ők kísérték a cég énekes sztárjait (Wilson Pickett, Otis Redding, Bill Withers....) lemezfelvételeiken.
Ezzel a lemezzel kiléptek a háttérből.
A csapat tagjai: Booker T. Jones billentyűs, Steve Cropper gitáros, Lewie Steinberg basszusgitáros és Al Jackson Jr. dobos.

A számok:

01. Green Onions (Steve Cropper, Booker T. Jones, Lewie Steinberg, Al Jackson, Jr) – 2:45
02. Rinky Dink (David Clowney, Paul Winley) – 2:39
03. I Got a Woman (Ray Charles, Renald Richard) – 3:32
04. Mo' Onions (Cropper, Jackson, Jones, Steinberg) – 2:50
05. Twist and Shout (Phil Medley, Bert Berns) – 2:09
06. Behave Yourself (Cropper, Jackson, Jones, Steinberg) – 3:45
07. Stranger on the Shore (Acker Bilk, Robert Mellin) – 2:18
08. Lonely Avenue (Doc Pomus) – 3:25
09. One Who Really Loves You (Smokey Robinson) – 2:22
10. You Can't Sit Down There Boy! (Dee Clark, Kal Mann, Cornell Muldrow) – 2:46
11. A Woman, a Lover, a Friend (Sidney Wyche) – 3:15
12. Comin' Home Baby (Bob Dorough, Ben Tucker) – 3:09

Rolling Stones - Little Red Rooster - EP (1964) Decca

A Rolling Stones kilencedik kislemeze 1964. novemberében jelent meg. Az A oldalra egy igazi blues klasszikus, Willie Dixon szerzeménye, a Little Red Rooster, a B oldalra egy Jagger-Richards szám: az Off the Hook került.

01. Little Red Rooster
02. Off the Hook

Chick Corea & Gary Burton - The New Crystal Silence (2008) Concord R.

Harmicöt évvel az első Crystal Silence felvétele és számtalan közös koncert után a duó úgy döntött, hogy ideje visszatérni az eredeti zenei anyaghoz és újra előadni azt - más értelmezésben.
Ennek eredményeképp született meg ez a dupla CD.

Az első CD zenei anyagát 2007 május 10-én és 12-én vették fel Ausztráliában, a Sidney Operaházban.
A második CD zenei anyagát 2007 július 7-én Norvégiában, Molde helységben a Bjornsonhuset-ban vették fel, kivéve a "Señor Mouse" címú számot, amely a Spanyolországhoz tartozó Tenerife szigetén található Auditorio de Tenerife kocertteremben készült.

A számok listája/Tracklist

Disc one

1. "Duende" (Corea) – 10:54
2. "Love Castle" (Corea) – 12:41
3. "Brasilia" (Corea) – 9:38
4. "Crystal Silence" (Corea) – 14:09
5. "La Fiesta" (Corea) – 13:35

Disc two

1. "Bud Powell" (Corea) – 7:55
2. "Waltz for Debby" (Bill Evans) – 8:03
3. "Alegria" (Corea) – 5:49
4. "No Mystery" (Corea) – 9:12
5. "Señor Mouse" (Corea) – 9:10
6. "Sweet and Lonely" (Gus Arnheim, Charles Daniels, Harry Tobias) – 6:56
7. "I Love Porgy" (George Gershwin, Ira Gershwin & DuBose Heyward) – 4:09
8. "La Fiesta" (Corea) – 10:41

Előadók/Personnel

* Chick Corea – piano
* Gary Burton – vibraphone
* Sydney Symphony Orchestra


Tramp - Tramp (1970) Music Man

A Tramp (Csavargó) nevű brit formáció magja Joe Ann Kelly és öccse Dave Kelly volt, az időben változó társak a Fleetwood Mac tagjai és kiváló stúdiózenészek voltak.
Az alkalmi társulás nevéhez híven igazi csavargó életet folytatott, így azután csak két album maradt utánuk: a cím nélküli 1969-ben, a Put A Record On című 1974-ben jelent meg.
Az 1969-es csapat tagjai: Danny Kirwan - gitár; Bob Hall - zongora; Bob Brunning - basszusgitár; Mick Fleetwood - dobok; Jo-Ann Kelly (Memphis Lil) - ének és Dave Kelly (Little Brother Dave) - ének.

