2010. január 28., csütörtök

Nana Mouskouri - The Christmas Album (2000)

A 75 éves Nana Mosukouri, a világ egyik legsikeresebb, bár nálunk alig ismert énekesnője.
Nana Mouskouri az eladott lemezek számát tekintve az egyik legsikeresebb női előadó: 200 millió albumát vették meg, ezzel Celine Dion, Madonna és Mariah Carey mögött a negyedik az "örökranglistán".

A jellegzetes szemüvegkeretéről ismert énekesnő repertoárja a klasszikus zenétől a dzsesszig, a popmuzsikától a vallásos és népdalokig terjed. Hét nyelven - görögül, franciául, angolul, németül, spanyolul, olaszul és portugálul - beszél többé-kevésbé folyékonyan, de rögzített dalokat finnül, gaelül, katalánul, héberül, sőt japán és kínai nyelven is. Több mint 300 arany, platina és gyémántlemezt vehetett át világszerte, Franciaországban 35 CD-ből álló kollekciója jelent meg (a maga nemében ez is világrekord). Pályafutása során 1350 dalt vettek fel vele, utolsó koncertjét tavaly Athénban adta a görög kormányfő, a berlini, a párizsi és a luxembourgi polgármester jelenlétében.
Most a világ Karácsonyi dalaiból készített válogatását szeretném bemutatni.

A dalok:

01. Deck The Hall Boughs Of Holly
02. Kalin Imeran
03. Minuit Chretien
04. Stille Nacht Heilige Nacht
05. Sanctus
06. O Come All Ye Faithful
07. Petit Garcon
08. Ich Steh An Deiner Krippe Hier
09. Ave Maria (Album Version)
10. Mille Cherubini In Coro
11. Hark The Herald Angels Sing
12. O Du Frohliche
13. White Christmas
14. Panis Angelicus
15. Berceuse
16. God Rest Ye Merry Gentlemen
17. Guten Abend Gut Nacht
18. L'Enfant Au Tambour
19. O Freudenreicher Tag
20. All Through The Night
21. Ave Maria (Album Version)
22. O Tannenbaum
23. Lullaby
24. Misa Criolla: 1. Kyrie

Jelszó/Password: levente

Al Di Meola - Scenario (1983)


Az ördögien gyors kezű Meola nem akármilyen csapattal vonult a stúdióba: Al DiMeola - Electric Guitar, Roland Guitar Synthesizer, Mandocello, Yamaha Tom-Toms, Acoustic Six and Twelve String Guitars, Hawaiian Chordophone, Fairlight CMI Sax and Syn Flute Drums; Jan Hammer - Electric Keyboards and Bass, Fairlight CMI, Linn Drum, Moog Bass, Roland Drum, Acoustic Piano, Fairlight CMI Organ; Phil Collins - Drums; Bill Bruford - Simmons Electric Drums; Tony Levin - Electric Stick Bass.

A számok:

01. Mata Hari
02. African Night
03. Island Dreamer
04. Scenario
05. Sequencer
06. Cachaca
07. Hypnotic Conviction
08. Calliope
09. Scoundrel

Jelszó/Password: levente

The Essential Rory Gallagher CD 2 (2008)

A második korongon a következő felvételek kaptak helyet:

1. In Your Town
2. Philby
3. Slumming Angel
4. Continental Op
5. Cradle Rock
6. A Million Miles Away
7. Wheels Within Wheels
8. Crest Of A Wave
9. They Don't Make Them Like You Anymore
10. Walk On Hot Coals
11. Shadow Play
12. I Could've Had Religion (Live)
13. Tatto'd Lady (Live)
14. Bullfrog Blues (Live)

Jelszó/Password: levente

Amos Lee - Supply and Demand (2006)

Amos Lee-t első, 2005-ben megjelent albuma kapcsán már bemutattam:
"Az 1978-ban Philadelphiában született Amos Lee dalszerző, énekes gitáros a folk, a soul és a jazz elemeit ötvöző egyéni stílusú dalaival az Egyesült Államokban már ismertséget szerzett magának. Olyan előadók turnéin vesz részt rendszeresen mint Bob Dylan, Norah Jones, Paul Simon, vagy Merle Haggard."
Második lemezét Varga Bálint mutatta be az ekultura.hu-n. Ebből idézek:
"Lee második albumának címe: Supply and Demand, azaz Kínálat és Kereslet. Már ebből is látható, hogy milyen témakört dolgoz fel: az áruvá válást, a pénz uralmát, az emberi kapcsolatok devalválódását.
Emellett a szerelmet, az otthont, a vágyódást - azaz mindazt, amivel a rádióból dübörgő előadók tudatosan nem hajlandóak foglalkozni.
Lee talán képes lesz ezen változtatni, ugyanakkor ő sem kerülheti el a nehéz döntést. Egy ponton túl már ő is sztár lesz, nem pedig egy gitáros/énekes; áru egy polcon, akinek sikerét éppen a kereslet és a kínálat határozza meg.

Lee zenéjére szerencsére van és lesz is kereslet. Dalai ugyanis őszinték, érzései hitelesek. És mindezt egy olyan jellegzetes, sajátos és könnyen szerethető hangon adja elő, aminek nem lehet ellenállni.
Zenekara elsőrangúan kíséri őt: visszafogottan, értelmesen, érzékenyen. Külön tisztelet Barry Maguire producernek, aki hagyta, hadd szóljon ez a lemez Amos Lee-ről, a kísérőzenészek valóban azok: nem tolakodnak az előtérbe, keretet biztosítanak Lee-nek.

Öröm hallgatni őt. Színtiszta öröm. A dalok látszólagos egyszerűsége, szépsége rögtön megragad, és nem enged. Énekstílusában különös módon még Bill Withers és John Prine is felfedezhetőek, és ettől még pikánsabb lesz az előadásmódja.
James Taylor tiszta, de mégis gyakran vértelen, erőtlen éneklésének hatását csak néha engedi érvényesülni, és ez nagyon jót tesz neki. Amos Lee egyike azon kortárs énekeseknek, akiknek nemcsak értelmes mondanivalójuk van, hanem zenészként, zeneszerzőként is kimagaslanak a többiek közül.
Az, aki olyan remekművet tud írni, mint a lemez címadó dala, a „Freedom”, és a „Sweet Pea”, arra nagyon érdemes odafigyelni és várni tőle a következő albumokat."

A dalok:

1. Shout out Loud
2. Sympathize
3. Freedom
4. Careless
5. Skipping Stone
6. Supply and Demand
7. Sweet Pea
8. Night Train
9. Southern Girl
10. Wind
11. Long Line of Pain

Jelszó/Password: levente

Rumblin' Orchestra - The King's New Garment (2000)

A magyar progresszív rock előadóinak lemezeit gondozó Periferic Records adja ki az Ella család által "üzemeltetett" Rumblin' Orchestra lemezeit is. Mondanom sem kell, hogy külföldön jóval nagyobb érdeklődés van zenéjük iránt, mint itthon. Böszörményi Gergely, a Periferic Records vezetője egy interjúban elmondta, hogy a zenekar első, 1998-ban megjelent Spartacus című albumából Magyarországon egy év alatt 50 darabot vettek meg.
A zenekar tagjai: Ella Béla - billentyűs hangszerek; Szabó Jusztin - dobok, ütőhangszerek, basszusgitár, Ella Beatrix - fuvola; Ella Kitti - cselló; Ella Attila - harsona; Ella Dániel - Oboa; Ella Miklós - hegedű.
A vendégzenészek: Demeter György - ének; Hetsch László - gitár; Szosznyák Ildikó - ének; Gaál Zoltán - trombita; Csávics Sándor - trombita; Gyenes Béla - szaxofon.
A kórus: Szosznyák Ildikó; Tóth Éva; Tóth Zsuzsa; Verőcei Éva; Kozó Mária; Farkas Éva; Ella Béla;
Szabó Jusztin.

