2012. január 30., hétfő

Tony Iommy & Glenn Hughes - Eighth Star (1996) Bootleg

Tony Iommy a Black Sabbath gitárosa és Glenn Hughes énekes-basszusgitáros, aki korábban a Sabbathban is megfordult, de inkább a Deep Purple korszakára emlékezünk, 1996-ban Don Airey billentyűs és Dave Holland dobos társaságában bevonult a stúdióba, és a Black Sabbath 1986-os 7th Star című albumára (melyen Glenn is közreműködött) utalva elkészítették az Eight Star felvételeit.
A lemez azóta gyűjtők csemegéje.
A zenészek:
Tony Iommy - guitar
Glenn Hughes - vocals, bass
Don Airey - keyboards
Dave Holland - drums

A felvételek:

01. Not The Same
02. I'm Gone
03. Real World
04. Don't You Tell Me
05. I'll Be fine
06. From Another World
07. Through The Rain
08. Shakin ' My Wings
09. No Stranger To Love (Remix of 1986)

2012. január 22., vasárnap

László Attila - Just Trust (2006) Tom-Tom Records

"Az album a Just Trust címet kapta – azaz: „Bízzál csak”! A címadásból és sejthető: a CD-n hallható számok azt közvetítik, hogy a bizalom és a bizakodás nagy mozgósító erő – s ez érződik is a lemez minden számán. A CD kiforrott zenei anyagából az is jól érzékelhető, hogy az album is rendkívüli összhangban és inspiráló alkotói légkörben készült.
A lemez különlegessége, hogy két formáció játszik rajta: A tavaly megalakult László Attila Quintett tagjai az új generáció kiemelkedő tehetségei: Jellinek Emil ( Emilio ) énekel, Oláh Tzumó Árpád zongorán játszik, Borlai Gergő dobol, basszusgitáron pedig László Attila régi zenésztársa, Lattman Béla játszik. Lendületes, sodró játékuk harmonikus egységet alkot a László Attila Band finom zenéjével.
Az új lemezen szereplő számokat, amelyek közül hat László Attila, egy pedig Oláh Tzumo Árpád szerzeménye július 10-én, egy lemezbemutató koncerten lehetett hallani a Művészetek Palotájában. A jó hangulatú előadáson László Attila mindkét formációval színpadra lépett, és természetesen igazi dzsessz muzsikával bűvölték el az érdeklődőket." (dalok.hu)
Piroskának pedig, aki a lemezt küldte, mindkét dolgos kezét csókolom.

Közreműködők:
László Attila - gitár
Borbély Mihály - szaxofon
Jellinek Emil - ének
Oláh Kálmán - zongora, keyboards
Oláh Tzumo Árpád - zongora, keyboard
Lattmann Béla - basszusgitár
Borlai Gergő - dob
Szendőfi Péter - dob
Zsoldos Béla - ritmushangszerek

2012. január 21., szombat

Lionel Loueke - Karibu (2008) Blue Note

"Lionel Loueke 1973-ban született Beninben, Nyugat-Afrikában. Sokáig afro-pop koncertek lelkes látogatója volt, majd 17 évesen örökölte meg első gitárját zenész bátyjától. Rendkívüli szegénységben és lehetőségek híján kezdte el muzsikusi pályafutását, tönkrement gitárhúrjait például kénytelen volt kerékpár fékkábelekkel helyettesíteni. Erről így emlékezik:
„Bántotta a kezemet, de éveken át azokat használtam, amikor elkezdtem játszani. Érdekeltek az átiratok is, de nem volt hozzá megfelelő eszközöm. Így lemerülőben lévő elemeket tettem a kazettás lejátszóba, hogy lelassítsam és hallás után lejegyzeteljem a felvételeket. Amikor rengeteg kihívásokkal teli országban élsz, muszáj rögtönöznöd és kreatív megoldások felé kell fordulnod.”
Loueke belevetette magát az afrikai tradicionális muzsikába, a beninin kívül tanulmányozta még a nigériai, a kongói, a zairei, a mali és a szenegáli hagyományokat. Egy Párizsból kapott George Benson lemez hatására azonban úgy érezte, szeretné kiszélesíteni látókörét. További gitáros példaképei Wes Montgomery és Joe Pass lettek. Rengeteg időt szentelt a tanulásnak és szinte valamennyi intézményt elvégzett, amit csak lehetett: Elefántcsontparton a National Institute of Artot, Párizsban az American School of Modern Music-ot, Bostonban a Berklee College of Music-ot, valamint – az akkor még californiai központú – Thelonious Monk Institute of Jazzt. Az abszolút őstehetségnek számító művész rengeteg sztárral játszott már együtt eddigi, felfelé ívelő karrieje során. Volt tanárai, Terence Blanchard és Herbie Hancock együtteseiben is zenélt, illetve pillanatnyilag is zenél." (gregjazz.blog.hu)
Kedves Gykrantz, köszönöm a lemezt!

