"A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, vesződség, száműzetés."
(Nietzsche)
"Az ember, aki legbelül zenétlen,
S nem hat rá édes hangok egyezése,
Az kész az árulásra, taktikára,
S szelleme tompa, mint az éjszaka
S érzelme komor, mint az Erebus:
Meg ne bízz benne. Hallgass a zenére."
(Shakespeare)
Az indiai Vishwa Mohan Bhatt egy különleges, szitárszerű gitár, vagy gitárszerű szitár, a Mohan veena megalkotója.
A hangszer egyik ismert nyugati használója Harrry Manx, akinek több lemezét is megtalálhatjátok a kuckóban.
De a feltaláló V. M. Bhatt is megfordult már nálunk.
Ezen a lemezén hangszerén indiai klasszikus zenét ad elő.
Gregory Stuart "Greg" Lake , az1947. november 10-én született brit énekes, gitáros basszusgitáros már középiskolás korában elkötelezte magát a dalszerzés, a szövegírás, az éneklés és a gitározás mellett, ekkor született az a dala, amely később egyik védjegye lett, a Lucky Man.
"Kevés szebb hangú énekes fordult meg a rockszínpadon, mint ő. Éneke azonban nemcsak csengett, hanem zengett is.
Első bandájában, a The Gods-ban a Uriah Heep későbbi tagjaival játszott együtt, az első igazi nagy csapat azonban, amelyben részt vett, a King Crimson volt. Robert Fripp gitárossal ugyanis iskolatársak voltak, ő Greg engedett az öntörvényű Robert akaratának: ő inkább átváltott a basszusgitárra.
A Crimson első lemeze azóta is fogalom: Lake ekkor csillogtatta meg először gyönyörű hangját az Epitaph-ban, a címadó In The Court of The Crimson Kingben, az I Talk To The Windben, de bemutatta, hogy ordítani is tud a 21st. Century Schizoid Manben. Ez utóbbi dalt később elegánsan átemelte új bandájának koncertprogramjába…"(harmonet.hu)
Az 1992-ben az Idaho állambeli Boise-ben alakult Built to Spill az úgynevezett indie (független) rockzenekarok széles táborának egyik igen figyelemreméltó, tehetséges, nagyon jó zenét játszó tagja.
2006-os albumuk pedig szerintem kifejezetten jó, megér egy meghallgatást.
A számok:
01. Goin' Against Your Mind – 8:41
02. Traces – 4:43
03. Liar – 5:11
04. Saturday – 2:25
05. Wherever You Go – 6:10
06. Conventional Wisdom – 6:22
07. Gone – 5:41
08. Mess With Time – 5:43
09. Just a Habit – 4:27
10. The Wait – 5:00
George Gershwin "népoperáját" 1935-ben mutatták be Bostonban. Talán nem nagy tévedés azt állítani, hogy a legtöbb átirat, feldolgozás ebből a zeneműből készült az elmúlt hetven esztendőben.
Ezen az albumon a jazz két nagy egyénisége, Oscar Peterson (kivételesen nem zongorán, hanem clavichordon) és a gitáros Joe Pass értelmezi az opera népszerű dalait.
A felvételek:
1. Summertime
2. Bess, You Is My Woman
3. My Man's Gone Now
4. It Ain't Necessarily So
5. I Loves You, Porgy
6. I Got Plenty O' Nuttin'
7. On, Bess, Oh Where's My Bess
8. They Pass By Singin'
9. There's A Boat Dat's Leavin' Soon For New York
10. Strawberry Woman
Az 1926. január 3-án született George Martint szokás az ötödik Beatlesként is emlegetni, hiszen ő volt a z együttes producere, s mivel sokszor hangszerelője is a lemezeknek, munkája meghatározó volt a Beatles lemezek hangzásában.
Ez a saját lemeze rendhagyó Beatles feldolgozásokat tartalmaz.
A számok:
01 Come Together - (with Robin Williams/Bobby McFerrin)
02 Hard Day's Night, A - (with Goldie Hawn)
03 Day In The Life, A - (with Jeff Beck)
04 Here There And Everywhere - (with Celine Dion)
05 Because - (with Vanessa-Mae)
06 I Am The Walrus - (with Jim Carrey)
07 Here Comes The Sun - (with John Williams)
08 Being For The Benefit Of Mr. Kite - (with Billy Connolly)
09 The Pepperland Suite: Pepperland / March Of The Meanies / Sea Of Monsters / Pepperland (Reprise)
10 Golden Slumbers / Carry That Weight / The End - (with Phil Collins)
11 Friends And Lovers
12 In My Life - (with Sean Connery)
Bauhaus ismertetőjéből idézek: "A Black Door Slam maga a Csoda! A gitáros Davy Knowles-ban mintha Jimi Hendrix, a süvölvény Creames Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, a zseniális ifjonc Alvin Lee és a blues örök és halhatatlan lelke fuzionált volna. Mindez kiegészülve egy olyan énekhanggal, ami néha tud olyan lenni, hogy a gyapotföldeken is bőghetett volna a Mély Dél rabszolgatartó érájában. (Na jó, ez egy kicsit túlzás, de nagyon karakteres.) És mindez egy 19-20 éves kölyök arctól. Lehengerlő és megindító egyszerre - bizonyíték, hogy a blues örök és elpusztíthatatlan, nemcsak zene, hanem egy attitűd: az élés egy módja.