A számok:

1. The King's New Garment - Suite (18:23)
2. Overture Fantasy (9:34)
3. Awakening (4:27)
4. Over the Clouds (5:43)
5. Dance Suite (10:12)
6. Big Run (8:36)
7. Merry-Go-Round (5:19)
8. The King (8:35)
9. Farewell (1:42)

Jelszó/Password: levente

Scott Hamilton - Ballad Essentials (1977)

Az 1954-ben született Scott Hamilton napjaink elsőszámú mainstream jazz-szaxofonosa, akinek fantáziadús játéka és a hangszerének lágy, mézédes hangja igazi védjegy. Apja hatalmas lemezgyűjteményén keresztül már gyermekként megismerkedett a jazz óriásaival, majd elkezdett komolyan foglalkozni a szaxofonnal. 1976-ban New York-ba költözött. Bár a jazz fénykora már a végéhez közeledett, a nagyok közül sokan még mindig játszottak, és Hamilton olyan hírességek mellett muzsikált és tanult, mint Eldridge, Illinois Jacquet, Vic Dickenson vagy Jo Jones. Sokat segített neki John Bunch is, aki elintézte számára, hogy Benny Goodman zenekarában játszhasson.
Eut a lemezét Jazzboy küldte, akinek ő az egyik nagy kedvence.
Kedves Jazzboy, köszönöm!
A zenészek: Scott Hamilton (tenor saxophone); Chris Flory, Howard Alden, Cal Collins (guitar); Ken Peplowski, Spike Robinson (tenor saxophone); Dave McKenna, Gerry Wiggins, John Bunch, Alan Broadbent, Nat Pierce, Norman Simmons, Brian Lemon (piano); Connie Kay, Jake Hanna, Jeff Hamilton , Allan Ganley, Roy McCurdy, Chuck Riggs (drums).

A számok:

1. Skylark
2. Everything Happens to Me
3. My Foolish Heart
4. That's All
5. In a Sentimental Mood
6. I Should Care
7. Body and Soul
8. 'Round Midnight
9. My Romance
10. Stardust
11. I'll Be Around
12. Tonight I Shall Sleep (With a Smile on My Face)

Jelszó/Password: levente

Mike Dugan & The Blues Mission - Blues From The Rust Belt (1996)



Az USA Pennsylvania állambeli Allentown-ban honos Mike Dugan idestova húsz esztendeje alapította zenekarát, és játszik bluest és blues-rockot, főként saját államában.
1996-os lemezére azonban az állam határain túl is felfigyeltek.

A számok:

01 - Out On The Load
02 - Life In The Rust Belt
03 - Dark Factory
04 - Livin' The Blues
05 - There's No Talkin To Ya
06 - Blue Eternity (Here we go again)
07 - The Stumble
08 - I Mean Business
09 - Roller Coaster Love
10- Rust Belt Blue

Jelszó/Password: levente

Peter Finger - Acoustic Rockguitar/The Elf King (1978)

Nomen est omen mondták a bölcs rómaiak, s ezzel arra gondoltak, hogy az ember neve meghatározza jövőjét, sorsát és végzetét.
Az már biztos, hogy az 1954-ben Weimarban született Peter Finger vonatkozásában ez az állítás maradéktalanul beigazolódott.
Ő ugyanis a fingerstyle (ujjpengetős) gitárjáték egyik jeles képviselője.

A számok:

- Wishbone Ash
- Hope And Memory
- Just A One Man Band
- A Berryman's Tune
- The Elf King
- Sabine
- For Ladies I Couldn't Get
- Petermann's Polka
- The Magicians's Apprentice
- Shepherd's Pie

Jelszó/Password: levente

Takáts Tamás Dirty Blues Band - Zakatol a vonat (2009)

Zene.hu: "1990-ben Takáts Tamás Gál Gáborral (gitár) megalapították a Takáts Tamás Dirty Blues Band-et. A MOGÜRT-ben kezdtek először zenélni. Takáts Tamás volt a dobos és a szájharmonikás is. Eleinte ketten voltak, később csatlakoztak hozzájuk más zenészek is: Vasvári Béla (basszusgitár), Áll Zsolt (gitár), Oláh Andor (szájharmonika), valamint egy fúvószenekar.

1991-ben jelent meg első lemezük, magánkiadásban. Az első időszakban, körülbelül két évig csak feldolgozásokat játszottak (pl. Muddy Waters). Azután persze saját számokat kezdtek írni, első volt ezek közül az Ufót lát a jeti. Később már profi dobos kellett, így Takáts Tamás abbahagyta a dobolást.

Ezt a fajta zenét, amit a Dirty Blues Band játszik, értelmiségi zenének tekintik, ennek ellenére mindig általános, mindenkit érintő, átélt és átélhető dolgokról írnak, nem fellengzősen, csak úgy egyszerűen. Ehhez ragaszkodnak, de érték támadások is a zenekart épp emiatt.

1993-ban a Polygramhoz szerződtek, ekkor jelent meg a Dirty Blues Band II. Ezen az albumon már Ferenczi György harmonikázik. Erről a lemezről vált slágerré a Pocsolyába léptem és a Zakatol a vonat című szám is. Újabb tagcserék következtek: a dobokhoz Idrányi Barna, a bassz.gitárosi pozícióba pedig Giret Gábor került. Új szájharmonikás Engler Ferenc. "

A számok:

1. Viilágvége Blues
2. Hirdető Blues
3. Ufo-T Lát a Jeti
4. Chicago - New York - Budapest
5. Meguntalak
6. Jaj de jó
7. A babám mindig hazavár
8. Zakatol a vonat
9. Pocsolyába léptem
10. Vigyázz!
11. Roadhouse blues
12. Trouble In Mind

Jelszó/Password: levente

Elvin Bishop - The Skin I'm in (1998)

Az 1942. október 21-én a californiai Grendale-ben született amerikai gitáros énekes az amerikai zenei élet egyik állandóan nyüzsgő, színes egyénisége. 1971-ben zenekara, az Elvin Bishop Group az Allmann Brothers Ban-del adott koncertsorozatot a Fillmore East-ben, de zenélt Bo Diddley-vel és koncertezett B.B. Kinggel is.
Megjelenik blues, rock és jazz fesztiválokon is, s mindenhol otthonosan érzi magát.
E lemezének felvételein a következő zenészek közreműködtek: Elvin Bishop (guitar, vocals); William Schuler (guitar, vocals); Joe Louis Walker (guitar); Charlie Musselwhite (harmonica, vocals); Norton Buffalo (harmonica); Terry Hanck (tenor saxophone); Ed Early (trombone, background vocals); Randy Forrester (keyboards, background vocals); Evan Palmerston (bass); Larry Vann (drums, background vocals); Joe Thomas(J.T. Smoke) (background vocals).

A számok:

1. Right Now Is the Hour
2. I'm Gone
3. Skin They're In, The
4. Middle Aged Man
5. Country Blues
6. That Train Is Gone
7. Long Shadows
8. Slow Down
9. Mellow-D
10. Radio Boogie
11. Way Down in the Valley
12. Shady Lane

Jelszó/Password: levente

V.A. - American Folk Blues Festival (1983)

Az 1983-as American Folk Blues Festival koncertsorozata 1983. október 30-án Volksbildungsheimben kezdődött, és november 11-én a Würzburgi Music Hallban fejeződött be.

Az előadók és számok:

JAMES ''SPARKY'' RUCKER
01.- Rock Me Baby
02 .- Crossroads

LARRY JOHNSON
03 .- Midnight Hour
04. - That's The Wrong Woman

LOUISIANA RED & HIS CHICAGO BLUES FRIENDS
05. - Red's Tribute to Muddy Waters
06. - Boy From Black Bayou
07. - She is Worse

LONNIE PITCHFORD
08. - One-String Boogie
09. - My Baby Walked Away
10. - C.C. Rider

CAREY BELL & LOUISIANA RED
11. - When I Lay Down to Rest
12. - Who's Louisiana Red
13. - Reagan is for the Rich Man

LOVIE LEE & BAND
14. - Flip, Flop and Fly
15. - Mind to Ramble
16. - Iko-Iko

QUEEN SYLVIA & FRIENDS
17 - I Love You
18 - Baby, What Do I Do

Jelszó/Password: levente

Eumir Deodato - Prelude (1972)

A brazil billentyűs albumán három klasszikus zenei feldolgozás is helyet kapott.
A felvételeken nagyon erős csapat dolgozott: Eumir Deodato - piano, electric piano; John Tropea & Jay Berliner - guitars; Ron Carter & Stanley Clarke - basses; Billy Cobham - drums; Airto Moreira & Ray Barretto - percussion; + strings & horns (including Hubert Laws - solo flute on Prelude To The Afternoon Of A Faun).

