"A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, vesződség, száműzetés."
(Nietzsche)
"Az ember, aki legbelül zenétlen,
S nem hat rá édes hangok egyezése,
Az kész az árulásra, taktikára,
S szelleme tompa, mint az éjszaka
S érzelme komor, mint az Erebus:
Meg ne bízz benne. Hallgass a zenére."
(Shakespeare)
Jerry Douglas, akit zenész körökben csak a dobro Jimi Hendrix-eként jegyeznek, 1956-ban az Ohio állambeli Warrenben született. Hangszere, a dobro, melyet az 1920-as években a Késmárk mellől kivándorolt szlovák nemzetiségű Dopjera testvérek szabadalmaztattak, majd cégük, a Dopyera Brothers kezdett gyártani. Innen a hangszer neve is. Tulajdonképpen egy fémrezonátorral ellátott akusztikus gitárról van szó, amely annak idején az erősítők nélküli világban hangerejével állta a hegedűkkel a versenyt. Jerry Douglas 1998 óta együttműködik az Alison Kraust kísérő Union Station együttessel, turnéikon rendszeresen fellép.
A megszámlálhatatlan zenei díjjal elismert munkásságú zenész többek között 12 Grammy-díj birtokosa is, s bár egyik meghatározó zenei stílusa a bluegrass, szinte minden műfajban megcsillogtatja tehetségét. Egy jazz kritikus zenei kaméleonnak nevezte, s azt hiszem ezzel nem bántani szerette volna. Keresett session zenész is, honlapján 755 nagylemezt tart nyilván, melyek felvételein közreműködött. Ez az album volt szólólemezei sorában az ötödik. Ennél több információt nem sikerült róla szereznem.
A számok:
01. Pushed Too Far 02. La Conversaciõn 03. A Peaceful Return 04. So On And So Forth 05. Mexican Rex 06. Make A Wish 07. The Swinging Bridge 08. If You've Got The Mon ey (Honey I've Got The Ti me)
Herbie Hancock a kortárs jazz-zene egyik legjelentősebb figurája, de akik ismerik munkásságát tudják, hogy igazi jóértelemben vett bohóc is. Természetesen zenebohóc. Így azután semmi problémát nem jelenthet neki a tőle alapvetően távoli zenei stílusok képviselőivel való együttműködés sem. Ez az album is valami ilyesmi. Érdemes meghallgatni.
A dalok:
01 - Stitched Up (Feat. John Mayer) 02 - Safiatou (Feat. Santana and Angilique Kidjo) 03 - A Song For You (Feat. Christina Aguilera) 04 - I Do It For Your Love (Feat. Paul Simon) 05 - Hush, Hush, Hush (Feat. Annie Lennox) 06 - Sister Moon (Feat. Sting) 07 - When Love Comes To Town (Feat. Joss Stone and Jonny Lang) 08 - Dont Explain (Feat. Damien Rice and Lisa Hannigan) 09 - Gelo No Montana (Feat. Trey Anastasio) 10 - I Just Called To Say I Love You (Feat. Raul Midon)
Quincy Delightt Jones, Jr. amerikai zenekarvezető, producer, hangszerelő, zeneszerző és trombitás a könnyűzene egyik legendás alakja 1933. március 14-én született Chicagóban, egy bankvezető és egy félprofi baseball játékos (és mellesleg ács) gyermekeként. Az ifjabb Jones 1951-ben ösztöndíjat nyert a bostoni Schillinger House-ba, amely a mai Berklee elődje volt. A neves iskolát azonban gondolkodás nélkül elhagyta, amikor maga Lionel Hampton kérte fel, hogy zenekarában trombitáljon, a közös turné alkalmával pedig kiderült,hogy Jones remekül tud hangszerelni. Ennek következtében kapott egyre több felkérést olyan művészektől, mint pl. Sarah Vaughn, Count Basie, Duke Ellington és Ray Charles. Jones 1956-ban éppen Dizzie Gillespie-vel koncertezett, amikor szerződést ajánlottak neki az ABC- Paramount kiadótól, ez lehetővé tette, hogy megalapítsa saját zenekarát. Miközben az ötvenes évek végén Párizsban tanult, alkalma nyílt koncertezni a vén kontinens sok nagyvárosában. Miközben a kritika dicsérte