Mike Oldfield - Guitars (1999) Warner Bros UK
Az albumról többet is megtudhattok itt.
A számok:
1. Muse
2. Cochise
3. Embers
4. Summit Day
5. Out of Sight
6. B. Blues
7. Four Winds
8. Enigmatism
9. Out of Mind
10. From the Ashes
"A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, vesződség, száműzetés." (Nietzsche) "Az ember, aki legbelül zenétlen, S nem hat rá édes hangok egyezése, Az kész az árulásra, taktikára, S szelleme tompa, mint az éjszaka S érzelme komor, mint az Erebus: Meg ne bízz benne. Hallgass a zenére." (Shakespeare)
Bejegyezte:
Levin
dátum:
12:02
Címkék: FLAC, Mike Oldfield
A számok:
01 – "Anasthasia" – 1:48
02 – "Bohemian Ballet" – 5:15
03 – "Marta's Song" (feat. Márta Sebestyén) – 4:13
04 – "Gathering" – 4:39
05 – "Lament" – 3:09
06 – "Bulgarian Melody" (feat. Márta Sebestyén) – 3:09
07 – "Deep Folk Song" – 1:13
08 – "Freedom Cry" – 3:17
09 – "Twosome" (feat. Márta Sebestyén) – 4:06
10 – "Cafe Europa" – 4:17
11 – "Katharina" – 2:53
12 – "Boheme" – 4:37
Bejegyezte:
Levin
dátum:
14:39
Címkék: Deep Forest, FLAC, Sebestyén Márta
A brit együttes 1968-ban Staffordban alakult, és igen változó felállásban a mai napig is működik. Úgy tudom, az eredeti csapatból már senki sincs a zenekarban.
Jobbnál-jobb lemezeik jelentek meg különböző lemeztársaságoknál, hazájukban mérsékelt, az USÁ-ban több sikerrel. 1987-ben Budapesten is megfordultak.
A csapat tagjai:
Colin Cooper - vocalist - also played saxophone, blues harp, flute and guitar
Pete Haycock - lead, slide and bass guitar, vocal
Derek Holt - guitar and keyboards, vocal
Richard Jones - bass guitar, backing vocals
George Newsome - drums
and
Humpty Farmer - keyboards
Bejegyezte:
Levin
dátum:
9:35
Címkék: Climax Blues Band, FLAC
Steve "The Deacon" Hunter (1948) amerikai gitáros leginkább Lou Reed lemezei révén ismert, a Rock 'n' Roll Animal című lemez remek gitárszólóit is ő játszotta. Dolgozott Alice Cooper lemezein is, de Jack Bruce, Bette Midler és Jason Becker lemezeinek felvételein is közreműködött. A számok:
Nagyon jó gitáros, érdemes a lemezét meghallgatni.
01. Idler (4.43)
02. Black Cat Moan (3.54)
03. Glidepath (2.18)
04. Hidden Portrait (3.14)
05. Old Man in the Boat (3.27)
06. (Ghost) Riders in the Sky (3.24)
07. Koza (1.03)
08. Road to Jakarta (4.35)
09. Pig Jam [Op. #2 In E Major] (3.18)
10. Surge (5.11)
Bejegyezte:
Levin
dátum:
7:23
Címkék: FLAC, Steve Hunter
A Zajlik.hu írja Hendersonról: "Scott Henderson már akkor is örökre ott lenne a világ legnagyobb gitárosai között, ha a Chick Corea Electric Band 1986-os stílusteremtő albuma után felhagy a zenéléssel. Pedig a java csak ezután következett: a Gary Willis basszusgitárossal alapított Tribal Tech-et a szakma és a nagyközönség egyaránt az utóbbi évtizedek legfontosabb fúziós zenekaraként tartja számon, amely a jazz-es textúrákat elképesztően energikus előadásmóddal tette frissé és korszerűvé.
1994-ben azonban az addig főleg jazz-gitárosként Henderson (a korábbiakon kívül játszott többek között a Zawinul Syndicate és Jean-Luc Ponty lemezein) hagyományos blues-lemezt készített ”Dog party” címmel. Saját bevallása szerint Henderson egyfajta zenei kiteljesedésként kívánt visszatérni saját gyökereihez: úgy érezte a jazzes/fúziós gitározás és a progresszív kompozíciók zenész-énjének csupán egy részét mutatják be. A kiteljesedés várakozáson felül sikerült: az egyszeri projektnek indult szólólemezt azóta további három követte, az ahhoz kapcsolódó világ körüli turnékról nem beszélve."