Az őt ért hatásokról Davy Knowles a MySpace oldalán ezt írja. " Influenced by loads of artists... uh... Rory Gallagher, Mark Knopfler, Robert Cray, Ray Charles, John Mayall, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Pink Floyd (and any David Gilmour), Sonny Landreth, John Mayer, Muddy Waters, Howlin' Wolf, loads of blues fellers... also folk - Bert Jansch, Davey Graham, John Renbourn, Richard Thompson..." - jó névsor!
Persze britek a szentjeim, eddig egy lemezük (Back Door Slam - Roll Away) jelent meg. 2006-ban alkultak Man Szigetén. Olyan hangon szólalnak meg, ami méltán idézi olyan blueserek zenei szellemiségét mint Clapton, Peter Green vagy John Mayall. Knowles a blues gitárosok legfiatalabb nemzedékének reprezentánsa. Amikor Davy, a basszista Adam Jones meg a dobos Ross Doyle 2006-ban összeálltak, még egyik sem volt 20 éves. isle of Man közösségében cseperedtek. Knowles 11 éves kora óta akart gitáros lenni. A revelációt számára a rádióban hallott Dire Straits Sultans of Swing-je, abban is a fergeteges Knopfler gitár jelentette. Épp apjával autóztak valamerre. Apja akusztikus gitárján kezdett pengetni.
Autodidakta módon, a családi régi bakelitek hallgatásával jutott egyre feljebb és beljebb a gitározás művészetében. A lemezgyűjtemény megismertette a brit blues aranykorával, míg később figyelme a műfaj amerikai gyökerei felé fordult. Az együttes neve a nagy blues gitáros, Robert Cray egy száma címéből ered. Knowles kezdetben egy helyi kocsma zenekarral lépegetett fel. (Oh, ha itt is lennének ilyen kocsmák. Na, jó a Garaboncziás a mi kis north balkánunkon ilyesmi.) A pre Back Door Slamben Knowles, Ross Doyle dobos, Jamie Armstrong basszusgitáros és a ritmusgitáros Brian Garvey egyesítették ifjonti hevüket és erejüket 2003-ban. 2004-ben Garvey autóbalesetben életét vesztette. Trióként működtek tovább, klubokban és fesztiválokon játszottak egyre sűrűbben, Don McLeantől a Whoig mindent játszottak. 2006-ban Armstrong kivált és jött Adam Jones, ezzel beállt a jelenlegi Back Door Slam. 2007-ben jelent meg a zseniális, frenetikus, ígéretes [ ahogy fiam mondta: Úristen, ha ez a srác 19 évesen ilyen, mi lesz ebből 20 év múlva? Isten? ] etc. debüt, a Roll Away, és elindultak a skacok egy turnéra Ámerikába, aminek részeként felléptek a Lollapaloozán és az Austin city Limits zenei fesztiválokon. És ugyebár most majd a Bonnaroo Arts and Music Festivalon is."
Davy Knowles és az akusztikus blues:
A számok:
01. Come Home
02. Heavy on My Mind
03. Outside Woman Blues
04. Gotta Leave
05. Stay
06. Too Late
07. Takes a Real Man
08. It'll All Come Around
09. Too Good for Me
10. Roll Away
Susanna Lee Hoffs 1959. január 17-én egy los angelesi zsidó család gyermekeként született, és a csinos lányokból álló, kellemes popzenét játszó Bangles együttes tagjaként vált ismertté.
Az együttes 1990-ben felbomlott, Susanna szólóban folytatta pályafutását.
Ez volt az első önálló nagylemeze.
A felvételeken többek között Jim Keltner dobokon, Donovan háttérvokálosként közreműködött.
A számok:
01. My Side of the Bed (3:29)
02. No Kind of Love (3:05)
03. Wishing On Telstar (4:11)
04. That's Why Girls Cry (3:59)
05. Unconditional Love (3:51)
06. Something New (3:52)
07. So Much for Love (3:33)
08. This Time (2:36)
09. Only Love (4:25)
10. It's Lonely Out Here (3:52)
11. Made of Stone (3:13)
12. Boys Keep Swinging (4:59)
A lemez felvételei 1972 decemberében Englewood Cliffs-ben (New Yersey) készültek. A stúdióban Szabó Gábor mellett többek között a következő muzsikusok zenéltek: Billy Cobham, Jack DeJohnette, Ron Carter és Bob James. A lemezről mindent megtudhattok itt.
A számok: 01 Mizrab (Gabor Szabo) - 9:35 02 Thirteen (Gabor Szabo) - 9:18 03 It's Going To Take Some Time (Carole King) - 4:15 04 Concerto #2 (based on the Andante from Dmitri Shostakovitch's "Piano Concerto No. 2 In F Major" - 1957) (Dmitri Shostakovich) - 7:20 05 Summer Breeze (Seals/Croft) - 6:07
Szeretettel üdvözlök mindenkit zenekuckómban! Ki ide betér, ha füle nyitott, kedvére csemegéz- het a különböző műfajú albumok között, melyeket ezúton is sok szeretettel ajánlok figyelmetekbe. Ha valamelyik album letöltésével gond lenne, írjatok egy mailt, igyekszem a problémát gyorsan orvosolni. Azért azt jó ha tudjátok, hogy a szerzői jogi törvények miatt a zenéket csak meghallgatásra tölthetitek le, s gépetekről 24 órán belül le kell törölnötök./
Welcome to my Music Nook!
If You are a sharp-eared fellow You can choose from various albums from all kinds of music.
If You have problems of downloading albums just drop me an email, and I will try to solve it.
You’d better know that according to the Copyright rules You can download music only for the purpose of listening, and You must delete the files in 24 hours.