az előadásokat, a bevételek elúsztak és Jones az anyagi csőd szélére került. Erre így emlékszik: "Nekünk volt a legjobb jazz bandánk, és mégis szó szerint éheztünk. Ekkor jöttem rá, hogy van egyfelől a zene, és a zene mint üzlet. Tudtam: ha túl akarom élni, meg kell tanulnom, hogy mi a különbség e kettő között." (90.9 jazzy) És megtanulta. Ez a lemeze nem kevesebb mint hét Grammy-díjat söpört be, köztük az év legjobb lemezéért járó díjat is. Érdemes a szemünket a lemez közreműködőinek listáján legeltetni: Quincy Jones (vocals, keyboards, programming); Bobby McFerrin (vocals, bass, percussion); Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Chaka Khan, Dionne Warrick, Al Jarreau, Luther Vandross, Barry White, Take 6, Tevin Campell, James Ingram, El DeBarge, Al B. Sure! (vocals) Ice-T, Big Daddy Kane, Kool Moe Dee, Melle Mel (rap vocals) James Moody, Gerald Albright (alto saxophone) Dizzy Gillespie, Miles Davis (trumpet) Herbie Hancock, George Duke (keyboards) George Benson, Steve Lukather, Paul Jackson, Jr. (guitar) Nathan East (bass); Harvey Mason (drums); Steve Porcaro, Josef Zawinul, Rod Temperton (programming); Paulinho Da Costa (percussion)
A számok: 1 "Prologue (2Q's Rap)" Big Daddy Kane 1:04 2 "Back on the Block" Kane, Siedah Garrett, Ice-T, Kool Moe Dee, Melle Mel, Caiphus Semenya, Rod Temperton 6:34 3 "I Don't Go for That" Ian Prince 5:11 4 "I'll Be Good to You" Ray Charles, Chaka Khan 4:54 5 "The Verb To Be (Introduction to Wee B. Dooinit)" Mervyn Warren 0:29 6 "Wee B. Dooinit (Acapella Party by the Human Bean Band)" Garrett, Ian Prince 3:34 7 "The Places You Find Love" Glen Ballard, Clif Magness, Caiphus Semenya 6:25 8 "Jazz Corner of the World (Introduction to "Birdland")" Kane, Dee, Ice-T 2:54 9 "Birdland" Joe Zawinul 5:33 10 "Setembro (Brazilian Wedding Song)" Ivan Lins, Gilson Peranzzetta 5:05 11 "One Man Woman" Garrett, Ian Prince, Harriet Roberts 3:44 12 "Tomorrow (A Better You, Better Me)" Garrett, George Johnson, Louis Johnson 4:46 13 "Prelude to the Garden" Jorge Calandrelli 0:54 14 "The Secret Garden (Sweet Seduction Suite)" El DeBarge, Garrett, Jones, White, Ingram, Temperton 6:41
Az 1001 Albums You Must Hear Before You Die (1001 lemez, amit hallanod kell, mielőtt meghalsz) sorozat kilencvenkettedik lemeze.
William Blake egyik versének címe adta a nevet annak az amerikai zenekarnak, melynek alapítója és lelke James Douglas Morrison énekes,költő (1943-1971) volt.
Morrison családját elhagyva Los Angelesbe költözött, s itt alapított zenekart Ray Manzarek billentyűssel, majd Robby Krieger gitárossal és John Densmore dobossal kiegészülve
jött létre a legendás, kultikus The Doors.
A zenekarnak nem utolsó sorban Morrison lázadó viselkedése, költői szövegei miatt néhány hónap alatt hatalmas rajongó tábora nőtt.
S az 1966-ban felvett, 1967-ben megjelent cím nélküli nagylemezük minden várakozást felülmúlt.
A lemez jellemzésére a legtalálóbb jelző: zseniális.
Olyan számok hallhatók rajta, mint az abszolút, és jó értelemben vett sláger Light My Fire, vagy a hátborzongató The End.
Kötelező anyag.
A zenészek: Robby Krieger – guitar; Jim Morrison – vocals;Ray Manzarek – organ, piano, keyboards, keyboard bass ("Break On Through," "The Crystal Ship," "Twentieth Century Fox," "Alabama Song (Whisky Bar)," "Light My Fire," "End of the Night," "The End"); John Densmore – drums; Larry Knechtel- bass ("Soul Kitchen," "Twentieth Century Fox," "Back Door Man," "I Looked At You," "Take It As It Comes").