A számok:

01. Own Up (Cotton/Hall/Brunning) - 2:50
02. Same Old Thing (Cotton/Hall/Brunning) - 2:05
03. What You Gonna Do When The Road Comes Through (Cotton/Hall/Brunning) - 2:49
04. Somebody Watching Me (Cotton/Hall/Brunning) - 2:55
05. Too Late Now (Cotton/Hall/Brunning) - 2:39
06. Baby What You Want Me To Do (Reed) - 4:00
07. Street Walking Blues (Cotton/Hall/Brunning) - 3:15
08. On The Scene (Cotton/Hall/Brunning) - 2:43
09. Month Of Sundays (Cotton/Hall/Brunning) - 3:39
10. Hard Work (Kirwan) - 4:19
11. Another Day (Cotton/Hall/Brunning) - 2:07

V.A. - The Boat That Rocked - OST CD2 (2009) Mercury

1. Friday On My Mind - The Easybeats
2. My Generation - The Who
3. I Feel Free - Cream
4. The Wind Cries Mary - Jimi Hendrix
5. A Whiter Shade Of Pale - Procol Harum
6. These Arms Of Mine - Otis Redding
7. Cleo's Mood - Jr. Walker & The All Stars
8. The Happening - The Supremes
9. She'd Rather Be With Me - The Turtles
10. 98.6 - The Bystanders
11. Sunny Afternoon - The Kinks
12. Father And Son - Cat Stevens
13. Nights In White Satin - Moody Blues
14. You Don't Have To Say You Love Me - Dusty Springfield
15. Stay With Me (Baby) - Lorraine Ellison
16. Hang On Sloopy - The McCoys
17. This Old Heart Of Mine (Is Weak For You) - The Isley Brothers
18. Let's Dance - David Bowie

V.A. - The Boat That Rocked - OST CD1 (2009) Mercury

Én magam nem láttam Richard Curtis nálunk Rockhajó című filmjét, de olvastam róla mindenféle kritikát. Az értékelések egyben megegyeztek: a film zenéje kitűnő.

A számok:

1. Stay With Me Baby - Duffy
2. All Day And All Of The Night - The Kinks
3. Elenore - The Turtles
4. Judy In Disguise (With Glasses) - John Fred & His Playboy Band
5. Dancing In The Street - Martha Reeves And The Vandellas
6. Wouldn't It Be Nice - The Beach Boys
7. Ooo Baby Baby - Smokey Robinson
8. This Guy's In Love With You - Herb Alpert & The Tijuana Brass
9. Crimson And Clover - Tommy James & The Shondells
10. Hi Ho Silver Lining - Jeff Beck
11. I Can See For Miles - The Who
12. With A Girl Like You - The Troggs
13. The Letter - The Box Tops
14. I'm Alive - The Hollies
15. Yesterday Man - Chris Andrews
16. I've Been A Bad Bad Boy - Paul Jones
17. Silence Is Golden - The Tremeloes
18. The End Of The World - Skeeter Davis

Eric Clapton - Blues Power (1998) Hallmark


Őszintén szólva rácsodálkoztam, hogy a harmadik vonalbeli filmeket vetítő TV csatornát üzemeltető Hallmark cég lemezkiadással is foglalkozik, de úgy látszik, ők is megpróbálnak több lábon állni.
A lemezen Eric Clapton pályafutásának különböző korszakaiból válogattak alapvetően blues alapú számokat.

A számok:

1. 00:02:29 – Snake Drive
2. 00:02:49 – Freightloader
3. 00:02:08 – West Coast Idea
4. 00:02:10 – I’m Your Witch Doctor
5. 00:01:25 – Chocker
6. 00:03:30 – Louise
7. 00:02:57 – You Can’t Judge A Book By Looking At The Cover
8. 00:02:28 – Boom Boom
9. 00:02:21 – Honey In Your Hips
10.00:01:57 – Talkin’ About You
11.00:02:19 – Putty (In Your Hands)
12.00:02:07 – Tribute To Elmore
13.00:03:10 – Draggin’ My Tail
14.00:02:24 – Miles Road

Ariel Ramirez - Missa Criolla - Missa Luba, Missa Flamenca (1997) Philips


Ariel Ramirez (1921-2010) argentin zongoraművész, zeneszerző hazájában népies dalok szerzőjeként is ismert volt, világhírét azonban az 1964-ben megjelent Kreol miséjével érdemelte ki.
A lemezen három, népzenei ihletésű miséje hallható. A Missa Criolla felvételein a férfi szólót José Carreras énekli.
A Missa Luba előadója a kenyai Muungano Nemzeti Kórus, míg a Missa Flamenca a spanyol Andalusian Instrumental Ensemble előadásában hallható.