E lemezén a gyapotszedő család gyermekéből R&B sztárrá vált Thelma Houston énekel.
Nem szabad kihagyni.
A csapat:
Scott Henderson - Guitars
Kirk Covington - Drums and vocals
Dave Carpenter - Bass
Pat O'Brien - Harmonica
Scott Kinsey- Keyboards
Thelma Houston - Vocals
Masta Edwards - Vocals on "I Hate You"
Albert Wing - Alto Sax, Tenor sax, Flute, Fearless Horn Section Leader
Walt Fowler - Trumpet, Flugel horn
Mike Nelson - Tenor Sax, Baritone sax
Dan Fornero - Trumpet, Flugel horn
Eric Jorgenson - Trombone
T.J. Helmerich - Background vocals
Mark Nonisa - Background vocals
Bejegyezte:
Levin
dátum:
7:18
Címkék: FLAC, Scott Henderson, Thelma Houston
"Megjelent egy ritka igényes dolog. A Nagy Syrius két, még életben lévő alapítója saját koncepció szerint kiadott magánkiadásban egy OFFICIAL BOOTLEGet. A dupla CD-s 100 oldalas fénykép booklettel ellátott (limitált példányszámban egy extra CD-t is tartalmazó) anyagról csak szuprelativuszokban lehet beszélni. A legfontosabb ebben a vállalkozásban – és ez adja igazán értékét az egésznek: a hippizmus. Az önzetlenség, a tenni akarás, hogy egy jobb, szebb világban éljünk. Nagy szavak. De igazak. Ismerem a szereplők, résztvevők jó részét, jó lenne, ha többen lennének. A kiadvány úgy működött, mint egy korabeli Syrius koncert. A Közönség és a zenekar érzékeny kommunikációja, oda-vissza interakciója, felelgetése, egymásra érzése, sorsközössége itt is működött. A Közönség hozta ajándékba, amilye volt, a Zenekar pedig letisztítva visszaadta azt a Közönségnek. Ez a Közönség és Zenekar Közösség. Ajándékot ad és kap. Ahogy egy nagyon fontos magyar bootlegger és syriusista (és egyébként is drága ember) Csupor István idézve van a booklet elején: „Mi annak idején nagyon sokat kaptunk a Syriustól (zenét, világképet, hitet, emberséget) és örülünk, hogy most az egykori koncertek felvételei révén valami keveset visszaadhatunk.” És visszafele pedig ez a kiadvány ajándék az egykori és újkori rajongóknak." (Részletek a Passzio.hu ismertetőjéből) A számok:
2009 nyarán Ráduly Misi a fejébe vette, hogy csinál egy olyat, amit még senki. A Syrius körül a 90-es és 2000-es években egyesek tüsténtkedtek és adogattak ki különböző lemezeket. Ezek színvonala nagyon sekélyes volt, bár mindenképpen hiánypótló kiadványok voltak. Gondoljunk csak a Most múlt leszre, amin a Széttört álmok 1970-es rádiófelvételét képesek voltak 6%-kal lassabb sebességen kiadni. Ehhez nem kell zenésznek sem lenni, hogy hallja az ember: ez lassú, mély, hamis. A zenekarnak, a zenekari tagoknak ezekbe a kiadványokba nem sok beleszólása volt. Ez a mostani az első eset, hogy van, sőt másnak is csak rajtuk keresztül.