A számok:
1. Break on Through (To the Other Side) (Densmore, Krieger, Manzarek, Morrison) – 2:25
Johnny Gale amerikai énekes, gitáros, hangszerelő és producer a hatvanas évektől az amerikai zenei élet egyik jelentős személyisége. Fenti minőségeiben többek között olyan előadók albumainak elkészítésében segédkezett, mint Cyndi Lauper, Aaron Carter, Joan Osborne, James Brown, Aaron Neville, Taj Mahal, The Byrds, Dave Mason, Meat Loaf, Van Morrison, és Iggy Pop. Mindemellett több nagy kereskedelmi cég (Pepsi, Cambell's, Lipton, Nestlé és mások) producere is. Szerencsére rengeteg munkája közben 1994-ben jutott ideje egy saját album, a Gale Force felvételeinek elkészítésére is. Az album a Guitar Shop Magazine-tól azonnal megkapta az Év legjobb gitár lemeze ("Best Guitar Record of 1994") címet. Érdemes meghallgatni.
A számok:
1. Boom Boom 2. I'm Crying 3. Daddy Long Legs 4. Workin' on You 5. Cruel & Unusual Love 6. I'm Tore Down 7. Confused 8. Pretty Girls Everywhere 9. Can't Slow Down 10.Custom Made
Péter Bócsi ismertetőjéből (B-oldal.blog.hu): "Ferencziről a mai napig mindenki a szájharmonikára asszociál, és ez nem is baj, hisz a Gyuri hangszerének hangja most is hasít, mint Sóbri Jóska fokosa. Azonban amit manapság csinál, az igen távol áll a kezdeti dolgaitól, vagy talán pontosabb azt mondani, hogy sokkal mélyebbre ás és sokkal merészebben nyúl különböző zenei világokhoz. Úgyhogy a stílus meghatározása rögtön komoly fejtörést okoz. Keresem a megfelelő kifejezést, de a "betyár-blues"-nál jobb nevet nem tudok találni rá, ugyanis minden korábbinál erősebben van jelen betyár világ romantikája. Ami biztos: György barát végképp ledöntött minden korlátot maga körül, s pimasz hamiskártyáként keveri az – egyre inkább magyar – lapokat. Jó értelemben vett gátlástalanság jellemzi, süt a lemezből az alkotói szabadság iránti vágy és elkötelezettség. Nem ismerem Gyurit személyesen, de nyilatkozatai alapján biztos vagyok benne, hogy őt magát is ez jellemzi, számára a szabadság tényleg maga a Rock’n’Roll. A zene, amit most összehoztak, olyan színes, mint egy jóltartott falusi kakas tollazata, s tökös, mint egy begerjedt lipicai mén. Keveredik benne a hetyke csikós büszkeség, a füstös restik, szakadt büfé kocsik hangulata, izzó roma lagzik verejtéke, a blues lustasága és a magyar népzene tiszta ereje. Ez a kavalkád nem biztos, hogy mindenkit elsőre levesz a lábáról, de egy idő után kialakul az érzés, hogy ez a zene olyan barátságosan olvasztja egybe a különféle hangulatokat, stíluselemeket, mint egy szépen sikerült Egri bikavér a különféle szőlők ízeit. A zenét hallgatva ne lepődjünk meg, ha egyszer-egyszer beugrik a Csík, a Kaláka vagy a Napra. Szó sincs persze direkt hasonlóságról, inkább csak a hangulat és a népzene miatt van ez, s persze a nívó is az említett bandákat idézi. Igaz, soha nincs akkora mélysége, drámája a Racka muzsikájának, mint az idézett zenék esetében, viszont süt belőle az életszeretet, a vidámság, a csibészség – pont úgy, ahogy azt Gyuritól megszoktuk. Ha már láttad őt valaha