A számok:

01. Also Sprach Zarathustra (R. Strauss, adapted by Deodato) - 9:01
02. Spirit Of Summer (Deodato) - 4:14
03. Carly And Carole (Deodato) - 3:41
04. Baubles, Bangles And Beads (A. Borodin, R. Wright, G. Forrest) - 5:20
05. Prelude To The Afternoon Of A Faun (C. Debussy, adapted by Deodato) - 5:13
06. September 13 (Cobham, Deodato) - 5:56

Jelszó/Password: levente

Caravan - Cunning Stunts (1975)

Az 1968-ban alakult, és a mai napig működő brit zenekar a progresszív rockzene kedvelői körében kultikus tiszteletnek örvend, ez a tisztelet azonban soha nem alakult sikerré.
A hosszú pályafutása során számtalan személyi változáson átesett csapat lemezei a brit listákon az 50. helynél feljebb siha nem jutottak, s az USÁ-ban is csak ez a lemezük került listára, a 124. helyre.
Ez azonban minket ne zavarjon a műélvezetben, mert a lemez nagyon jó.

A számok:

01 The Show Of Our Lives
02 Stuck In A Hole
03 Lover, No Backstage Pass
04 Welcome The Day
05 The Dabsong Conshirtoe
06 The Fear & Loathing In Tollington Park Rag
07 Stuck In A Hole
08 Keeping Back My Love
09 For Richard (Live)

Jelszó/Password: levente

Chantal Chamberland - This is Our Time (2006)

Chantal Chamberland kanadai énekesnő 1965. december 1-jén született, és én nagyon kedvelem melankolikus hangulatú felvételeit.

A dalok:

01.This Is Our Time
02.Don't Explain
03.Why Don't You Do Right
04.Here Comes the Rain Again
05.Just the Way
06.Rock Away Baby
07.Fever
08.When You Leave
09.La Vie En Rose
10.The Best Thing

Jelszó/Password: levente

2010. január 16., szombat

Cseh Tamás, Másik János - Levél nővéremnek (1977)

Cseh Tamás honlapjáról:
"Cseh Tamás és Másik János Levél nővéremnek című zenés levélregénye, a magyar popkultúra legfontosabb generációs kifestőkönyve és egyben egyik kulcslemeze is, amely Fejes Rozsdatemetője, Hajnóczy novellái, Petri néhány kézen-közön terjedő verse mellett a "régi rendszerben" maga volt az életjel.

Szürke valóság

Hogy itt vagyunk a lecsószagú konyhákban, a leválasztott lakásokban, melyekben méltatlankodva meg-megnyikordultak a császári sast formázó rézcsillárok, nagyapa szekrény méretű utazótáskája, melyekben befőttek lapultak és egy nem jelentett írógép. Miközben a változatos formájú Mozgó Világ példányok gerincét és a National Geographic példányokat bámultuk, a 100 éves nevű cigarettát szívva - arra gondoltunk, hogy ha örökké nem is, de száz évig még biztosan kitart a "rendszer", amely már hetven-akárhányban is úgy recsegett-ropogott, mint az M7-es leállósávja mellett földre ejtett görögdinnyék. Persze, egy város is jár e hangulathoz. Hívhatjuk Budapestnek, Orosházának, Krakkónak, bárminek, ahol a szürke csak a feketének egy rosszul kikevert változata."
CSEH TAMÁS
MÁSIK JÁNOS

Közreműködők:
NOVÁK JÁNOS – cselló
TOMSITS RUDOLF – trombita
GŐZ LÁSZLÓ – harsona

1. A LEVÉL KEZDETE (Novák János – Bereményi Géza)
2. BUDAPEST (Cseh Tamás – Másik János – Bereményi Géza)
3. A MÁSODIK LEVÉLRÉSZLET (Novák János – Bereményi Géza)
4. PRESSZÓ (Cseh Tamás – Másik János – Bereményi Géza)
5. A HARMADIK LEVÉLRÉSZLET (Novák János – Bereményi Géza)
6. APA KALAPJA (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
7. A NEGYEDIK LEVÉLRÉSZLET (Novák János – Bereményi Géza)
8. A HATVANAS ÉVEK (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
9. AZ ÖTÖDIK LEVÉLRÉSZLET (Novák János – Bereményi Géza)
10. AZ ÉJFÉLI GYORS (Másik János – Bereményi Géza)
11. NINCSEN MÁS (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
12. KRAKKÓI VONAT (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
13. A LEVÉL KÖZEPE (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
14. ÁLOMFEJTÉS (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
15. JUTALOMOSZTÁS (Másik János – Bereményi Géza)
16. A HETEDIK LEVÉLRÉSZLET (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
17. VILÁGNÉZETI KLUB (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
18. A NYOLCADIK LEVÉLRÉSZLET (Novák János – Bereményi Géza)
19. TANULMÁNYI KIRÁNDULÁS (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
20. KÖLTÖZKÖDÉS (Másik János – Bereményi Géza)
21. EGY KITALÁLT SZEMÉLY (Cseh Tamás – Bereményi Géza)
22. A LEVÉL BEFEJEZÉSE (Novák János – Bereményi Géza)
23. KÉZBESÍTÉS (Cseh Tamás – Bereményi Géza)

Jelszó/Password: levente

Snétberger Ferenc - For My People (2000)

Snétberger Ferenc honlapja íagy mutatja be ezt a lemezt:
" Snétberger Ferenc első gitárra és zenekarra komponált művének "In memory of my people" volt a címe. A ma főleg Berlinben élő művész saját magyar hazájának kulturális gyökereivel foglalkozik ebben a művében. Snétberger Ferenc mindenek előtt arról híres, hogy képes különböző hatások befogadására, különböző kultúrák egybeolvasztására és azokból egyéni stílus kialakítására gitárján játszva. Ebből a szempontból véve egy concerto megkomponálása gitárra és zenekarra egy a zenei fejlődésébe logikusan illeszkedő lépés. A zenekar klasszikus témája mellett elég tér marad a szólistának az improvizációra.

Az improvizáció, mint a Snétberger minden művén végigvonuló alapelv ver hidat a CD-n a három duetthez, melyeket Markus Stockhausennel közösen komponált. A concerto ismerete és miután megegyeztek néhány alapelvben, elég volt a két zenésznek ahhoz, hogy Stockhausen trombitája és Snétberger gitárja rövid időn belül izgalmas akusztikus egységgé olvadjon. Ez az érdekes zenei kapcsolat minden bizonnyal azért is működik ilyen jól, mert mindkét zenészben közös az új iránti érdeklődés, a különböző zenei hatások keresése, valamint a teljesen eltérő kultúrkörökből származó zenészekkel való munka. "
A lemez készítői: Snétberger Ferenc - akusztikus gitár; Markus Stockhausen - trombita (# 2 & 4), szárnykürt (# 3).
Liszt Ferenc Kamarazenekar
Liszt Ferenc Kamarazenekar, Budapest (# 5-7)
Koncertmester: Rolla János ; I. hegedűsök:Rolla János, Lovas György, Tfirst Zoltán, Hamar Péter, Áldor Lili; II. hegedűsök: Kostyál Kálmán, Weisz Zsuzsa, Gazda Péter, Kiss György, Isépy Éva; Brácsák: Várnagy Mihály, Lezsák Attila, Pista András; Csellók: Frank Mária, Kertész Ottó, Sándor Anna; Nagybőgő: H. Zováthi Alajos

A tételek:

1. Mazurka 3:51
2. Hajnal 6:56
3. Gond Nélkül 3:39
4. Alkony 9:05
5. Hallgató (Adagio - Allegro) 8:09
6. Emlékek (Adagio) 8:06
7. Tánc (Allegro furioso) 3:38
8. Fantázia 5:06
9. Vals Criollo / Vals Gitano 1:52

Jelszó/Password: levente

Scott Ellison - Cold Hard Cash (2001)

Scott Ellison amerikai gitáros, énekes és dalszerző is a blues fáradhatatlan munkásai közé tartozik. 1981-től Clarence Gatemouth Brown zenekarában ritmusgitározott, de ahogy mondják, szinte mindenhol feltűnik, ahol zene szól, és zenélni lehet.
Nagyon sokoldalú gitáros, érdemes megismerni a felvételeit.
A lemez készítői között megtalálhatjuk a Buddaheads frontemberét is: Scott Ellison - Guitar,Vocals, Slide Guitar; Mike Turner - Guitar, Trumpet; Alan Mirikitani - Sax (Tenor), Guitar (Baritone); Mike Thompson - Trombone, Piano, Hammond B-3 Organ; Armando Compea'n - Bass; Boyd Lefan - Bass
Lee Spath - Drums; Cynthia Bass - Vocals, Vocals (bckgr); Patryce Horne - Vocals, Vocals (bckgr).