"A dalok hallgatása egyben időutazás is, felidézhetjük a Nagy Generáció tagjainak kollektív élményét. Azokét, akik 1968 után még évekig az hitték, hogy húsz esztendejük hatalom, akik nem akartak állni, ha futnak a percek, azokét, akik úgy gondolták, hogy tiszta szívvel át lehet vinni a szerelmet a túlsó partra, s fényes szellőként – kudarcot vallott apáikkal ellentétben – meg lehet forgatni a világot. Ezért nyugodtan elmondhatjuk erről a kiadványról, hogy páratlan kultúrkincs, amely az eleddig utolsó magyar reformkor zenés dokumentuma is egyben. Az a kiadvány, amit így szoktak ajánlani: vedd meg apádnak, aztán lopd vissza tőle, mert úgyis megveszi magának. Igen, tartozunk ennyivel magunknak, a Syriusnak! Fehér babáinknak, egykorvolt barátainknak, a jobbik énünknek!" (Sebők János)
01 - Lédererné
02 - 21st Century Schizoid Man
03 - Magas fák közt (I Don't Mind If You Leave)
04 - Strawbery Fields Forever
05 - Devil's Masquerade
06 - Hey Joe
07 - Manic Depression
08 - Crooked Man
09 - Andris rövid eszmefuttatása
A Free Spirits egylemezes amerikai zenekart 1965-ben öt lelkes fiatal new yorki zenész alapította, és rendszeresen felléptek a Scene nevű éjszakai bárban. Fellépéseikért éjszakánként 10 dollárt kaptak. Valószínűleg nem ebből éltek. A számok:
A zenekar lemezét az ezredforduló után jelentették meg digitalizált változatban, s ez nagyrészt az egyik gitáros, a később híressé vált Larry Coryell személyének köszönhető.
Coryellnek ez volt az első zenekara, melyet 1967-ben hagyott el , hogy pályáját Gary Burtonnal közösen folytassa, nem sokkal később az együttes feloszlott.
A csapat tagjai:
Larry Coryell (guitar)
Jim Pepper (saxophone)
Bob Moses (drums)
Columbus Baker (guitar)
Chris Hill(bass)
01.Don`t Look Now ( But Your Head Is Turned Around ) 2:19
02.I`m Gonna Be Free 3:30
03.Lbod 3:05
04.Sunday Telephone 2:57
05.Blue Water Mother 2:46
06.Girl Of The Mountain 2:42
07.Cosmic Daddy Dancer 2:36
08.Bad News Cat 3:26
09.Storm 2:15
10.Early Mornin`Fear 2:39
11.Angels Can`t Be True 2:43
12.Tattoo Man 2:59
13.I Feel A Song 2:36
Bejegyezte:
Levin
dátum:
13:57
Címkék: FLAC, Free Spirits, Larry Coryell
Igazi bootleg csemege. Eric Clapton 1980-ban felvett, de valamiért soha meg nem jelent stúdiólemeze. A számok:
A stúdiózenészek: Albert Lee guitar, vocals; Chris Stainton keyboards; Gary Brooker keyboards, vocals; Henry Spinetti drums; Dave Markee bass.
Senki ne ijedjen meg, az első szám alig fél perces!
01 Blues intro (instrumental)
02 There ain't no money
03 Games up
04 Rita Mae
05 Freedom
06 Evangelina
07 Home lovin'
08 Hold me Lord
09 Something special
10 I'd love to say I love you
11 Catch me if you can
12 Thunder and lightning
13 Oh how I miss my baby's love
Bejegyezte:
Levin
dátum:
11:01
Címkék: Eric Clapton
"Hammond orgona- és koncertzongora-futamokkal, Keith Emersonos hanghatásokkal, hatvantagú kórussal és kontrasztos, dinamikai hangsúlyokkal kezdődik a Korál első nagylemeze. Erre a nagylemezre sokáig vártunk, de talán nem is baj — a korábbi munkák alapján nem alakíthatnánk ki ennyire kedvező véleményt. Az együttes két évvel ezelőtti megalakulását követően ugyanis nyilvánvaló volt, hogy a Korál nem nyújt többet a hatvanas évek végének angolszász rockzenei utánérzéseinél, sőt, a dalok többségének természetes kötődése folytán az 1972-es és 73-as sikeres Taurus korszak felelevenítésénél. A jelenlegi és lemezre rögzített program viszont — ha nem is túl merészen —, megpróbál szabadulni a zenei-versi sztereotípiák röghöz kötöttségétől, a hazai rock formanyelvének ismétlésétől, és orgona-központúságának megfelelően a klasszikus iskola hátterében meghúzódó, gyakorta szimfonikus rocknak is nevezett, tágabb hangszerelésű fordulatokat megengedő kifejezéstartomány felé közeledni. Ez a vonzódás még akkor is dicséretes, ha csak középutas — az elszakadás még nem egyértelmű, de biztató. A Korál - e lemez tanúsása szerint egyedül Balázs Ferenc érdeméül — nemcsak két évvel ezelőtti hasonmásától különbözik, de máris más, mint a többiek. A számok:
Balázs Ferenc tehát e lemez főszereplője —, ezt hangsúlyozza a fedőborító központúsága. Tizenévesen került a műfaj élvonalába és fiatalságát nemcsak kinézetében, de zenei hozzáállásában is megőrizte — játékára az egészséges szertelenség éppúgy jellemző mint a tapasztalt (és ezért bevált sémákat alkalmazó) megfontoltság. Az elektronikus billentyűpark divatja ellenére is hű maradt a Hammond orgonához és a leginkább hard-rock kategóriába sorolható Korálnak e lemezen nem a ritkán megszólaló fémes ízű gitár, hanem ez a hangszer a dominánsa. Balázs Ferenc ugyanakkor még mindig a fiatalság határozatlanságának és türelmetlen kalandkeresésének a képviselője, és jóllehet, a dalok többsége azoknak az életérzéseit ismétli, akiknek nem volt gyermekszobájuk (Fekete bárány, A másik oldalon, Talán én is megnyugodnék, Hangoddal ébreszt a szél), mégis ezt a finom líra és nem a jelmondatokban összegzett üzenet formájában teszi. Szövegíró: Horváth Attila.
A lemez másik főszereplője a legújabb tag, a dobos Dorozsmai Péter, akinek játéka máris a legjobbak szintjén említhető. Vagyis a Korál képlete: orgonafutamokra építkező szaggatott, összetett dobritmizáció, háttérjellegű kiegészítő gitár, basszusgitár-megszólalás (Fischer László, Scholler Zsolt), a lassú és gyors betétek gyakori váltakozása. Az összjáték ilyen jellegű rétegződése nem új, hiszen Brian Augertől Manfred Mannig sokan felhasználták, de a szárazabb magyar rockzenéhez szokott fülnek mégis újszerű, és miután a lemezkompozíciónak túlnyomó hányada e felfogás szerint íródott, a Korál kétéves születésnapja után közel áll ahhoz, hogy kiérdemelje a sikeres próbálkozás dicséretét.Közel áll hozzá, de nem éri el a tökéletesség szintjét: a mindvégig gyenge, színtelen ének és pár közepes dal (Fekete bárány, Tudom, én is megnyugodnék, A másik oldalon) kissé megzavarja a dicséret erejét. Így csak a lemez csúcspontjaira hagyatkozhatunk: elsősorban a közhelyek kimondásában is szorongatóan szép, zongora-vibrafon kíséretű Maradj velem, a barokkos jellegű Amit még nem mondhattam el, a legendás-fájdalmas Anyám, vigasztalj engem, és az Előszó-Utószó csillogtatja meg azokat az erényeket, amelyek kiemelhetik a Korált a hasonló zenekarok átlagában. A lemez nyolc dalából ez a többség — és ismerve a zenekar tehetségét, bizonyos, hogy a Korál előjáték tovább folytatódik."(Bálint Péter Pesti Műsor 1980. július 16.)
01. Eloszo (instrumentalis)
02. Kiuzetes a Paradicsombol
03. Fekete barany
04. Hangoddal ebreszt a szel
05. Maradj velem
06. A masik oldalon
07. Anyam, vigasztalj engem
08. Tudom, en is megnyugodnek
09. Amit nem mondhattam el
10. Utoszo (instrumentalis)
Bonusz dalok
11. Ha kedvem tartja
12. Hazafele
Bejegyezte:
Levin
dátum:
5:43
Címkék: Balázs Ferenc, Korál
A tehetséges angol gitáros, énekes Snowy White (Terence Charles White) harmadik nagylemeze az 1987-ben megjelent That Certain Thing volt. A számok: 01. That Certain Thing (6:18)
Ez volt egyúttal az utolsó pop-rockos hangvételű albuma, a következőkben ugyanis a
02. Lonely Heart (7:07)
03. This Heart Of Mine (5:18)
04. I Can't Believe It (3:50)
05. Walking Away (5:28)
06. I'll Be Holding On (5:45)
07. Voices In The Rain (4:57)
08. Out Of Reach (4:39)
09. For You (4:26)
10. Mai Tai (4:29)
Bejegyezte:
Levin
dátum:
5:40
Címkék: FLAC, Snowy White
1989-ben több éves nyugati-európai utca és kocsma zenélés után, Amszterdamban alakult meg az Ölveti Blues Band. Az együttes tagjai: A számok:
1990-ben a három alapító tag hazatért hogy az eredeti elképzelések szerint, egy rythm & blues együttes alakításához zenészeket toborozzanak.