élőben, pontosan tudod, miről beszélek. Ferenczi nagy utat tett meg az AC/DC, a Zep és Hendrix világától, mire rálelt a népzenére. Ami igazán klassz a történetben, az az, hogy változás nem kényszerítette rá a hatások megtagadására, s az útnak még koránt sincs vége! Sikerült megtalálnia a harmóniát az egymástól oly távolinak tűnő zenei világok között is, s Rackáit bölcs juhászként terelgeti a jól megérdemelt, s egyre nyilvánvalóbb sikerek felé." A felvételeken hallható zenészek: Apáti Ádám- bass, szájzongora, basszusharmonika, ének Bimbó Csaba - teleportációs főigazgató Bizják Gábor- kürt, vokál Csicsó- manuálmenedzser Farkas Mihály- cimbalom Ferenczi György- herfli, hegedű, ének Jankó Miklós- cajon, vokál Kormos Levente - gitár, vokál Pál István "Szalonna"- hegedű Pintér Zsolt- mandolin, vokál Roby Lakatos- leonidas rafaelian, cremona hegedű Szokolay Dongó Balázs- tárogató, furulya
A számok: 01. Tiltakozni és akarni 02. Leányrablós 03. Egyedül Budapesten 04. Csikós (Pusztán születtem...) 05. Legújabb stílusú, ahogy Gyuri bácsi szereti 06. Nem ver meg engem az Isten 07. Dongó Woodstockban 08. Tisztelet a HBB-nek Pesterzsébetről (Tetovált lány) 09. Esszencia táncrend 10. Illatodról 11. Ökoballada a pulykáról 12. Jáger Jóska balladája 13. Ady Endre esete a szivárványra kerüléssel 14. Tennessee Lonesome Blues
A Fonográf együttes FG-4 című lemeze több szempontból is kilóg a már megjelent és a későbbi Fonográf albumok sorából. Kezdjük a lemez címével: FG-4, vagyis Fonográf IV, gondolhatnánk, az együttes soron következő, negyedik lemezének burkolt elnevezése. De nem, mert mily meglepő, az FG-4 a harmadik lemeze az együttesnek, és egy kitalált bolygónak a neve, ami nem más tulajdonképpen, mint maga a Föld.
"Téridőn átszelő hullámokon hajnalban értem az „FG - 4''- re Tágra nyílt szemekkel eszméltem fel ismerős táj volt az „FG - 4''- es föld Ez a Föld"
A "kilógás" ténye pont ebből a fikcióból eredeztethető, mivel ehhez a SCI-FI metodikához nagyon nehezen illik a Fonográftól és elődeitől (Illés, Tolcsvayék és a Tró) már megszokott country-rock fíling, így a hangszerarzenálban lényegesen nagyobb szerepet kap a szintetizátor, az egzotikus ütősök pedig kiválóan harmonizálnak a monumentális nagyzenekari, énekkari hangzással. Ezeket a hangszerelési praktikákat még nem tapasztaltuk meg az együttes eddigi felvételein, mint ahogy a szövegek is elrugaszkodnak a megszokottól, tökéletesen alkalmazkodik a téma adta "felfoghatatlansághoz".
"Figyeld meg a tér és idő viszonyokat a startpont adott koordinátarendszerét jegyezd fel a lehető útirányokat s a pályán tartó csillagok nevét"
Azért a Fonográf sem hazudtolta meg magát, és nem kelünk fel a fotelből üres kézzel a lemez meghallgatása után, ha a slágerekre gondolunk. Mert ezen az albumon is gondoskodtak róla, hogy legyen mit énekelni a fürdőszobában, dúdolni porszívózás közben, hiszen a Levél a távolból, a Zöld, sárga rózsa, vagy a Végtelen szerelem nem csak slágergyanús felvételek, hanem slágerek is voltak, most is azok, és szerintem azok is maradnak.
