"A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, vesződség, száműzetés."
(Nietzsche)
"Az ember, aki legbelül zenétlen,
S nem hat rá édes hangok egyezése,
Az kész az árulásra, taktikára,
S szelleme tompa, mint az éjszaka
S érzelme komor, mint az Erebus:
Meg ne bízz benne. Hallgass a zenére."
(Shakespeare)
Az 1968-ban Blackpoolban megalakult angol együttes tagjai egy XVIII. századi angol mezőgazdász, a sorvetőgép feltalálója, Jethro Tull-t választották a banda névadójául. Az alapító tagok:Ian Anderson, aki énekelt, fuvolázott és gitározott, Glenn Cornick basszusgitáron,Mick Abrahams gitáron játszott és Clive Bunker dobolt. Eleinte blues alapú zenét játszottak, a zenekarra oly jellemző egyéni stílusuk csak később alakult ki. Első lemezük az 1968 októberében megjelent This Was még az első, bluezos korszak terméke. A számok:
1. My Sunday Feeling 2. Some Day the Sun Won´t Shine for You 3. Begarr´s Farm 4. Move on Alone 5. Serenade to a Cuckoo 6. Dharma for One 7. It´s Breaking Me Up 8. Cat´s Squirrel 9. A Song for Jeffrey 10. Round
"Az amerikai származású muzsikus, Jim Stubblefield egy nagyon figyelemreméltó gitáralbumot készített a közelmúltban Inspiracion címmel. Mielőtt a lemez bemutatásához kezdenénk mindenképpen ejtsünk szót az előadó érdekes eddigi pályafutásáról. A világot látott muzsikus meglepő módon Miles Davis és John Coltrane lemezeinek az inspirációjára fogott először gitárt a kezébe 8-9 éves kora környékén. Később a zenei tanulmányai során számos műfajban igyekezett kipróbálni magát. A széles portfolióban éppúgy helye van a jazz gitározásnak, mint a flamencónak. Ez utóbbi autentikus környezetben, Spanyolországban tanulta. A flamenco után / közben egy kis kitérőként rock bandákban gitározott. Később John McLaughlin művészetének vált a nagy rajongójává. Stubblefield második szólóalbuma, a Cities of Gold (1997) egyértelműen a nagy pályatárs inspirációjára született. Stubblefield alapítója és egyben vezetője is az Incendio néven futó zenei formációnak, akikkel eddig 7 nagylemezt és egy dvd-t készített. Ehhez jön hozzá a saját 4 szóló projektje. A tavalyi év végén került a boltokba a gitáros 5. önálló lemeze, az Inspiratión. Az új kiadvánnyal Stubblefield visszatér a régi nagy kedvencéhez a flamencohoz. A gitáros azzal a céllal fogott a munkához, hogy egy olyan zenei anyagot készít, ami a hajdani – Clint Eastwood-dal fémjelzett – spagetti western világát idézi. Ez a törekvés aztán nem csak a hangzó anyagban, hanem a számcímekben is tükröződik (pl. az El Pistolero /The Gunfighter/). A végeredmény egy végig magas hőfokon égő, izgalmas produkció amelynek az egyes felvételei – a címadó Inspiratión-tól az El Payaso-ig, az Armadillo-tól az Across The Border-ig - jövőben akár egy új westernfilm zenéjeként is felbukkanhatnak. A flamenco gitáron és acélhúros gitáron játszó Stubblefield munkáját két muzsikus, a basszugitáros Randy Tico és a különféle ütősökön játszó Bryan Brock segíti ebben a produkcióban." Czékus Mihály, Hifipiac.hu
A számok: 01. El Pistolero (3:24) 02. Inspiracion (3:46) 03. Solace (5:14) 04. El Payaso (4:04) 05. Terra Bella (6:15) 06. Armadillo (3:05) 07. Machu Pichu (4:24) 08. The Conquistador (4:44) 09. Across the Border (3:06) 10. Tortuga (4:08)
A német székhelyû Stockfisch lemezkiadó már több, mint 30 éve tevékenykedik - az igényes muzsika szerelmeseinek nagy örömére - a zenei piacon. Az évek során a gitárzene meghatározó közvetítõivé váltak Európában. Sokat áldoztak és a 70-es évek folk zenéjének "feltámasztására is. A kiadó ugyanúgy dolgozik közismert zenészegyéniségekkel, mint ahogyan még csak szárnyaikat próbálgató jelöltekkel. Technika szempontból a hanghordozók széles skálája szerepel a kínálatukban, a hagyományos cd-k mellett készítenek audiophile lemezeket, Hybrid-SACD-ket és "tradicionális" bakelit korongokat is. A lemezen válogatás hallható a kiadó által "futtatott" előadók felvételeiből.