Ebben az időszakban játszott a zenekarban Dorogi Barbara, Dr. Valter, Oláh Andor, akik évekkel később meghatározó alakjai lettek a magyar blues-életnek.
A zenekar excentrikus előadásmódjával állandó szereplője lett a nagy fesztiváloknak és az ország blues kocsmáinak.
Az alapító tagok közül többen újra nyugatra távoztak, ahonnan új inspirációkkal tértek haza.
Tagcserék után 2008-ban több nemzetközi bluesfesztiválon is szerepelhettek.
A németországi 17. Rother Bluestage-on, valamint az Ausztriai Bourbon street bluesfesztivál vendégeként. Több klubkoncertet adtak Prágában és Brnoban, ahová 2009-ben visszahívást nyertek egy 4-5 állomásos cseh miniturné jegyében.
2009. márciusában megjelent az együttes harmadik albuma, Te és én címmel. (Rockdiszkont.hu)
Ölveti László: ének
Takács Richád: dobok
Pércsi Sándor: basszusgitár
Boros György: gitár, zongora
Vince Krisztián: gitár, szitár
1 Elvettem a Disznó lányát
2 Te és Én
3 Rock and Roll
4 Szolga
5 Lótuszvirág
6 Vörösboros kóla
7 Van-e nálad óvszer?
8 Jim Beam
9 Pocsolyába léptem
10 Can’t Stand the Pain
Bejegyezte:
Levin
dátum:
5:37
Címkék: FLAC, Ölveti Blues Band
A Hot Tuna formációt a Jefferson Airplane két tagja: a gitáros-énekes Jorma Kaukonen és a basszusgitáros Jack Casady 1969-ben alapították, s muzsikáltak benne az Airplane-beli működésük mellett. A zenekar igazi szerelemgyerek, a mai napig működik. Eleinte akusztikus bluest, később blues-rockot, majd rockot, hard-rockot játszottak, s ezeket a műfajokat azóta is körbe-körbe járják. A számok: 1. I See The Light
A hetvenes évek közepén a csapat trió formában dögös rockot játszott, ebből a korszakából származik ez a lemez is.
A HotTuna a negyedik albumuk felvételekor:
Jorma Kaukonen - vocals, guitars
Jack Casady - electric bass, bass balalaika
Sammy Piazza - drums, spoons, percussion
2.Letter To The North Star
3. Easy Now
4. Corners Without Exits
5. Day To Day Out The Window Blues
6. In The Kingdom
7. Seeweed Strut
8. Living Just For You 3:19
9. Soliloquy For 2
10. Sally, Where'd You Get Your Liquor From?
Az 1001 Albums You Must Hear Before You Die (1001 lemez, amit hallanod kell, mielőtt meghalsz) sorozat százkettedik lemeze. A számok:
Loretta Lynn Loretta Webbként 1934. április 14-én egy Van Lear nevű kis faluban született, édesapja bányász volt. 13 évesen ment feleségül a nála nyolc évvel idősebb Oliver Vanettához, akivel annak 1966-ban bekövetkezett haláláig élt együtt. Tizenöt évesen született első gyermekük, melyet még öt további követett.
Lynn már négygyermekes anya volt, amikor énekelni kezdett, s lassan a countryzene egyik legnagyobb egyéniségévé vált.
Ez volt a tizedik albuma.