A számok:

01 Loaded Gun Tonight (Ellison, Walker) 4:10
02 Behind That Smile (Ellison, Walker) 5:11
03 I Wish I Had a Dime (Ellison, Walker) 3:15
04 Up in Flames (Ellison, Walker) 4:35
05 Cold Hard Cash (Ellison, Walker) 3:17
06 I Wish I Knew (Ellison, Walker) 4:11
07 Whistlin' in the Graveyard (Ellison, Walker) 3:58
08 She Works for Me (Ellison, Walker) 3:58
09 Let's Think Twice Ellison, Walker 5:55
10 Jenny's in Love (Crane, Ellison) 4:55
11 Love Ran Out (Ellison, Walker) 4:27
12 The Ghost of You (Ellison, Walker) 5:23

Jelszó/Password: levente

Antonio Salieri - The 2 Piano Concertos (1996)

Megint csak ismételni tudom magam.
Antonio Salieri olasz zeneszerző 1750. augusztus 18-án Legnanoban született. Mestere, a cseh származású Florian Leopold Gassmann Bécsi udvari zeneszerző bevezette az udvarba, s Salieri mestere 1774-ben bekövetkezett halálakor udvari zeneszerző és az olasz operaház dirigense lett. 1788-tól udvari karmester is.
Igen sikeres operaszerző, s e minőségében akkor Mozart győztes vetélytársa.
Egyébként Beethoven, Schubert és Liszt mestere is volt. 1825-ben halt meg.
Miután a fiatal és egészséges Mozart hirtelen ágynak esett és két hétig tartó szenvedés után meghalt, elterjedt a gyanú, hogy féltékeny riválisa, Salieri mérgezte meg. Ma már tudjuk, hogy a gyanú teljesen alaptalan volt, de az utókor Salierin méltatlan bosszút állt: kivetette a zenei köztudatból, s a zseni Mozart középszerű ellenfeleként került a múzeumi tárlókba.
Pedig aki hallott Salieri műveket, az tudja: nem volt középszerű zeneszerző.
Ezen a lemezen Pietro Spada zongoraművész és az általa vezetett Philharmonia Orchestra Salieri két zongoraversenyét, és David Nolan hegedűművész közreműködésével részleteket ad elő Salieri egyik variációsorozatából.
Komolyzene kedvelőknek kötelező gyakorlat!

01. Les Horaces : Overture [0:04:44.60]
02. Piano Concerto in C : I. Allegro maestoso [0:08:53.22]
(Cadenzas : Spada)
03. II. Larghetto [0:07:18.03]
04. III. Andantino [0:05:50.55]
05. Semiramide : Ouverture [0:05:10.70]
06. Piano Concerto in B flat : I. Allegro moderato [0:12:05.57]
(Cadenzas : Salieri)
07. II. Adagio [0:06:45.25]
08. III. Tempo di Minuetto. Piu mosso [0:05:57.58]
09. 26 Variations on La Follia di Spagna : Theme - Andante [0:00:50.00]
10. Variation 1 [0:00:49.12]
11. Variation 2 [0:00:37.18]
12. Variation 3 [0:00:41.22]
13. Variation 4 [0:00:52.23]
14. Variation 5 - (Allegro) [0:00:20.67]
15. Variation 6 - (Andante) [0:00:53.05]
16. Variation 7 - (Allegretto) [0:00:25.45]
17. Variation 8 - (Poco adagio) [0:00:58.23]
18. Variation 9 - (Lo stesso tempo) [0:00:48.40]
19. Variation 10 [0:01:03.60]
20. Variation 11 - (Allegretto) [0:00:39.50]
21. Variation 12 - (Un poco piu Allegro) [0:00:31.00]
22. Variation 13 - (Allegro moderato) [0:00:41.15]
23. Variation 14 [0:00:50.10]
24. Variation 15 [0:00:46.42]
25. Variation 16 [0:00:33.65]
26. Variation 17 [0:00:51.10]
27. Variation 18 - (Largetto) [0:00:59.38]
28. Variation 19 - (Allegretto) [0:00:53.55]
29. Variation 20 [0:00:31.15]
30. Variation 21 - (Allegretto) [0:00:37.32]
31. Variation 22 - (Andante Pastorale) [0:01:36.18]
32. Variation 23 - (Allegro - canone) [0:00:29.67]
33. Variation 24 - (Presto) [0:00:30.35]
34. Variation 25 - (Adagio) [0:01:43.20]
35. Variation 26 - (Allegro moderato) [0:01:00.50]
36. Coda - (Adagio - Allegro) [0:01:00.48]

Jelszó/Password: levente


Joe Pass & Jimmy Rowles - Checkmate (1981)

A két nagyon szimpatikus egyéniségű muzsikus (Joe Pass gitáros és Jimmy Rowles zongorista) ennek a lemeznek a felvételeit egy nap alatt készítette el.
Igazi spontán zene. Két, alapvetően háttérbe húzódó - kísérő - zenész örömteli munkája.

A számok:

01 What’s Your Story, Morning Glory?
02 So Rare
03 As Long As I Live
04 Marouita
05 Stardust
06 We’ll Be Together Again
07 Can’t We Be Friends
08 ‘Deed I Do
09 ‘Tis Autumn
10 God Bless The Child

Jelszó/Password: levente

Putumayo Presents - Espana (2009)

Gyermekkoromban sokszor hallottam szüleimtől, hogy: ismétlés a tudás anyja.
Lehet, hogy ezért ismétlem én is sokszor magam?
A következőket is leírtam már néhányszor:
Az egész 1975-ben kezdődött, amikor a fiatal new yorki Dan Storper néprajzos egyetemi hallgató Kolumbiai tanulmányútjáról egy hatalmas faláda népművészeti tárggyal és textíliával tért haza.
Az East Side-on nyitott egy kis üzletet, melyet a Kolumbiai folyóvölgyről, Putumayo-nak nevezett el, s ahol népművészeti tárgyakat lehetett vásárolni, később középamerikai nép- művészeti stílusu női ruhákat terveztek és varrtak, hatalmas sikerrel.

1993-ban Storper, aki rajong a népzenéért, Putumayo World Music néven létrehozta lemezkiadó vállalkozását, amint nevéből is kitűnik, kifejezetten a világ népei zenéjének kiadása céljából.

Azóta a Putumayo világ egyik legelismertebb népzenére szakosodott kiadója, sorozatban jelennek meg színvonalas válogatásalbumai .

A számok:

01. Para Poder Olvidarla - Peret
02. Remedios - Gertrudis
03. Como el Viento - Depedro
04. Por los Besos Que Me Das - Burguitos
05. Lunita - Calima
06. Corren - Gossos
07. Cumbia Caimanera - Combolinga
08. Danza Ritual - Uxia
09. San Martin, Azken Larrosa - Xabier Lete
10. Te Estas Equivocando - Gecko Turner
11. Pasapeanas - Biella Nuei

Jelszó/Password: levente

Sinead O'Connor - I Do Not Want What I Haven't Got (1989)

Sinéad Marie Bernadette O'Connor 1966-ban Dublinban született. Keresztneveit egyrészt Sinéad de Valera asszony, Éamon de Valera ír elnök felesége, másrészt lourdesi Szent Bernadette után kapta.
Az énekesnő a nyolcvanas évek második felének alternatív rockszínterén tűnt fel, majd gyorsan popsztárrá és botrányhősnővé vált.
Folkkal, nagyzenekari szvinggel, elektronikával és dub-reggae-vel egyaránt kísérletezett.
A lemez készítői: Sinead O'Connor: Vocals, Acoustic and Electric Guitars, Keyboards, Percussion, Drum Programming, Arranger, Producer, String Arrangements; Marco Pirroni: Electric Guitar; David Munday: Acoustic Guitar, Piano; Andy Rourke: Acoustic Guitar, Bass; Jah Wobble: Bass; John Reynolds: Drums; Steve Wickham: Fiddle; Philip King: Vocals, Melody Arrangement; Nick Ingman: Conductor, Orchestra Director, String Arrangements; Karl Wallinger: Arranger .