A zenészek:
Lionel Loueke (vocals, guitar); Wayne Shorter (soprano saxophone); Herbie Hancock (piano); Massimo Biolcati (acoustic bass); Ferenc Nemeth (drums).
(A magyar Németh Ferenc dobosról hamarosan külön megemlékezünk.)

A számok:
01.Karibu
02. Seven Teens
03. Skylark
04. Zala
05. Naima
06. Benny's Tune
07. Light Dark
08. Agbannon Blues
09. Nonvignon

2012. január 19., csütörtök

Mindflowers - Improgressive (2002) Periferic Records

"A Szendőfi névről eddig csak a kiváló jazzdobos, Péter ugorhatott be, itt az idő, hogy megismerjük testvérét, Balázst, aki a basszusgitár mellett saját (illetve atyai) készítésű chapman sticken is játszik. Szentpál Zoltán gitárossal ketten alapították a zenekart, hogy a Dream Theater bűvöletéből indulva, zenéjükbe olvasztva némi jazz és egyéb rockzenei elemeket, igazán izgalmas és igényes zenei társulássá fejlődjenek. Két társuk, Gáspár Gergely dobos és Nagy Zsolt billentyűs is mestere hangszerének, és dalírásban sem kellett a szomszédba menniük." (Bátky Zoltán Shck Magazin)
A Mindflowers tagjai: Szendőfi Balázs - bass, stick, wind bells (6); Szentpál Zoltán - guitars; Gáspár Gergely - drums; Nagy Zsolt - keyboards.
A vendégzenészek: Horváth Flóra - violin (8 ); Kovács "Tobzy" Tamás - percussion (8 ), chimes (3, 6, 8 ); Beke Márk - rain maker (6).

A számok:
1. Red Spider (8:18 )
2. Falling (5:46)
3. Sick Spirit (4:50)
4. Why? (1:51)
5. Why Not? (5:07)
6. Crying Skies (7:01)
7. Knowing the Path (7:01)
8. Flo's Kisses (4:28 )
9. Talk with Myself (22:37)

2012. január 10., kedd

Karl Jenkins - Stabat Mater (2008) EMI

Karl William Jenkins 1944. február 17-én egy wales-i kisvárosban született, ahol édesapja tanító, és a templom orgonistája volt.
Zenélni a Wales-i Nemzeti Ifjúsági Zenekar oboistájaként kezdett, majd zeneakadémiai tanulmányokat folytatott.
Ismertté jazz- és jazz-rock zenészként vált: szoprán és bariton szaxofonon, oboán és billentyűsökön játszott.
A hetvenes évek elején a progrsszív rockzenét játszó Soft Machine tagja is volt.
Az időközben tudományos doktori fokozatot is szerzett zeneszerző a komolyzene világához nagyon közeli crossover műveivel vált világhírűvé.
A Stabat Mater című műve egy XIII. századi, a keresztfa előtt álló Szűzanyát megéneklő s vers feldolgozása.
A mű előadói: Jurgita Adamonyte mezzo-soprano
Belinda Sykes ‘ethnic’ vocals & mey
Jody K Jenkins percussion
EMO Ensemble, Pasi Hyökki director
Royal Liverpool Philharmonic Chorus (Additional chorus on tracks 1, 5, 12), Ian Tracey director
Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, leader Andrew Long
Karl Jenkins conductor


A tételek:

01. Cantus lacrimosus
02. Incantation
03. Vidit Jesum in tormentis
04. Lament
05. Sancta Mater
06. Now my life is only weeping.
07. And the Mother did weep
08. Virgo virginum
09. Are you lost out in darkness?
10. Ave verum
11. Fac, ut portem Christi mortem
12. Paradisi gloria

Related Posts with Thumbnails