DELY ISTVÁN - konga DELY LÁSZLÓ - konga TOLCSVAY BÉLA - akusztikus gitár - konga A MAGYAR RÁDIÓ ÉS TELEVÍZIÓ SZIMFÓNIKUS ZENEKARA BALASSA P. TAMÁS - karmester A MAGYAR RÁDIÓ ÉS TELEVÍZIÓ KÓRUSA SAPSZON FERENC - karmester
A lemez tartalma:
[1] Preludium (Tolcsvay László, Szörényi levente) - 5:41 [2] Koordináták (Szörényi levente-Bródy János) - 6:28 [3] A tiszta ég (Tolcsvay László-Bródy János) - 4:33 [4] FG-4 (Szörényi levente-Bródy János) - 5:44 [5] Levél a távolból (Szörényi levente-Bródy János) - 2:58 [6] Ádám (Tolcsvay László-Bródy János) - 3:35 [7] Zöld sárga rózsa (Móricz Mihály-Bródy János) - 2:41 [8] Végtelen szerelem (Tolcsvay László-Bródy János) - 2:50 [9] És jöttek ők (Tolcsvay László-Bródy János) - 4:19 [10] Csillagfelhő (Tolcsvay László-Bródy János) - 6:17
Snétberger Ferenc a színpadra általában egy papírlapot visz magával, melyen néhány ütemnyi dallam és pár akkord áll. Ennyi az ő szólókoncertjeinek vázlata. Ha valaki érti is a jeleket, egyedül ő az, aki ebből egy világosan felépített, improvizációs koncertet tud létrehozni. A jelenleg nemzetközi szinten legismertebb magyar-roma jazz-világzenei művész a jazz, a brazil zene, a klasszikus zene és a roma zene határai között mozog, és gitárjátékának egyik fő jellegzetessége az improvizáció. Ezen a koncertfelvételen a hat éve működő Nádor Quartett lesz a partnere.A hat éve muzsikáló kvartettet nemzetközi versenyek és fesztiválok rendszeres vendége, és a bécsi klasszikusoktól a kortárs magyar zeneszerzőkig sokan szerepelnek repertoárjukban. A felvételt 2010 április 22.-én Berlinben vették fel és június 19.-én adták ki.
A "Legenda" pagan és doom metal (saját megfogalmazása szerint "pogány metal") zenét játszó "egyszemélyes zenekar" 2007-ben jött létre Szekszárdon, Kovács Kristóf hathatós közreműködésével.
Hogy mit üzen a Legenda az Apám Nevében című albumukkal, és mit üzennek a dalok, azt maga Kovács Kristóf fogalmazta meg a legcsodálatosabban: „A Legenda őseink üzenete a zivataros századokból. Csatakiáltás, mit az ellenséget megrohanó nomád harcos hallat. Eskü, mit a népünk egységét vérével megpecsételő vezér hagyott ránk. Fáradt lovas sóhaja, amint lenézve Verecke hágójáról megpillantja új hazáját. És annak moraja, mi mindünk felett áll, a természet halk intelme. Hallgasd őket, s érteni fogod, mit üzennek. A Legenda, tisztelgés a régiek előtt, gyászdal a feledésbe merültért. Emlékezzünk rájuk, kik vérüket ontották hazájukért, családjukért, hitükért, mert ők a valódi hősök, nem pedig szennyes korunk erkölcstelen bálványai. Emlékezzünk rájuk, és kövessük példájukat, hogy mi, a gyermekeik, egy nap örökségük méltó hordozóivá válhassunk.”
A lemez tartalma:
01. Ezer év esküje (13:05) 02. Vándor (10:27) 03. Új vezér (08:39) 04. Szeretném itthagyni? (04:57) 05. Bukásunk Himnusza (11:18) 06. Apám Nevében (10:15) 07. Legenda (04:03)
Az Amazing Blondel nevű angol együttes zenéjében az angol népzene és a reneszánsz zene elemeit vegyíti, s ha az ember nem tudná, hogy a számok saját szerzeményeik, joggal hihetné, hogy korabeli zenét hallgat. Ezt a lemezüket Kollo küldte meghallgatásra. Az együttes tagjai: John David Gladwin: second lute, lead vocals, double bass, theorbo Terence Alan Wincott: recorders, vocals, piano, crumhorn, harpsichord, harmonium, other woodwind Edward Baird: first lute, vocals, glockenspiel, dulcimer, guitar Vendégzenész: Jim Capaldi- drums on Siege of Yaddlethorpe
Köszönjük kedves Kollo!