Amernan - The Best of Indianer (2007) Zaks


Nyugtató hatású háttérzene indián zenei elemek felhasználásával.

The Moody Blues Anthology CD1 (1998) PolyGram

Az 1964-ben Birmingham-ben alakult brit zenekar eredetileg rhytm and blues zenét játszott, az 1967-es személyi változásokat követően azonban a hangszerek közé bekerült a mellotron is, és szimfonikus rockot kezdtek játszani. 1974-78 között az együttes nem működött, tagjai saját önálló műveikkel voltak elfoglalva.
1978-tól datálódik harmadik korszakuk, amelynek egyik meghatározó eleme az 1981-től az együttes tagjává vált Patrick Moraz billentyűs lett.
A kétlemezes kiadvány a zenekar mindhárom korszakából válogat.

A számok:

1. "Go Now" (Larry Banks & Milton Bennett) - 3:10
2. "Tuesday Afternoon (Forever Afternoon)" - 4:48
3. "Nights in White Satin" (including "Late Lament") (Justin Hayward & Graeme Edge) - 5:38 / 2:00
4. "Ride My See-Saw" (John Lodge) - 3:42
5. "Legend of a Mind" (Ray Thomas) - 6:37
6. "Voices in the Sky" - 3:29
7. "Lovely to See You" - 2:37
8. "Never Comes the Day" - 4:40
9. "Gypsy (Of a Strange and Distant Time)" - 3:33
10. "Candle of Life" (Lodge) - 4:12
11. "Watching and Waiting" (Hayward/Thomas) - 4:14
12. "Question" - 5:43
13. "Melancholy Man" (Mike Pinder) - 5:45
14. "The Story in Your Eyes" - 3:05
15. "Lost in a Lost World" (Pinder) - 4:41
16. "Isn't Life Strange" (Lodge) - 6:08
17. "I'm Just a Singer (In a Rock and Roll Band)" (Lodge) - 4:17

Stan Getz & Charlie Byrd - Jazz Samba (1962) MGM

Az 1001 Albums You Must Hear Before You Die (1001 lemez, amit hallanod kell, mielőtt meghalsz) sorozat harmincharmadik lemeze.
A két nagyszerű muzsikus sajnos csak ezt az egy lemezt készítette el közösen, munkakapcsolatuk ezt követően - nem utolsósorban Stan Getz komoly kábítószerproblémái miatt - megszakadt.
Ez az album azonban a bossa nova, vagy brazil cool jazz első meghatározó műveként került fel a zenetörténet lapjaira.
A lemez készítői: Stan Getz - tenorszaxofon; Charlie Byrd - gitár; Keter Betts - bőgő; Gene Byrd - bőgő, gitár; Buddy Deppenschmidt - dobok; Bill Reichenbach - ütősök.

A számok:

A
01.Desafinado (Antonio Carlos Jobim, Newton Mendonça) — 5:52
02.Samba Dees Days (Charlie Byrd) — 3:35
03.O Pato (Jayme Silva, Neuza Teixeira) — 2:34
04.Samba Triste (Baden Powell, Billy Blanco) — 4:44

B
05.Samba de Uma Nota Só (Antonio Carlos Jobim, Newton Mendonça) — 6:12
06.É Luxo Só (Ary Barroso) — 3:43
07.Baia (Ary Barroso) — 6:49

Bonus track on CD reissue

08.Desafinado 45 rpm issue — 2:00

2010. augusztus 26., csütörtök

Stefan Grossman - Those Pleasant Days (1971)

Stefan Grossman ezt a lemezét, szokásától eltérően meglehetősen nagy asszisztenciával készítette.
Ő gitározik és énekel, a többiek pedig: Danny Thompson, Darryl Runswick - bőgő; Anders Errboe - Helicon (ez olyan vadászkürt szerű fúvóshangszer); Ole Kay Petersen - Sousaphone (ez meg nekem tubának tűnik); Hans Jorgen Weth Hansen - Clarinet; Harvey Burns, Mike Kellie, Soren Houlind - Drums; Erik Wessberg - Fiddle (hegedű); Richard Thompson - Guitar; Ian Whiteman - Keyboards; Elsebeth Errboe, Helen Paulsen, Sys Abrahamsen - Percussion; H.C. Vartenberg - Saxophone [Alto]; P.H. Errboe - Saxophone [Tenor]; Bo Felix Johansen, Kjeld Moller Pedersen, T.A. Rosenquist - Trombone; Bjorn Christensen, Knud Albert Jepsen, Max Melchior, Per Vorsoe - Trumpet.
A közreműködők között azért van annyi északi név, mert a felvételek egy része Dániában, a koppenhágai Rosenberg Sound Stúdióban készült.