A dalok:

01. Feel So Different (6:47)
02. I Am Stretched On Your Grave (5:33)
03. Three Babies (4:47)
04. The Emperor's New Clothes (5:16)
05. Black Boys On Mopeds (3:35)
06. Nothing Compares 2 U (5:10)
07. Jump In The River (4:12)
08. You Cause As Much Sorrow (5:06)
09. The Last Day Of Our Acquaintance (4:40)
10. I Do Not Want What I Haven't Got (5:47)
11. My special child (4:47)

Jelszó/Password: levente

Al Jarreau - Christmas (2008)

A kuckó zugaiban már jócskán találhattok Karácsonyi zenéket, de igyekszem mindig újabbakat is hozni, hogy az ünnepekre mindenki találjon magának kedvére valót.
Al Jarreau lemezén jazzes-popos stílusban igyekszik ünnepi hangulatot teremteni.

A dalok:

1. Winter Wonderland
2. Hark the Herald Angels Sing
3. White Christmas
4. Interlude: My Christmas Tree
5. Carol of the Bells
6. O Come All Ye Faithful
7. The Christmas Song (Chestnuts Roasting on an Open Fire)
8. I'll Be Home for Christmas
9. Gloria in Excelsis
10. Christmas Time Is Here
11. Have Yourself a Merry Little Christmas
12. Some Children See Him
13. The Little Christmas Tree
14. Up On The Housetop

Jelszó/Password: levente

The Essential Rory Gallagher CD 1 (2008)



A Sony cég The Essential című válogatás-sorozatának néhány lemeze már elérhető a kuckóban. Most a felejthetetlen ír gitáros felvételeiből készült "esszencia" első korongját hoztam bemutatni.

A számok:

1. Follow Me
2. Moonchild
3. Bought & Sold
4. Laundromat
5. Bad Penny
6. Edged In Blue
7. Brute Force & Ignorance (Live)
8. I Fall Apart
9. Loanshark Blues
10. Who's That Coming
11. As The Crow Flies (Live)
12. Barley & Grape Rag
13. Lonesome Highway
14. Out On The Western Plain

Jelszó/Password: levente

V.A. - My Favourites Blues and Ballads Vol 5 (2000)

Ginger Baker - Middle Passage (1990)

És ha már tegnap sort kerítettünk Jack Bruce lemezére, melyen Eric Clapton is pengetett, ne hanyagoljuk el a Cream harmadik tagját, Ginger Bakert se.
A felvételeken a következő zenészek közreműködtek: Jah Wobble - Bass; Jonas Hellborg - Bass [Wal Midi, Fretless], Double Bass; Bill Laswell - Bass, Bass [Fretless & Six String]; Nicky Skopelitis - Guitar [6 & 12 String], Sitar [Coral], Banjo [Electric], Synthesizer [Fairlight]; Faruk Tekbilek - Ney, Other [Zurna]; Bernie Worrell - Organ [Hammond]; Aiyb Dieng - Percussion [Doff, Dumbek, Talking Drum, Metals]; Mar Gueye - Percussion [Sabar - Hand Drum]; Magette Fall - Percussion [Tama - Talking Drums].
A zene, amit játszanak, a fúziós és a world stíluselemeinek érdekes ötvözete.

A számok:

1. Mektoub (7:05)
2. Under Black Skies (6:59)
3. Time Be Time (5:00)
4. Alamout (5:48)
5. Basil (5:21)
6. South To The Dust (5:00)

Jelszó/Password: levente

Ernie Payne – Coercion Street (2004)

Az 1945-ben született, s 2007-ben elhunyt Ernie Payne-ről írta a bluesvan.hu:
"Ernie Payne Louisianaból származik, zenéjében a delta blues és a folk zene keveredett. Első lemeze Coercion Street címmel 2004. áprilisában jelent meg a Black & Tan Records gondozásában. A lemezt a kritika lelkesedéssel fogadta, pozitív írások jelentek meg a Blues Wax és a Blues Revue oldalain. Néhány alkalommal Európában is koncertezett, eljutott Hollandiába, Franciaországba, Írországba és Belgiumba is. A halál Los Angelesben érte."
Tehát ez volt az első, s egyben utolsó lemeze is.
Mindenkinek melegen ajánlom figyelmébe, nagyon jó, hangulatos, meghatározhatatlan stílusú zene.
A lemezt Ticctől kaptam.
Kedves Ticc, nagy örömet okoztál vele, köszönöm szépen.

A számok:

1. Curse of Hamm [4:06]
2. Mother's Uncle [4:15]
3. Coercion Street [3:29]
4. Listen To The Blues Grow [3:56]
5. Pissin' In The Wind [3:08]
6. Nothing Wrong With Texas (That Leaving Won't Fix) [4:01]
7. One More Night [4:12]
8. W I P [4:00]
9. Family Relations [3:23]
10. Ancient Eyes [6:20]
11. Joanne's Theme [2:27]

Jelszó/Password: levente

Inti-Illimani - Grandes Exitos (1997)

Az 1967-ben alakult chilei zenekar az Andok népzenéjének előadásával, és a Salvador Alliende kormányának indulójaként elhíresült Venceremos című dalával lett világhírű.
Magam a hetvenes évek végefelé két lemezüket is megvásároltam a Cseh Kultúra Madách téri boltjában, és rongyosra is hallgattam őket.
Az együttes a mai napig működik, igaz 2005-ben kettéváltak, egyik felük megőrizte a régi nevet, másik felük pedig Inti-Histórico néven szerepel.

A számok:

1. Mercado Testaccio
2. Sensemaya
3. Alturas
4. Exiliada del Sur
5. Bailando, Bailando
6. Que Mas Quiero
7. Candidos
8. Medianoche
9. Tatati
10. Senora Chichera
11. Campanitas - Mis Llamitas
12. Vuelvo
13. Aparecido
14. Danza di Calaluna
15. Mulata
16. En Libertad
17. Samba Lando

Jelszó/Password: levente

Jack Bruce - Ships in the Night (1993)

A Cream legendás basszusgitáros, énekes dalszerzőjének kislemezén a három szám mellé egy vele készült interjú is felkerült.

A lemezen hallható dalok:

01. Ships In The Night
Jack Bruce - Vocals, Cellos, Piano, Keyboars, Bass
Maggie Reilly - Vocals
Eric Clapton - Guitar
Peter Weihe - Acoustic Guitar
Stuart Elliot - Drums

02. Willpower
Jack Bruce - Vocals, Keyboards, Bass
Eric Clapton - Lead Guitar
Clem Clemson - Rhythm Guitar
Stuart Elliot - Drums
Bruce Fowler - Trombone
Walt Fowler - Trumpet
Gerd Dudek - Tenor Saxophone
Uli Lask - Alto Saxophone

03. Waiting On A Word
Jack Bruce - Vocals, Piano, Keyboards, Bass
Eric Clapton - Keyboards
Peter Weihe - Rhythm Guitars
Stuart Elliot - Drums
Trilok Gurtu - Percussion

04. Interview with Jack Bruce & Pete Brown

Jelszó/Password: levente

Pink Floyd - Meddle (1971)

1971 novemberében jelent meg a Pink Floyd hetedik nagylemeze, amelynek felvételei a híres-nevezetes Abbey Road-i stúdióban készültek.
Az ilyesmivel foglalkozók szerint e lemezen hallható a Floyd legjebb (Echoes) és legrosszabb (Seamus) felvétele is.
A lemez felvételén vendégművészként közreműködött a Small Faces frontembere, Steve Marriott Seamus névre hallgató kutyája is.