A számok / Tracks:
1. "Fantasia Lindum": -- (20:16) - Subtitles -- 1. Prelude and Theme -- 2. Song: Swifts, Swains, Leafy Lanes -- 3. Dance: Jig Upon Jig; Theme (lutes and recorder) -- 4. Dance (Galliard): God Must Doubt -- 5. Song: Lincolnshire Lullaby -- 6. Dance: Basse Dance; Theme (lute duet) -- 7. Dance: Quatre Dance Pavan -- 8. Song: Celestial Light (for Lincoln Cathedral) -- 9. Dance: Coranto; Theme (lutes and recorders) -- 10. End. 2. "To Ye" -- (3:28) 3. "Safety In God Alone" -- (4:22) 4. "Two Dances": -- (2:01) -- 1. Almaine -- 2. Bransle For My Ladys' Delight 5. "Three Seasons Almaine" -- (3:36) 6. "Siege of Yaddlethorpe" -- (2:30)
Az Aunt Mary zenekar egy kisvárosból, Fredrikstad-ból tört utat magának a zene palettáján. A hetvenes évek legjobb norvég együttesének számított, stílusuk a dallamos rock és a progresszív rockhoz állt a legközelebb.
Dalok:
01.Whispering Farewell-4:00 02.Did You Notice-3:18 03.There's Lot Of Fish In The Sea-3:51 04.I Do And I Did-4:52 05.47 Steps-4:39 06.Rome Wasn't Built In One Day-2:59 07.Come In-3:28 08.Why Don't You Try Yourself?-2:28 09.The Ball-3:33 10.All My Sympathy For Lily-3:21 11.Yes, By Now I've Reached The End-2:51
Közreműködik:
Bjorn Christiansen-lead guitar, vocal Per Ivar Fure-flute, mouth-organ, saxophone and vocal Jan Leonard Groth-organ, piano, guitar and vocals Svein Gundersen-bass, piano and vocal Kjetil Stensvik-drums, vocal
Frank Frost (1936-1999) egyike volt nemzedéke legjobb delta blues szájharmonikásainak. Mestere, akivel egészen fiatalon együtt turnézott, a legendás Sonny Boy Williamson volt.
Bass - Chip Young (tracks: 14 to 18) Drums -Sam Carr (2) Guitar - Frank Frost (tracks: 1 to 13) , Jack Johnson (5) , Roland James (tracks: 13) Harmonica - Oscar Williams (tracks: 14 to 18) Vocals, Harmonica -Frank Frost Written-By - Frank Frost (tracks: 2 to 6, 8 to 13, 15 to 18)
Tracks: 1 Everything's Alright 2:35 Written-By - Conrad, Karlson, Crouch, Stavely, James 2 Lucky To Be Living 3:33 3 Jelly Roll King 2:24 4 Baby You're So Kind 2:46 5 Gonna Make You Mine 2:24 6 Now Twist 1:48 7 Big Boss Man 2:37 Written-By - Smith, Dixon 8 Jack's Jump 2:08 9 So Tired Of Living By Myself 2:55 10 Now What You Gonna Do 2:40 11 Pocket Full Of Shells 1:58 12 Just Come On Home 1:54 13 Crawlback 1:58 14 My Back Scratcher 2:42 Written-By - Young, Frost 15 Things You Do 2:32 16 Ride With Your Daddy Tonight 2:39 17 Pocket Full Of Money 2:24 18 Didn't Mean No Harm 4:04
Jacopone da Todi (1230körül-1306) itáliai költő 1268-ban, felesége váratlan halála után megtért, bűnbánó életet kezdett, zarándokként járta Itáliát. „Jámbor bolondnak” tartották. Leghíresebb latin költeménye a Stabat mater, a latin himnuszköltészet egyik legszebb alkotása Máriának a keresztfa mellett átélt fájdalmáról szól. A himnuszt Kodály Zoltán, Franz Joseph Haydn, Antonín Dvořák, Antonio Vivaldi, Gioacchino Rossini, Giovanni Battista Pergolesi, Arvo Pärt, Luigi Boccherini és Domenico Scarlatti is megzenésítette. Az előadók: A Vincent Dumestre vezette Le Poéme Harmonique együttes Patrizia Bovi - szoprán Pino de Vittorio - tenor Bernard Arrieta- basszus Les Pages & Les Chantres de la Chapelle Olivier Schneebeli vezetésével
A fiatalon elhunyt itáliai zeneszerző, Giovanni Battista Pergolesi műve előtt a téma korabeli feldolgozásai hallhatóak.