A sikeres dalok megnevezésére használt sláger szó eredetét a hagyomány 1871-re vezeti vissza. Ekkor történt, hogy Bécsben Millöcker Három pár cipő című színpadi játékának egyik kupléját a közönség nem szűnő újrázása miatt Alexander Girardinak tízszer kellett elénekelnie. A színfalak mögött ekkor állítólag így szólt: Kinder, das hat eingeschlagen! (Gyerekek, ez beütött!) 2009. áprilisában a hangfelvételek szerzői jogaival foglalkozó brit PPL (Phonographic Performance Limited) nyilvánosságra hozta az 1933-2009 közötti 75-évben nyilvántartásai szerint Nagy-Britanniában nyilvános helyeken (média, szórakozóhelyek) legtöbbször elhangzott 75 dal (sláger) listáját. A lista abszolút győztese a Procol Harum 1967-es A Whiter Shade of Pale című száma. Gondoltam összegyűjtöm nektek a számokat és három adagban közzéteszem őket.
A lista első harmadának számai: 1 Procol Harum - A Whiter Shade Of Pale 1967 2 Queen - Bohemian Rhapsody 1975 3 Everly Brothers - All I Have To Do Is Dream 1958 4 Wet Wet Wet - Love Is All Around 1994 5 Bryan Adams - (Everything I Do) I Do It For You 1991 6 Robbie Williams - Angels 1997 7 Elvis Presley - All Shook Up 1957 8 Abba - Dancing Queen 1976 9 Perry Como - Magic Moments 1958 10 Harry Lillis Crosby - White Christmas 1942 11 Beatles - Hello Goodbye 1967 12 Rod Stewart - Maggie May 1971 13 Beatles - Get Back 1969 14 All Saints - Pure Shores 2000 15 Cristiano Spiller - Groovejet (If This Ain’t Love) 2000 16 Robbie Williams - Rock DJ 2000 17 Whitney Houston - I Will Always Love You 1992 18 George Harrison - My Sweet Lord 1971 19 Rolling Stones - Honky Tonk Women 1969 20 Sinead O’Connor - Nothing Compares 2 U 1990 21 The Verve - Bitter Sweet Symphony 1997 22 Natalie Imbruglia - Torn 1997 23 Elton John & Kiki Dee - Don't Go Breaking My Heart 1976 24 T Rex - Hot Love 1971 25 Madonna - Vogue 1990
Abbey Lincoln ezt a lemezét teljesen a saját kedvére készítette: ő válogatta a dalokat és a zenészeket, és a hangszerelés is az ő munkája. És hogy el ne felejtsük: a számok egy részét is ő maga írta. A lemez készítői: Abbey Lincoln (vocals); Steve Coleman (alto saxophone); James Weidman (piano);Billy Johnson (bass); Mark Johnson (drums); Jerry Gonzalez (congas); Bemshee Shirer, Arlene Knox, Naima Williams(background vocals).
A dalok:
1. The River (5:00) 2. Whistling Away the Dark (4:32) 3. Talking to the Sun (5:48) 4. You and I (4:00) 5. People on the Street (6:03) 6. You're My Thrill (5:57) 7. Prelude (A Wedding Song) (8:25)
Szeretettel üdvözlök mindenkit zenekuckómban! Ki ide betér, ha füle nyitott, kedvére csemegéz- het a különböző műfajú albumok között, melyeket ezúton is sok szeretettel ajánlok figyelmetekbe. Ha valamelyik album letöltésével gond lenne, írjatok egy mailt, igyekszem a problémát gyorsan orvosolni. Azért azt jó ha tudjátok, hogy a szerzői jogi törvények miatt a zenéket csak meghallgatásra tölthetitek le, s gépetekről 24 órán belül le kell törölnötök./
Welcome to my Music Nook!
If You are a sharp-eared fellow You can choose from various albums from all kinds of music.
If You have problems of downloading albums just drop me an email, and I will try to solve it.
You’d better know that according to the Copyright rules You can download music only for the purpose of listening, and You must delete the files in 24 hours.