A számok:

1. "One of These Days" (David Gilmour – Nick Mason – Roger Waters – Richard Wright) – 5:58
2. "A Pillow of Winds" (David Gilmour – Roger Waters) – 5:11
3. "Fearless" (David Gilmour – Roger Waters) – 6:09
4. "San Tropez" (Roger Waters) – 3:44
5. "Seamus" (Nick Mason – David Gilmour – Roger Waters – Richard Wright) – 2:15
6. "Echoes" (Nick Mason – David Gilmour – Roger Waters – Richard Wright) – 23:31

Jelszó/Password: levente

Bottle Rockets - Lean Forward (2009)

A hamisítatlan amerikai rockzenét játszó Missouri állam Festus városában élő szimpatikus zenekarnak már több albumát is bemutattam, de azt hiszem itt, az új kuckóban csak egyik lemeze található. Majd a többit is átterelgetem.
Most a legújabb lemezüket szeretném bemutatni.
A csapat tagjai: Brian Henneman - vocals, guitars, dobro, electric sitar; John Horton - guitars, slide, mandolin; Mark Ortmann - drums, percussion; Keith Voegele - bass, vocals.
A vendégzenészeket inkább nem sorolom fel.

A számok:

1. The long way
2. Shame On Me
3. Nothin' But A Driver
4. Hard Times
5. Done it all
6. Open Your Eyes
7. Kid next door
8. Way I Used To Be
9. Get On The Bus
10. Slip away
11. Solitaire
12. Give Me Room

Jelszó/Password: levente

Attila Zoller - Common Cause (1979)

A magyar származású gitárost lemezén Ron Carter bőgőn, Joe Chambers dobokon kíséri.

A számok:

01. Kaybee
02. Csardanova
03. Common Cause
04. Tshitar
05. Lady Love
06. Meet

Jelszó/Password: levente

Ned Nash Orchestra - The Greatest Western Movie Themes (1990)

Hogy ki az a Ned Nash, aki a vadnyugati filmek híres zenéit feldolgozta és előadta, nem sikerült kiderítenem.

A zenék, és szerzőik:

01. Rio Bravo - Dimitri Tiomkin
02. Hang ‘Em High - Dominic Frontiere
03. The Man With the Harmonica - Ennio Morricone
04. A Fistful of Dollars - Ennio Morricone
05. The Magnificent Seven - Elmer Bernstein
06. Once upon a Time in the West - Ennio Morricone
07. My Name Is Nobody - Ennio Morricone
08. High Noon - Dimitri Tiomkin
09. Ballad Of The Alamo - Dimitri Tiomkin
10. How the West Was Won - Alfred Newman/Ken Darby
11. Johnny Guitar - Victor Young
12. Wand’rin’ Star - Frederick Loewe/Alan Jay Lerner
13. The Comancheros - Elmer Bernstein
14. Good Luck Jack - Ennio Morricone
15. The Good, the Bad, and the Ugly - Ennio Morricone
16. For a Few Dollars More - Ennio Morricone

Jelszó/Password: levente

Tinsley Ellis - Live! Highway Man (2005)

Tinsley Elis 1957. június 4-én Atlantában született, és 18 éves korától hivatásos zenész. Gitárjátéka és énekhangja mind a szakma, mind a blues és blues-rock kedvelő közönség körében - elsősorban hazájában - ismertté tette.
Első szólólemeze viszonylag későn, 1988-ban jelent meg az Alligator Records gondozásában, legutóbbi, tizenkettedik lemeze pedig ez évben került a hanglemezboltokba.
Az élő felvételeken a következő csapat muzsikál: Tinsley Ellis (vocals, guitar); Tinsley Ellis; Todd Hamric (keyboards, background vocals); The Evil One (bass guitar, background vocals); Jeff Burch (drums).

A számok:

1. Introduction
2. To the Devil for a Dime
3. Highwayman
4. A Quitter Never Wins
5. Real Bad Way
6. Hell or High Water
7. The Next Miss Wrong
8. The Last Songű
9. Leavin' Here
10. Pawnbroker
11. The Axe
12. Double Eyed Whammy

Jelszó/Password: levente

Sea Changes and Coelacanths: A Young Person's Guide to John Fahey (2006)

Öt évvel halála után jelent meg az amerikai primitív stílus megteremtője, John Fahey felvételeiből ez a válogatás.

A számok:

Disc 1
1 Sharks 9:20
2 Planaria 9:54
3 Eels 6:14
4 Coelacanths 7:31
5 Juana 12:35
6 Hard Time Empy Bottle Blues I 2:18
7 Hard Time Empty Bottle Blues II 3:05
8 Hard Time Empty Bottle Blues III 1:34
9 Hard Time Empy Blues IV 2:24

Disc 2
1 House of the Rising Sun/Nightmare 19:08
2 Juana/Guitar Lamento 17:05
3 Red Rocking Chair 9:25
4 Song for Sara 6:19
5 Son House/Marilyn/My Prayer/Mood Indigo 21:04

Jelszó/Password: levente

Péterfy Bori & Love Band - 2 (2009)

Péterfy Borbála (1969. október 14.) A Krétakör Színház társulatának tagja, az egykori Amorf Ördögök zenekar énekese 2007-ben alapított saját zenekart Péterfy Bori & Love Band névvel.
A zenekarnak ez a második albuma, az első már aranylemez lett.

A számok:

1. Bűvös vadász (3:43)
2. Csillagpor (2:45)
3. Napba néző (4:22)
4. Zombi (2:42)
5. Porszem (3:52)
6. Téged nem (3:21)
7. Jó reggel Bori (3:43)
8. Ájultan fekszem veled (4:13)
9. Fekete párna (3:51)
10. Újraélesztő (Egyedi Péterrel) (3:55)
11. Szembogár (3:52)
12. Láva (3:56)
13. Húsz emelet (2:21)
14. Ötszáz villám (3:40)

Jelszó/Password: levente

Johann Sebastian Bach művei II. sorozat CD 3. / Bach Edition Volume 2. CD 3. - Das Wohltemperierte Klavier Teil II. (1) (1999)

A Bach műveit bemutató lemezfolyam második sorozata a mester billentyűs hangszerekre írt műveit tartalmazza.
A harmadik korongon a Das Wohltemperierte Klavier második könyvének első részét Leon Berben adja elő harpsichordon.

The Well-Tempered Clavier, Book II, BWV 871-893

Prelude & Fugue No.1 in C major
1. Praeludium 2:29
2. Fuga 1:36

Prelude & Fugue No.2 in C minor
3. Praeludium 3:30
4. Fuga 2:06

Prelude & Fugue No.3 in C sharp major
5. Praeludium 1:59
6. Fuga 2:10

Prelude & Fugue No.4 in C sharp minor
7. Praeludium 3:15
8. Fuga 2:05

Prelude & Fugue No.5 in D major
9. Praeludium 5:32
10. Fuga 2:13

Prelude & Fugue No.6 in D minor
11. Praeludium 4:50
12. Fuga 3:35

Prelude & Fugue No.7 in E flat major
13. Praeludium 1:53
14. Fuga 1:45

Prelude & Fugue No.8 in E flat minor
15. Praeludium 4:36
16. Fuga 3:34

Prelude & Fugue No.9 in E major
17. Praeludium 3:32
18. Fuga 2:21

Prelude & Fugue No.10 in E minor
19. Praeludium 3:47
20. Fuga 2:53

Prelude & Fugue No.11 in F major
21. Praeludium 4:52
22. Fuga 1:29

Prelude & Fugue No.12 in F minor
23. Praeludium 3:15
24. Fuga 1:50

Jelszó/Password: levente

Kate Bush - The Kick Inside (1978)

Az est.hu ismertetőjébő idézek:
"Az 1958-as születésű, a klasszikus zenei képzettséget és a popérzékenységet intelligens és briliáns módon ötvöző, elképesztő énekhanggal bíró Kate Bush 19 évesen futott be, mikor 1977-es bemutatkozó kislemezével, az Üvöltő szelek című Emily Bronte-regény ihlette Wuthering Heightsszal listavezető lett Nagy-Britanniában, pedig akkor már régóta alkotott: The Kick Inside című 1978-as első albumán több olyan szám is szerepelt, melyet még 1975-ben rögzített mentorával, a Pink Floyd-gitáros Dave Gilmourral, sőt az egyik ilyen szerzemény, az egyetlen zongorával előadott The Man With The Child In His Eyes még 13 éves korából való. "

A dalok:

01. Moving
02. The Saxophone Song
03. Strange Phenomena
04. Kite
05. The Man With The Child In His Eyes
06. Wuthering Heights
07. James & The Cold Gun
08. Feel It
09. Oh To Be In Love
10. L’Amour Looks Something Like You
11. Them Heavy People
12. Room For The Life
13. The Kick Inside

Jelszó/Password: levente

Dire Straits with Eric Clapton - Happy Birthday Nelson Mandela (1988)

Nelson Mandela, a Dél-afrikai Köztársaság első feketebőrű elnöke 70. születésnapja előtt egy héttel a londoni Wembley stadionban tartott születésnapi koncerten készült felvételek.
Köszönet érte Roynak, aki megosztotta velünk.
A koncerten játszó zenészek: Mark Knopfler - Guitar; Eric Clapton - Guitar ; John Illsley - Bass ; Terry Williams - Drums; Alan Clark, Guy Fletcher - Keyboards ; Chris White - Sax.