A tételek:
1. Stabat Mater, Intonation 2. Trentella 3. Stabat Mater A Trois Voix Francesco Durante 4. Concerto N°4 En Mi : Adagio 5. Concerto N°4 En Mi : Ricercar Del Quarto Tono 6. Concerto N°4 En Mi : Largo 7. Concerto N°4 En Mi : Presto 8. Stabat Mater Giovanni Battista Pergolesi 9. Stabat Mater Dolorosa 10. Cujus Aniam Gementem 11. O Quam Tristis Et Afflicta 12. Quae Moerebat Et Dolebat 13. Quis Est Homo 14. Vidit Suum Dulcem Natum 15. Eja Mater, Fons Amoris 16. Fac, Ut Ardeat Cor Meum 17. Sancta Mater, Istud Agas 18. Ac, Ut Portem Christi Mortem 19. Inflammatus Et Accensus 20. Qando Corpus Morietur
Larry Miller amerikai gitáros-énekes hazájában ismert blues-rock előadó, ám híre hozzánk nem nagyon jutott el. Pedig ha lemezét meghallgatjátok kiderül: kár lenne elmenni mellette.
A számok:
01. Shame On You 02. Writing's On The Wall 03. Calling All The Angels 04. Rebekah 05. Storm Comin' 06. Professor Casanova 07. Only One Woman I Want 08. Outlaw Blues 09. Blues Forever 10. Klondike
A Philips cég a nagy osztrák zeneszerző, Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophillus Amadeus Mozart (Salzburg, 1756. január 27. – Bécs, 1791. december 5.) születésének 250. évfordulója tiszteletére neves előadókkal rögzítette és kiadta Mozart összes műveit. A kiadás terjedelme: 180 CD. Az első csomag (Box 1.) 12 korongján Mozart szimfóniái hallhatók az Academy os St. Martin-in-the-Fields Nevilee Marriner vezette zenekarának előadásában.
01. Symphony No. 1 in E flat major, K. 16 I. Allegro molto 02. II. Andante 03. III. Presto 04. Symphony No. 4 in D major, K. 19 I. Allegro 05. II. Andante 06. III. Presto 07. Symphony in F major (fragment), K. Anh. 223 (K. 19a) I. Allegro assai 08. II. Andante 09. III. Presto 10. Symphony No. 5 in B flat major, K. 22 I. Allegro 11. II. Andante 12. III. Allegro molto 13. Symphony No. 6 in F major, K. 43 I. Allegro 14. II. Andante 15. III. Menuetto 16. IV. Allegro 17. Symphony No. 7 in D major, K. 45 I. Ouverture (Allegro) 18. II. Andante 19. III. Menuetto 20. IV. (Allegro)
A Maypole együttest Baltimore-ban (Maryland állam) Dennis Tobell (művésznevén Demian Bell) szólógitáros-énekes és Paul Welsh dobos alapították. Első, és Amerikában egyetlen nagylemezük felvételein a következő zenészek játékát hallhatjuk: Steve Mace - gitár John Nickels - basszusgitár Demian Bell - szólógitár, vokál Kenny Ross - ének Paul Welsh - dobok Denny Romans - gitár Jeff Lutzy - basszusgitár A zenekar a lemez sikertelensége miatt átköltözött Európába: először Hollandiában, majd Spanyolországban, később Németországban működtek, több-kevesebb sikerrel. Ez a lemezük ma már ritkaság, és szerintem negyven év múltán is érdemes meghallgatni.
A számok:
SIDE A
1-GLANCE AT THE PAST SHOW ME THE WAY HENRY STARED 2-CHANGES PLACES UNDER A WAVE 3-LOOK AT ME
SIDE B
1-JOHNNY 2-COME BACK 3-YOU WERE 4-IN THE BEGINNING 5-DOZY WORLD 6-STAND ALONE
Edward Taylor (1923-1985) Mississippi államban, Benoitban született, és gyermekkorában saját maga, autodidakta módon tanult meg gitározni. 1949-ben a blues egyik fővárosába, Chicagoba költözött, s olyan mesterekkel dolgozott, mint John Lee Hooker és Big Walter Horton.