A számok:

A1 Rise Up Lazarus 2:55
A2 Blues Jumped The Rabbit 3:06
A3 Teddy Roosevelt 2:36
A4 Man's Confidence 2:52
A5 Song For A Brother 4:43
B1 River Of Jordan 4:03
B2 Those Pleasant Days 3:12
B3 Flowers On The Wall 2:29
B4 Hi Dum Diddle 2:56
B5 Bo's Rag 2:03
B6 My Travelling Song 2:22

Jelszó/Password: levente

Los Calchakis - Flautas, Guitarras y Cantos de Argentina

A kiváló argentin zenekar 1967 óta működik, és jelentős szerepe van az Andok népzenéjének megismertetésében.
Én két lemezüket is őrzöm, sajnos ezt, a harmadikat egy olyan helyről tudtam csak letölteni, ahol a számok címét nem közölték.

Jelszó/Password: levente

Harvey Mandel - Feel The Sound Of Harvey Mandel (1974 )

Harvey Mandel amerikai gitárosról korábban már megemlékeztem, most egy újabb szólólemezére szeretném felhívni a figyelmeteket.
A lemez készítői: Harvey Mandel - lead guitar, Coleman Head - rhythm guitar; Victor Conte - bass; Paul Lagos - drums; Richard Martin - vocals on 1; Mark Skyer - rhythm guitar and vocals on 3, 4, 5, 7; Ray Lester - bass on 3, 4, 5, 7; Danny Keller - drums on 3, 4, 5, 7, 8.

A számok:

01. Got To Be Bad - 3:49
02. Sore Throat - 2:30
03. Just Wanna Be There - 4:22
04. Candles By The Bedside - 4:03
05. Feel The Sound - 5:58
06. I Got Your Slot - 2:50
07. Rankachank Blues - 2:48
08. Forever And Forever - 2:34

Jelszó/Password: levente

Per Monsieur Pisendel: Six Virtuoso Violin Sonatas of the Baroque (2003)

Johann Georg Pisendel (1687-1755) német hegedűművész és zeneszerző Corelli és Vivaldi tanítványa volt, de hamarosan mesterei fejére nőtt. Ő lett a XVIII. század elejének egyik legjobb hegedűse: előadásmódjábaqn egyesítette a francia, olasz és német hegedűstílust. Drezdában alapított iskolája zenetörténeti jelentőségű.
A kor zeneszerzői gyakran kifejezetten neki ajánlották hegedűre írt műveiket.
Ez a lemez ilyen, kifejezetten Pisendelnek ajánlott művekből, s Pisendel saját szerzeményeiből válogat.

A művek:

Antonio Vivaldi: Violin Sonata in C-, RV6 ('Manchester Sonata' No.7)
1.Preludio: Andante
2.Corrente: Allegro
3.Grave
4.Allemanda: Allegro

Tomaso Giovanni Albinoni: Violin Sonata in Bb, T.So.32 ('Dresden Sonata No.1')
1.Adagio
2.Allegro
3.Adagio
4.Allegro

Johann Georg Pisendel: Violin Sonata in D
1.Allegro. Adagio. Allegro
2.Larghetto
3.Allegro

Tomaso Giovanni Albinoni: Violin Sonata in G-, T. So 33 ('Dresden Sonata No.2')
1.Allemanda: Larghetto
2.Corrente: Allegro
3.Gavotta: Allegro
4.Sarabanda: Allegretto

Johann Georg Pisendel: Violin Sonata in E
1.Largo
2.Moderato
3.Arioso
4.Scherzando

Antonio Vivaldi: Violin Sonata in C, RV2
1.Andante
2.Allegro
3.Largo
4.Allegro

Antonio Vivaldi : Saraband in C

Jelszó/Password: levente

Glenn Kaiser Band - Carolina Moon (2001)

Glenn, és társai már jártak a kuckóban.
A passzio.hu írja róluk:
"Glenn Kaiser nem éppen ma kezdte a zenélést. A '70-es évektől hallhattuk számos lemezen zenekara, a Resurrection Band (Rez) énekes/gitárosaként. A '90-es években aztán elkezdett szólóalbumokat is 'gyártani', amelyek vagy a blues, vagy a dicséret kategóriába fértek bele. Később aztán Glenn maga mellé vette egyik kedvenc basszgitárosomat, Roy Montroy-t a Rezből, valamint Ed Bialach-ot, aki szintén nem ismeretlen a Rez-rajongók számára, hiszen több ízben közreműködött a banda lemezein.