A számok:

01. Walk of Life
02. Sultans of Swing
03. Romeo and Juliet
04. Money for Nothing
05. Brothers in Arms
06. Wonderful Tonight
07. Solid Rock

Jelszó/Password: levente

Martin Simpson, Wu Man - Music for the Motherless Child (1996)


Martin Simpson brit akusztikus gitáros egy lemezével már jelen van a kuckóban, most ezt az egészen különleges hangulatú lemezét ajánlom figyelmetekbe.
Wu Man, a pipa, a kínai lant művésze, s kettejük közös felvételein a keleti és a nyugati zene nagyon kellemes találkozásának lehetünk fültanúi.

A számok:

1.One More Day
2.A-Minor Blues
3.White Snow in Spring
4.Dives and Lazarus
5.Coo-Coo Bird, The
6.Sometimes I Feel Like a Motherless Child

Jelszó/Password: levente

Sweet - Desolation Boulevard (1974)

A főként angolföldön kialakult glamrock, vagy a csillogó ruhákról glitter-rocknak nevezett stílusirányzat egyik központi alakja az 1966-ban alkault, s a később csatlakozott Andy Scott gitáros révén a mai napig működő Sweet.
Kilencedik nagylemezük készítésekor a csapat a következő felállásban dolgozott: Brian Connolly – Lead vocals; Steve Priest – Bass, Lead vocals on "Miss Demeanor"; Andy Scott – Guitars, Lead vocals on "Lady Starlight"; Mick Tucker – The drums, Lead vocals on "Man With the Golden Arm".
A lemez két, egymástól eltérő változatban is megjelent, AlFipapa az amerikai változatot küldte el meghallgatásra.
Köszönjük, kedves AlFipapa.

A számok:

1. "The Ballroom Blitz" (Chapman, Chinn) – 4:06
2. "The Six Teens" (Chapman, Chinn) – 4:05
3. "No You Don't" (Chapman, Chinn) – 4:36
4. "A.C.D.C." (Chapman, Chinn) – 3:28
5. "I Wanna Be Committed" (Chapman, Chinn) – 3:13 (original length 4:04)
6. "Sweet F.A." (Scott, Tucker, Connolly, Priest) – 6:15
7. "Fox on the Run (7" version) (Scott, Tucker, Connolly, Priest) – 3:27
8. "Set Me Free" (Scott) – 3:59
9. "Into the Night" (Scott) – 4:25
10. "Solid Gold Brass" (Scott, Tucker, Connolly, Priest) – 5:35

Jelszó/Password: levente

The Taxim Blues Series Vol. 11 - More Desaster City Blues - Los Angeles Vol. 2 (1996)

A német kiadó sorozatának tizenegyedik korongján ismét a californiai Los Angelesben élő blueserek felvételeit találhatjuk.

A számok:

01 JAMES ARMSTRONG - The Devil's Livin' There 4:44
02 BLISTERING BLUES BAND - Help The Poor 5:24
03 BLUE BY NATURE - The Blues Is In My Way 5:20
04 BARRY LEVENSON - Cobra Days/Blue Tears 7:11
05 CHRISTINE LAKELAND - Details 3:06
06 RICH HARPER BLUES BAND - She's On Her Way Up 5:00
07 BRENDA BURNS - One Woman Man 4:37
08 REDHOT BLUES - One Bottle 7:51
09 CAMILLE'S BLUES BOX - My Man 3:36
10 BLUE BY NATURE - Love Me All Night 5:05
11 STAN RUFFO & THE INSTIGATORS - Take Away My Breath 3:23
12 BRENDA BURNS - Broken Hearts Row 3:01
13 REDHOT BLUES - Haunted By My Past 5:12
14 BARRY LEVENSON - Steel Life 5:50

Jelszó/Password: levente

Keiko Matsui - Wildflower (2004)

Az úgynevezett smooth-jazz műfajában utazó japán zongorista, Keiko Matsui egy lemezével már szerepelt a kuckóban.
Azt, és ezt a lemezét is Roy osztotta meg velünk, amit ezúton is köszönök neki.
A lemez készítői (már csak érdekességképpen is): Keiko Matsui (piano); Kazu Matsui (shakuhachi); Masamichi Nanji, Shinobu Ishizaki (soprano saxophone); Akira Jimbo (drums, percussion); Derek Nakamoto, Heigo Yokouchi, Kazunori Miyake, Hajimi Hyakkoku (programming).

A számok:

01. Flashback
02. Facing up
03. Sense of Journey
04. Brand New Wind
05. Eldest of All
06. Reflections
07. White Castle
08. Temple of Life
09. Seeker
10. Stone Circle
11. Wildflower

Jelszó/Password: levente

Eleanor McEvoy - Eleanor McEvoy (1993)

A nagyon-nagyon tehetséges ír hölgynek ez volt az első, bemutatkozó albuma. Egy későbbi lemezével már találkozhattatok a kuckóban. Ezt se hagyjátok ki.
A lemez készítői: Eleanor McEvoy - Vocals, Guitar, Piano, Organ, Keyboards, Harmonium & Violin; Bill Shanley - Guitars, Dobro, Organ & Harmonica; Jim Tate - Bass; Noel Eccles - Drums, Percussion & Programming; with Declan Masterson - Uilleann Pipes; David Jones - Cello; David Agnew - Oboe, and
String Quartet.

A számok:

1. Finding Myself Lost Again
2. Only a Woman's Heart
3. Apologize
4. Boundaries of Your Mind
5. For You
6. Go Now
7. It's Mine
8. Not Quite Love
9. Promises We Keep
10. Music of It All
11. Leave Her Now
12. Breathing Hope
13. Stray Thoughts

Jelszó/Password: levente

Anderson, Bruford, Wakeman, Howe - Brother Of Mine (1989)

A Yes együttes felállása 1989-ben : Jon Anderson, Chris Squire, Alan White, Tony Kaye és Trevor Rabin.
Koncerteztek, működtek, de a csapat fénykorának tagjai azért csak össze-összejártak. Készítettek egy albumot is (ez természetesen megtalálható a kuckóban is), de megjelent egy kislemezük is.
A kislemez készítői: Jon Anderson — vocals; Bill Bruford — drums; Steve Howe — guitar; Rick Wakeman — keyboards.
A segítők: Matt Clifford — keyboards, programming, orchestration, vocals; Tony Levin — bass, stick bass, vocals; Milton McDonald — rhythm guitar; The Oxford Circus Singers (Deborah Anderson, Frank Dunnery, Carol Kenyon, Tessa Niles) — backing vocals.

A számok:

1 Brother of Mine (6:32)
2 Themes: (6:00)
- Sound
- Second Attention
- Soul Warrior
3 Vultures in the City (5:52)

Jelszó/Password: levente

V.A. - My Favourites Blues and Ballads Vol 3 (2000)

01. Vickie Carrico - Hello Darkness (3:58)
02. Tim Gonzales - Summer Time (4:12)
03. Steve Basett - Jesus Just Left Chicago (4:32)
04. Steve Gannon - Too Through With You (4:32)
05. Jeff Jolly - Long Distance Love (4:21)
06. Zero - Devil's Dick Blues (5:34)
07. David Denny - Without You (5:11)
08. Joe Louis Walker - Inner City Man (6:36)
09. Robben Ford & The Blue Line - Don't Let Me Be Misunderstood (5:09)
10. Fred James - I'm Gonna Love You (4:24)
11. Blues Mobile Band - Reaching Out (4:29)
12. Mick Clarke Band - Positive Vibrations (4:17)
13. Sean Chambers - Crazy For Loving You (4:31)
14. Tom Principato - In The Clouds (6:11)
15. Dave Kelly Band - Leaving (5:07)

Jelszó/Password: levente

Richard Strauss - Also Sprach Zarathustra

Richard Strauss (1864-1949) német zeneszerzőnek semmi köze sem volt a keringős Strauss családhoz, de ő is rendelkezett zenész felmenővel: édesapja kürtös volt. Mivel édesanyja München egyik leggazdagabb családjának sarja volt, Straussnak sem kellett szűkölködnie, s hat éves korától a zenei pályára készült. Zeneszerzői és karmesteri tevékenységével egyaránt nevet szerzett magának, s hosszú élete során számtalan művet alkotott, operákat, balettzenéket és zenekaro műveket. Különösen kedveltek szimfonikus költeményei, ezekből ad elő e lemezen négyet a Herbert von Karajan vezette Bécsi Filharmonikus Zenekar.
A lemezt Viennale küldte.
Kedves Viennale, nagyon szépen köszönöm!