A számok:
1. Bad Boy 2. ET Blues 3. Ride 'em On Down 4. Big Town Playboy 5. You'll Always Have A Home 6. Don't Knock At My Door 7. I'm Gonna Love You 8. Looking For Trouble 9. Find My Baby 10. Stroll Out West 11. I'm Sitting Here 12. Do You Want Me To Cry 13. Train Fare 14. Leave This Neighbourhood 15. Somethin' For Nothin'
Az 1001 Albums You Must Hear Before You Die (1001 lemez, amit hallanod kell, mielőtt meghalsz) sorozat nyolcvanhetedik lemeze az amerikai Love együttes harmadik, Forever Changes című albuma. A zenekart a sorozat nyolcvanharmadik lemeze kapcsán már igyekeztem bemutatni. Harmadik lemezük felvételeinek előkészítésekor társproducerként Neil Young is szóba jött, de a Buffalo Springfield megalakulása miatt erre már nem került sor. A The Daily Planet című szám hangszerelését azonban még ő végezte el. A lemez a rock műfaj egyik emlékműve: a Rolling Stone magazin által összeállított, minden idők legjobb 500 albumát tartalmazó listán 40. helyre került, s 2008 óta a Grammy Hall of Fame listáján is szerepel. A lemez készítésekor az együttes tagjai: Arthur Lee: lead vocals, guitar, arranger Johnny Echols: lead guitar Bryan MacLean: rhythm guitar, vocals, arranger (lead vocals on "Alone Again Or" and "Old Man") Ken Forssi: bass Michael Stuart: drums, percussion, vocals
Közreműködők: Jim Gordon: drums on "Andmoreagain" and "The Daily Planet" Carol Kaye: bass on "Andmoreagain" (unconfirmed) and acoustic guitar on "The Daily Planet" Don Randi: piano Billy Strange: guitar on "Andmoreagain" and "The Daily Planet"
A számok: A 1. "Alone Again Or" (Bryan MacLean) – 3:16 2. "A House Is Not a Motel" – 3:31 3. "Andmoreagain" (Lee/MacLean) – 3:18 4. "The Daily Planet" – 3:30 5. "Old Man" (MacLean) – 3:02 6. "The Red Telephone" – 4:46
B 1. "Maybe the People Would Be the Times or Between Clark and Hilldale" – 3:34 2. "Live and Let Live" – 5:26 3. "The Good Humor Man He Sees Everything Like This" – 3:08 4. "Bummer in the Summer" – 2:24 5. "You Set the Scene" – 6:56
'...a zenekar első fölsírása, levegővétele 2009-ben a Suhancos zenekar föloszlásával kezdődött.... mivel életem motorja, lelke a muzsika, így a látszólag bezárt ajtó mögött egy új ötlet fénye szűrődött át. Ebből a fényből legelészett az a bátorság, ami most kiáll eléd, kedves hallgató. Útnak indultam zenészeket verbuválni. Szerettem volna megtalálni a népzenei hangszerek és a könnyűzenei hangszerek közös metszetét, ahol átmerészkedhet az ősi saját és az eltanult modern világ egymáshoz.' (Szabó Balázs) A zenekar tagjai: Szabó Balázs - ének, hegedű, gitár, kaval Szabó János - brácsa, vokál Rostás Ottó - gitár, ének Inoka Győző - nagybőgő Szegedi Attila "Szegecs"- basszusgitár Fekete Dezső - dobok
A számok:
01. Intro 02. Ádámborda 03. Utazásaim 04. Papagáj 05. Én már nem 06. Csak jó 07. Nem viszik át 08. Vagyok 09. Vége
Szeretettel üdvözlök mindenkit zenekuckómban! Ki ide betér, ha füle nyitott, kedvére csemegéz- het a különböző műfajú albumok között, melyeket ezúton is sok szeretettel ajánlok figyelmetekbe. Ha valamelyik album letöltésével gond lenne, írjatok egy mailt, igyekszem a problémát gyorsan orvosolni. Azért azt jó ha tudjátok, hogy a szerzői jogi törvények miatt a zenéket csak meghallgatásra tölthetitek le, s gépetekről 24 órán belül le kell törölnötök./
Welcome to my Music Nook!
If You are a sharp-eared fellow You can choose from various albums from all kinds of music.
If You have problems of downloading albums just drop me an email, and I will try to solve it.
You’d better know that according to the Copyright rules You can download music only for the purpose of listening, and You must delete the files in 24 hours.