01 – Don’t Come Home a Drinkin’ (With Lovin’ on Your Mind)
02 – I Really Don’t Want to Know
03 – Tommorow Never Comes
04 – There Goes My Everything
05 – The Shoe Goes on the Other Foot Tonight
06 – Saint to Sinner
07 – The Devil Gets His Dues
08 – I Can’t Keep Away from You
09 – I’m Living in Two Worlds
10 – Get What ‘Cha Got and Go
11 – Making Plans
12 – I Got Caught
Bejegyezte:
Levin
dátum:
11:48
Címkék: 1001 Albums You Must Hear Before You Die, Loretta Lynn
A Patrick Swayze főszereplésével készült filmet nálunk Országúti diszkó címmel vetítették, és véletlenül még én is láttam, igaz csak videón. A zenés akciófilbeli diszkóban A Jeff Healey Band is muzsikált.
A film zenéje:
01. The Jeff Healey Band - Roadhouse Blues
02. Bob Seger - Blue Monday
03. The Jeff Healey Band - I'm Tore Down
04. Otis Redding - These Arms of Mine
05. The Jeff Healey Band - When the Night Comes Falling from the Sky
06. Little Feat - Rad Gumbo
07. Patrick Swayze - Raising Heaven (In Hell Tonight)
08. Kris McKay - A Good Heart
09. The Jeff Healey Band - Hoochie Coochie Man
10. Patrick Swayze - Cliff's Edge
Bejegyezte:
Levin
dátum:
11:45
Címkék: FLAC, Jeff Healey, OST
1986 szilveszter éjszakáján egy házibuliban találkozott Herpai és Jorgosz: a jó hangulatra való tekintettel azonnal zenekart is alapítottak. Mivel a terv a mámor elszálltával is megmaradt, hamarosan összeállt a zenekar. 1987 februárjában a Lágymányosi Közösségi Ház pincéjében kezdett próbálni az "ős" Barbaro: Cziránku Sándor-gitár, Herpai Sándor-dob, II. Lengyelfi Miklós- basszus gitár, Ökrös Csaba-hegedu, Tzortzoglou Jorgosz-ének-derbuka. A zenekar elso fellépése 1987 nyarán a diósgyori folk fesztiválon volt, ahol a szokatlan folk-rock hangzás nagy sikert aratott. Az elso formáció nem volt túl hosszú életu. Eloször Ökrös Csaba, majd Lengyelfi Miklós vett búcsút a zenekartól, helyüket Parov Nikola és Zsoldos Tamás vette át. Ebben a felállásban készítette el elso lemezét a zenekar, a népdalfeldolgozásokat tartalmazó album 1990-ben, a Hungaroton gondozásában jelent meg, címe: Barbaro I. A számok:
A lemez készítésekor a zenekar tagjai: Cziránku Sándor - gitár, Herpai Sándor - dob, Zsoldos Tamás - basszus gitár, Nikola Parov - gadulka, gajda, kaval,kanun, ud, szaxofon szintetizátor, klarinét, Tzortzoglou Jorgosz - ének-derbuka.
01 - Kerek a szöllö (Round Is The Grape)
02 - Haramia (Brigand)
03 - Bánat (Grief)
04 - Kórus (Choir)
05 - Elment az én rózsám (My Rose Is Gone)
06 - Adjon az Isten (God Give You)
07 - Kesergés (Lamentation)
08 - Gyere ki te (Come Out You)
09 - Barbár tánc (Barbaric Dance)
10 - Hösi ének (Heroic Song)
Lacipapy hívta fel a figyelmemet a spanyol születésű, de tudomásom szerint Hollandiában élő gitárvirtuóz, Carlos Vamos személyére.
Játékstílusa leginkább Stanley Jordanéra emlékeztet, ő sem pengeti, hanem mindkét kezével érinti a húrokat.
A számok:
01 Nothing Will Change That
02 Remembered [Featuring Jan Akkerman On Guitar]
03 How Can I Tell You
04 You Are So Grumpy
05 The Godfather
06 Little Wing
07 Flowerfields
08 Full Circle [Improvisation Featuring Stanley Jordan On Guitar]
09 Breaking Free (Inspired By Queen) [Featuring Arnoud van den Berg On Double Bass]
10 Cinema Paradiso
11 Vamosia
12 Tappenade [Tapping Improvisation Recorded In A Hotel Room In South Africa]
Welcome to my Music Nook!
If You are a sharp-eared fellow You can choose from various albums from all kinds of music.
If You have problems of downloading albums just drop me an email, and I will try to solve it.
You’d better know that according to the Copyright rules You can download music only for the purpose of listening, and You must delete the files in 24 hours.