A szimfonikus költemények:

1-9. Also sprach Zarathustra
10. Till Eulenspiegels lustige Streiche
11. Salomes Tanz der Sieben Schleier
12. Don Juan

Jelszó/Password: levente

Buddaheads - Mumbo Jumbo (2003)

A los angelesi zenei élet egyik kedvelt alakja az ázsiai származású Dennis Walker Alan Mirikitani, aki a BB Chung King művésznevet választotta. Buddaheads nevű zenekara a blues, rock, jazz és pop elemeiből építkező dögös zenét játszik, néhány lemezük a kuckóban is fellelhető.
A banda: Alan Mikitani - gitár, ének; Lee Spath - dobok és Boyd Lefan - basszusgitár.

A számok:

1.All Night Long
2.Mumbo Jumbo
3.Hurricane
4.Hold On
5.For to Long
6.Wine, Women & Workin'
7.Mood For Love
8.Tupelo Honey
9.Show Down
10.Amen
11.Sooner or Later
12.Jeff & His Little Buddies
13.Don't Cry

Jelszó/Password: levente

Charlie Christian - Celestial Express 1939-1941 (1996)

Az elektromos gitár egyik legkoraibb mestere, a tuberkulózisban tragikusan korán elhunyt Charles Henry Christian 1916. július 19-én született, s 1942. március 2-án hunyt el.
A swing korszak egyik neves előadója volt, 1939 és 1941 között Benny Goodman zenekarában játszott, s ha a hálátlan utókor nem is említi gyakran, a Gibson hangszergyár Gibson ES-150 gitárja a mai napig a „Charlie Christian Model” nevet viseli.
A muzeális felvételeken a következő zenészek játéka hallható: Charlie Christian, Freddie Green (guitar); Yank Porter, Dave Tough, Kenny Clarke, Jo Jones (drums); Billy Taylor, Israel Crosby, Walter Page, Artie Bernstein (bass); J.C. Higginbotham, Benny Morton (trombone); Meade 'Lux' Lewis (celeste); Lionel Hampton (vibraphone); Teddy Wilson (piano); Lester Young (tenor sax); Johnny Guarnieri (piano); Edmond Hall (clarinet) .

A számok:

01. Good Mornin' Blues
02. Way Down Yonder In New Orleans
03. Pagin' The Devil
04. One Sweet Letter From You
05. I Got Rhythm
06. Stardust
07. Tea For Two
08. Haven't Named It Yet
09. Stardust
10. Wrap Your Troubles In Dreams (And Dream Your Troubles Away)
11. Jammin' In Four
12. Profoundly Blue
13. Celestial Express
14. Blues In B
15. Waiting For Benny
16. Swing To Bop
17. Stompin' At The Savoy

Jelszó/Password: levente

V.A. - Christmas Hits - 80 Festive Favourites CD4. (2008)

A sorozat negyedik korongján igazi Karácsonyi zene van: angliai székesegyházak kórusaii énekelnek Karácsonyi dalokat.

A dalok:

01. Angels We Have Heard On High - Westminster Cathedral Choir
02. Holly And The Ivy - Westminster Cathedral Choir
03. O Little Town Of Bethlehem - Norwich Cathedral Choir
04. Away In A Manger - Westminster Cathedral Choir
05. O Come All Ye Faithful - Norwich Cathedral Choir
06. Hark The Herald Angels Sing - Wells Cathedral Choir
07. We Three Kings - Ely Cathedral Choir
08. First Nowell - Norwich Cathedral Choir
09. I Saw Three Ships - Marlborough Cathedral Choir
10. Deck The Halls - Norwich Cathedral Choir
11. Ding Dong Merrily On High - Marlborough Cathedral Choir
12. Cherry Tree Carol - Marlborough Cathedral Choir
13. Come To The Manger - Westminster Cathedral Choir
14. It Came Upon A Midnight Clear - Wells Cathedral Choir
15. Personent Hodie - Westminster Cathedral Choir
16. O Come O Come Emmanuel - Wells Cathedral Choir
17. Hail Blessed Virgin Mary - Wells Cathedral Choir
18. Seven Joys Of Mary - Marlborough Cathedral Choir
19. Once In Royal David’s City - Ely Cathedral Choir
20. Sussex Carol - Wells Cathedral Choir
21. As With Gladness Men Of Old - Wells Cathedral Choir
22. While Shepherds Watched - Westminster Cathedral Choir

Jelszó/Password: levente

V.A. - My Favourites Blues and Ballads Vol 2 (2000)

Nem szokásos dolog egy 32 korongból álló válogatást a második résszel indítani, de nem rajtam múlott.
Amikor az első részt feltette, Bluesboy barátunk jelezte, hogy gondok vannak vele. És igaza volt. Gyorsan nekiláttam, hogy keressek a neten egy hibátlan első CD-t. Nem volt egyszerű, mert minden helyen, ahol ez a válogatás elérhető, a 32 része egybecsomagoltan van feltöltve, ráadásul nem a lemezek sorrendjében csomagolva.
Hamarosan kiderült, hogy az eredeti feltöltő az első lemezt hibásan tette közzé, és mindenhol ez a hibás változat található.
De a válogatás nagyszerű, így most kezdjük a második résszel, amelyen egyik legnagyobb kedvencem, Stevie Ray Vaughan Tin Pan Alley cimű száma is található:

01. Guitar Peter - Do You Hear The Rain (5:44)
02. Black Cat Bone and Mick Taylor - Ain't That I Don't Love You (4:02)
03. Alan Prince and The Electric Blues Company - Good Time (4:04)
04. Tony Mcphee - I'm Gonna Win (5:05)
05. Magic Slim and The Teardrops - Crazy Woman (5:48)
06. Nathan Cacvaleri Band - Back To The Blues (5:40)
07. Popa Chubby - Same Old Blues (5:43)
08. Carl Weathersby - Somebody Help Me (6:32)
09. Sherman Robertson - I Wonder Why (7:07)
10. Marc Lelangue Blues Band - Mind To Travel (4:57)
11. Livin' Blues - Blue Breeze (8:24)
12. Stevie Ray Vaughan - Tin Pan Alley (9:10)

Jelszó/Password: levente

Habib Koité & Bamada - Afriki (2007)

Habib Koité a kortárs afrikai könnyű- és világzene egyik legfényesebb csillaga. Szerzeményeiben együtt hatnak az ősi mali hangszerek és a nyugati harmóniák. 1998-ban megjelent Ma-Ya című albuma hetekig vezette a világzenei toplistákat. Azóta a világ egyik legjobb „márkanevének" számít Habib Koité és a Bamada. Koncertjei a különleges ütőhangszereknek köszönhetően nem csak a hangzást, de a látványt tekintve is magával ragadóak. Magyarországon eddig négy alkalommal járt: 1998-ban a WOMUFE-n, 2001-ben a Sziget Fesztiválon, 2008-ban a Művészetek Palotájában és 2009-ben a Pécsi Kulturális központban adott koncertet.
A Bamada tagjai: Habib Koité – ének, gitár; Boubacar Sidibe – ének, gitár, harmonika; Kélétigui Diabate – balafon, hegedű; Abdoul Wahab Berthe – basszusgitár, kamele n'goni; Mahamadou Kone – ütőhangszerek; Souleymane Ann – dob.

A számok:

1.Namania
2.N'tesse
3.Africa
4.Fimani
5.N'ba
6.Mali Ba
7.Barra
8.N'teri
9.Nta Dima
10.Massake
11.Titati

Jelszó/Password: levente

Related Posts with Thumbnails