Ők hárman alkotják a Glenn Kaiser Bandet, aminek a 'Carolina Moon' a második albuma a 2000-es 'Winter Sun' után. A GKB a blues-rock mellett kötelezte el magát, épp ezért a 'Winter Sun'-t a hagyományos értelemben nem vehetjük bemutatkozó korongnak, hiszen Glenn és Roy már a Rez színeiben számtalan hasonló stílusú nótát írt és játszott együtt. Mindez olyannyira igaz, hogy a 'Rooster Crow' vagy a 'Winter Sun'-on hallható 'On My Dyin' Bed' eredetileg Rez-dal volt. A GKB azért persze jóval bluesosabb a Reznél - az imént említett két dalt is jelentősen átdolgozták -, de a rock is rendesen szóhoz jut benne; valahogy úgy, ahogy a nagy öregek, a Led Zeppelin és társai csinálták valaha. Akárcsak a 'Winter Sun', a 'Carolina Moon' is széles spektrumát jeleníti meg a bluesnak, a lassú és gyors tradicionális témáktól a modernebb, rockosabb szerzeményekig van itt minden. Glenn itt is beveti a gitár mellett két kedvelt hangszerét, a szájharmonikát és a dobrót, ha kell.

Az 'örökifjú' Glenn Kaiser nemhogy visszafogná magát, ahogy éveinek száma gyarapszik, épp ellenkezőleg: minél előrehaladottabb a korban, annál energikusabbnak tűnik, ahogy - pásztori szolgálata mellett - újabbnál újabb lemezei jelennek meg. Ahogy mondani szokás: 'Isten tartsa meg a jó szokását!'"

A számok:

1.Torch
2.Out Cold
3.Mercy
4.Carolina Moon
5.Gonna Meet You At The Station
6.Changin' Wind
7.Country Mile
8.Storm
9.Fuss & Moan
10.Grinder
11.I Forgive You
12.Rooster Crow

Jelszó/Password: levente

Ben Webster - Bounce Blues (1995)

Ismét egy remek album Jazzboy gyűjteményéből.
Az 1973-ban elhunyt amerikai tenor szaxofonos felvételeiből készült válogatáslemezen a következő zenészek játékát élvezhetjük: Louie Bellson - Drums; Eddie Bert - Trombone; Ray Brown - Bass;
Sidney Brown - Sax (Baritone); George Duvivier - Bass; Don Elliott - Trumpet; Maynard Ferguson - Trumpet; Milt Hinton - Bass; George Jenkins - Drums; Jo Jones - Drums; Billy Strayhorn - Piano; Billy Taylor - Piano; Ben Webster - Sax (Tenor); Gerry Wiggins - Piano .
Kedves Jazzboy, nagyon szépen köszönöm.

A számok:

1 Randle's Island
2 Old Folks
3 King's Riff
4 You're My Thrill
5 Hoot
6 Pouting
7 Iron Man
8 Cotton Tail
9 Danny Boy
10 Bounce Blues
11 That's All
12 Pennies From Heaven
13 Tenderly
14 Jive At Six
15 Don't Get Around Much Any More
16 Love's Away
17 You're Mine You
18 My Funny Valentine
19 Sophisticated Lady
20 Almost Like Being In Love

Jelszó/Password: levente

Hoktezuma - The Indian Songs (2007)

Újabb lemez Blaudog gyűjteményéből.
Kedves Blaudog, köszönjük szépen!

A számok:

01. Akacimay
02. Kabra Nawy
03. Ruminahuy
04. Nuna Quilla
05. Relampago
06. Imbaburag Sumag
07. Quarwa Yaku
08. Aviu Tusuy
09. Song of the Sun
10. Chirapag
11. Llaki Runa
12. Otavalena
13. Anquayllu

Jelszó/Password: levente

Otis Spann - The Biggest Thing Since Colossus (1969)

A sajnálatosan rövid életű amerikai blues énekes, zongorista ezt a lemezét a Fleetwood Mac tagjaival készítette. A zenekarból azonban valamiért Mick Fleetwood hiányzott.
Így az Otist kísérő banda a következő volt: Peter Green - guitar; Danny Kirwan - guitar; John McVie - bass; S.P. Leary - drums.
Alaplemez, nem szabad kihagyni.

Related Posts with Thumbnails